Pitanja oko amazon affiliate sajta

Hvala za brz odgovor. Dobro sve je jasno sad. pravit cu micro niche sajtove. ima par primjera gdje su ljudi uspjeli sa random review sajtovima ali vjerovatno su sto ti kazes ulozili bogatstvo i imaju backlinkove s prejakih sajtova. Jos me interesuje ispod koliko $ proizvod ne bi trebao biti da li vi imate neki limit za cjenu proizvoda? Bojim se da ako budem radio prejeftine proizvode da cu dobiti kikiriki za uzvrat. Koliko vi obracate paznju na to?

Mene ne interesuje cena proizvoda, bitno je da se rangira i da dovlaci posetu, a neko obicno ako kupi nesto jeftino (ispod 40$) gleda da kupi jos nesto da predje prag za besplatnu dostavu. A vrlo cesto kliknu i odu na Amazon pa kupe nesto deseto. Tako da ono sto treba da te interesuje je da imas posetu, a zarada garantovano stize sa posetom.

Nista onda preostaje mi da trazim niche sa sto manjom konkurencijom, Tome cu bas posvetiti vremena i onda razvijati sajt i sve sto uz to ide. Hvala za korisne savjete, a vjerujem da ce i drugima biti od koristi sve sto procitaju na ovoj temi koja je prepuna korisnih savjeta. Lp

Ja isto ne gledam cijenu proizvoda, glavno da covjek zavrsi na Amazonu, a i 1$ dobro dođe. 1 po 1 i dođe neki ljepsi iznos. Cini mi se da je i lakse rangirati clanke u kojima su jeftiniji proizvodi, vj jer se nikome ne da zajebavat s jeftinijim proizvodima pa nema velike konkurencije. Meni je prosjecna zarada po kupovini 1.60$.

Ne radim amz affiliate, ali je affiliate. Ne gledam proizvode na kojima mi je zarada ispod 7-8 $. Jbg, mozda sam pohlepan, ali sa 10ak ovakvih prodaja dnevno se da dobro zivjeti, a tesko da bi imao 50+ prodaja dnevno sa po 1.5 $.

Ti ulazes dosta u placene reklame, tako da je razumljivo.
Nisam ja mislio da samo jeftine proizvode, treba lepo izbalansirati sajt i pokriti i jeftine, i skupe i srednje proizvode. Ali onaj koji dodje preko “jeftinog KWa” postoji verovatnoca da ce da procita i review skupog proizvoda pa da se odluci za njega. Sustina je da dolazi poseta, a shodno svojim plateznim mogicnostima ce i da kupuje. Bar podjem od sebe, X puta sam trazio nesto jeftinije a na kraju kupio nesto 10x skuplje.

Ako će mi članak sa proizvodima dovuć dnevno 50 ljudi a radi se o proizvodima od pola dolara ja ću ga rado napisat i odrat dupe i iskrivit kičmu praveći ga recimo baš dobrim, samo mi daj posjete :slight_smile:

Nisam siguran ali mislim da je šiping besplatan kad neko potroši 25 ili ili 30 $ tako nešta tako da i ako je riječ o jeftinim proizvodima većina ako nemaju onaj prime amazon (mislim da je njima besplatna dostava, nisam siguran) gleda da potroši bar taj zacrtani minimum da bi dobili fri šiping.

I inače kao i svaki šoping kad pođeš po buticima kupit farmerke kolko puta kupiš nešta drugo a ne farmerice. A da ne pričam o ženama kad krenu kupit jednu stvar a vrate se sa 20 totalno drugih stvari.

@NosacSamuel pa ako ima reviewa na 20 sajtova koji su bolji i pouzdaniji od tvog nema potrebe da ti obrađuješ istu temu. Čak i ako je baš baš obradiš momački teško se možeš probiti pored jakih sajtova. Zato radiš druge teme koje su manje pokrivene ili nepokrivene. Ne moraš imati nijedan review da bi imao affiliate sajt. Vidiš kom monike konvertuju How to članci, kod mene su neki proizvod vs proizvod prošli dobro…

Nađi sajtova iz tvoje niše koji su npr na alexi iznad 2+ miliona, vidi kako oni dobijaju posjetu, uzmi onaj trial besplatan, nađi teme koje nisu baš dobro obrađene i objavi ih bolje.

Možeš preko alexe ahrefs ispitati i forume specijalizovane za gaming nišu kao i ove najpoznatije tipa reddit quora yahoo answers i tu se da iskopati tema koje rangiraju i dobijaju posjetu, uglavnom tu nisu teme obrađene kako treba i nisu linkovane tako da se i od njih može ukrasti posjeta.

Ja bih vazda birao širu oblast za amz affiliate jer mi to dopušta veći spektar tema koje mogu pokriti. Sad da li je ovo dobro razmišljanje nisam siguran pošto se i recimo uže teme mogu širiti do u nedogled.

20 dana mi stoji sajt i Google ga ne rangira, i sve me mrzi da idem fetch sve linkove opet, i veceras dodah novi tekst i rekk ajd da ne budem lenj. Odradim fetch svih linkova i evo ga rangirao mi sve KWe koje sam gadjao… O lenjosti ubices me…
Pozicijie su katastrofa, ali tek prvo pojavljivanje. Ahrefs kaze da mi je tezina KWa za 90% termina 0, ako je u pravu mozda i bude neke vajde od ovog sajta :slight_smile:
Za koji dan pisem dopunu stanja.

mene je lijenost puno koštala za ovih 20+ godina života hahahahah

Najzalije je to sto sam lenj za sebe, a da je neki celodnevni posao pa da razumem, ovo je 5 minuta posla a mene je mrzelo…

Kako se ja planiram riješiti lijenosti? Obrisati ikonice od igrica sa desktopa, postaviti motivacione postere/slike po zidovima, također i wallpaper za desktop, neku poruku tipa “sit the f*ck down and do your work”. Preurediti sobu da malo liči na ured ali da to opet bude ‘soba’ da se osjećam ugodno. Kada god sjednem za comp, pustiti sebi ovu muziku u pozadini. Ako već pravimo neku zaradu, napraviti neku tablicu koliko gubimo novca ako trošimo vrijeme na gluposti i postaviti je negdje iznad/pored monitora :smiley:

Eh sad, da li će ovo pomoći, ne znam, testirat ću pa ću vam javiti haha

Ja isto već mjesecima pričam da ću izbrisati igre s PC-a ali nikako :slight_smile:

Nisam mislio da ih izbrišem skroz, već samo ikonice :smiley:

Da li je iko prilagodio sajtove za GDPR?

Imate li neku ideju ili primjer kako to najbolje uraditi?

Pretpostavljam da vecina sajtova koristi wordpress kolacice, google analytics i amazon kolacice… da li bi jedno obavjestenje o kolacicima i izmjenjen privacy policies bilo dovoljno da se sajt ogradi od GDPR?

Mozda neki plugin slican ovom (link za demo):

Imamo temu u tome na forumu. Nemojte nas sa tim brigama zamarati u ovih par zanimljivih tema na forumu.
https://wmforum.geek.hr/t/gdpr-sto-to-znaci-za-webmastere-oglasivace-vlasnike-firmi-itd/

jel samo kod mene ovaj pad ili se nešta desilo? šta bi ovo moglo bit pa pade ovako? uze mi dušu ovaj sajt

Pa jel ti neki artikal koji ti se rangirao u top 3 i donosio posetu opao na pretrazi? Mozda si dobio neku konkurenciju za isti itd, puno je faktora

Da li neko zna kakav dobar tutorial(web stranicu, video) o affiliate marketingu u obliku bloga da objasni sve ispocetka itd ili bar vecinu kako se sta radi. Ako mozete staviti ovdje, vjerujem da ce biti korisno i meni a i drugima. Pozdrav

Šta kaže WMT? Ja sam zabilježio na 3 sajta ovaj pad na zelenoj (pozicije)… Doduše nije Aff site, ali ipak…

Imaš već, @Anteloff je već davno sve lijepo pojasnio. Ako imaš želje, vremena i love - možeš si pokrenuti dobar Aff site