Pitanje: APC, Memcached i CDN-ovi

1# Pitanje: Da li je problem ako su APC cache i memcached zajedno uključeni?

2# Pitanje: Da li nakon što je APC cache instaliran potrebno i unutar same aplikacije (wordpress i forum skripta) išta aktivirati?

3# Pitanje: Da li dolazi do ikakvog konflikta između APC, Memcached cacheva i DNS-a poput Cloudflarea i MAXcdn-a

4# Pitanje: Vi koji imate iste aktivirane, da li dolazi do nekog solidnog ubrzanja loadanja i smanjenja cpu overloada i naprezanja databaze?

1# Pitanje: Da li je problem ako su APC cache i memcached zajedno uključeni?
APC je all in one, dok memcached to nije. Niej problem ako su ukljuceni ali IMO ovo nije dobra kombinacija…

2# Pitanje: Da li nakon što je APC cache instaliran potrebno i unutar same aplikacije (wordpress i forum skripta) išta aktivirati?
Nije potrebno, ali ga je potrebno optimizirati na serveru

3# Pitanje: Da li dolazi do ikakvog konflikta između APC, Memcached cacheva i DNS-a poput Cloudflarea i MAXcdn-a
Mislim da ne, ali ako su svi cachevi aktivirani onda imas duplo ili troduplo cachiranje sto je bezveze, trosi resurse a nedaje nikakvu korist

4# Pitanje: Vi koji imate iste aktivirane, da li dolazi do nekog solidnog ubrzanja loadanja i smanjenja cpu overloada i naprezanja databaze?
Solidnog? Razlika je nebo i zemlje.
Ja sam APC izbacio jer je star neupdejtan i ne radi kak treba na najnovijim verzijama php-a. Osobno ni meni nije bas radio kak treba. Pa sam presao na Opcache sa memcachedom. I radi ko bebica.

1 Like

Solidnog? Razlika je nebo i zemlje.
Ja sam APC izbacio jer je star neupdejtan i ne radi kak treba na najnovijim verzijama php-a. Osobno ni meni nije bas radio kak treba. Pa sam presao na Opcache sa memcachedom. I radi ko bebica.

E ovo mi je solidna informacija. Radi se o tome da wordpress ima plugin koji kreira cache, ali forum skripta nema takve pluginove pa sam primoran koristit ovako server based cache. Memcached sam već podesio i radi, sada ću još pokušati srediti Opcache.

Pretpostavljam da Opcache radi isto na bazi servera? Da li to znači da će mi zahvatit i wordpress ili ga se može podesiti da samo određeni direktorij cachira? I ako da, bi li u tom slučaju bilo najbolje se rješit cache pluginova od wordpress-a i koristit Opcache za cijeli web (i wordpress i forum skriptu)?

opcache cachira code a memcacghed cachira data. Memcached se moze koristiti sa w3 total cache, cini mi se da ima opcija, samo pripazi memcached jede RAM samo tako.

Znači Opcache neide baš zajedno sa wordpress cache pluginovima? Da li mogu odredit da Opcache cachira samo određeni direktorij tipa website.net/forum?

Ne, jer opcache cachira code a ne podatke. Za to je zaduzen memcached. Opcache je jako dobar za bilo okju php stranicu.

1 Like

Znači nebi preporučio Opcache i wp cache plugin?

Ovisi o kojem pluginu govorimo. Ako ides sa Opcache+memcached onda mozes instalirati i W3 total cache

Probat ću Opcache + memcached + WP Fastest Cache (+ Cloudflare )

Javim ako se što raspadne :smiley:

Samo wpfastest cache enma opciju da koristi memcached, pa pretpostavljam da ce sve cechirat na disk, sto je sporo.

I nemoj se voditi onim screenshotom gdje pise da su najbrzi, jer nisu.

U pravu si, wp fastest cache uglavnom cachira statički dio website-a. Testirao sam dosta između w3 total cache i ovog fastest cache-a i mogu reć da je wp fastest cache meni osobno davao bolje rezultate što se brzine tiče.

Sada sam upravo ovo pročitao ovaj članak i autor savjetuje da se sa ovim wp fastest cachom koristi još MemcacheD Is Your Friend

Uglavnom prvo ću probat tu kombinaciju

wp fastest cache + memcached is your friend + memcached + opcache + cloudflare

Pa onda

W3 Total cache + memcached + opcache + cloudflare

pa javim rezultate :smiley:

Nemoras testirati, jer ako ces koristiti memcached onda ti j bolje w3 total cache jer on ima opciju da sve pohranis u memcached a to je onda ultra brzo. Ako se pise na disk to je sporije, bez obzira kako se plugin zvao i kakve opcije ima.

No kod w3 total cache moras paziti nije ga lako optimizirat, i nije to samo da sve stavis u memcached pa onda ram puca po savovima.

Ništa, idem onda w3 total cache probat! :smiley: