Pitanje|Ip adrese i forumi|

Na jedbom SMF forumu,cim sam se registrovao procitao sam pravila
ali nikako nisam uhvatio to jedno pravilo i prekrsio sam ga i odma su mi dali ban-!
Ali taj forum mi je jako vazan,eh sad
Da li ja mogu da se registrujem kod prijatelja u njegovoj kuci,i da u svojoj kuci koristim taj racun sto sam ga registrovao kod prijatelja,a da oni ne skontaju da sam to ja?:visi:

Čekaj, jesi probao izbrisati cookie, cache itd…, promijeniti IP i ponovno se registrirati? Ne znam zašto ne bi na taj način išlo. :mda:

Jesam,Ali su me otkrili kako ja nezz
uspio sam se ponovo registrovat to je tacno,ali su me otkrili!

Pomoc!

ako je vezano za ip nađi neki servis što mjenja ip i registriraj se

Ne bih se bavio time!
Lakse mi je otici do prijatelja i regati se sa njegovog kompa,
ali kasnije koristiti taj akaunt ali da li ce to biti problem?

[quote=“Baggle”]Ne bih se bavio time!
Lakse mi je otici do prijatelja i regati se sa njegovog kompa,
ali kasnije koristiti taj akaunt ali da li ce to biti problem?[/quote]

Ako si promjenio IP adresu, registrirao se doma, onda te nisu otkrili zbog IP adrese već zbog nečeg drugog. Isto tako te onda mogu otkrit ako se regaš preko frendovog kompa.

Dakle, možda su te skontali po tvojim postovima? Ili neke slične radnje si imao kao i kod prošlog accounta… Sve je moguće.

Znaci,nema sanse da me otkriju ako se preko drugog ip regam ali vidi ovo

Name: gr***o
Position: EMS Senior
IP: 91.191.33.154
Date Registered: ****, 08:29:09 AM
Last Active: ****, 03:28:20 PM

<!-- e --><a href="mailto:baggle****@live.com">baggle****@live.com</a><!-- e -->

Name: g****e
Position: EMS Junior
IP: 91.191.55.230
Date Registered: ****, 03:16:00 AM
Last Active: *****, 10:03:47 AM

<!-- e --><a href="mailto:s********c@hotmail.com">s********c@hotmail.com</a><!-- e -->

[quote=“Baggle”]Znaci,nema sanse da me otkriju ako se preko drugog ip regam ali vidi ovo

Name: gr***o
Position: EMS Senior
IP: 91.191.33.154
Date Registered: ****, 08:29:09 AM
Last Active: ****, 03:28:20 PM

<!-- e --><a href="mailto:baggle****@live.com">baggle****@live.com</a><!-- e -->

Name: g****e
Position: EMS Junior
IP: 91.191.55.230
Date Registered: ****, 03:16:00 AM
Last Active: *****, 10:03:47 AM

<!-- e --><a href="mailto:s********c@hotmail.com">s********c@hotmail.com</a><!-- e -->[/quote]

Ma tak ti je svejedno gdje se registriraš, jer drugu IP adresu možeš i doma imat. Isto tako, taman i da prijetelj ima totalno drugačiju IP adresu nego ti, prilikom logiranja doma će njima foum prikazivat tvoju IP adresu koju imaš doma.

Ponavljam, vjerujem da te nisu skontali po IP adresi, već po stilu pisanja (slični postovi, slična razmišljanja, itd) ili ko zna čega drugog.

ali nije mi jasno
mogul oni vidjeti koja je ip adresa trenutno logiranog
jer ako se ja reg kod druga u ti pise 24.56.677.89(nesumicno)
i oni to vide ja se logiram kod sebi i meni budi ip 234.5678.567 (nesumicno) i oni vide da sam to ja,jer mogu vidjeti to?

Mora ti biti jasna jedna stvar, a to je da se IP mijenja minimalno svakih 24 sata. Naravno, pričam o klasičnom ADSL-u.

Slijedom toga, bilo kakvo identificiranje putem IP-a zalazi u zonu sumraka i vradžbina.

Jedino ako uistinu nemaju neku “vračaru” u internet provideru koji im pošalje stvarne podatke o pretplatniku odnosno korisniku ADSL linije. :slight_smile:

Internet provider ima podatke o dodijeljenom IP-u i vremenu dodjeljivanja tako da te mogu “provaliti” jedino ako imaju vezu u tvojem internet provideru jer ti podaci nisu javni.

Na svom forumu (phpBB) mogu vidjet IP adresu koju imaš kod svakog posta koji napišeš. Što bi značilo, danas se registriraš na forum kod frenda, dođeš doma i napišeš post sa svog kompa, i ja mogu vidjet da si se registrirao pod jednom IP adresom, a da si određeni post napisao pod drugom IP adresom.

Nadam se da sam dovoljno dobro (razumljivo) objasnio.

Isto tako imam opciju da mi kada vidim s koje je IP adrese napisan post, da odaberem da mi izlista sve korisnike koji su postali na forum sa sličnim/istim IP adresama.

No opet ponavljam, vjerujem da si dobio ban jer su te skontali po načinu pisanja, pa tek onda možda i po IP adresi.

Možda je najbolje rješenje da kontaktiraš administratora foruma, ispričaš se zbog prekršenog pravila, obećaš da više nećeš kršit pravilo, i tako se i ponašaš na forumu. Naravno, oni te mogu i odbit, ali svejedno nemaš šta izgubit.

moram prekiti indentitet
mrcina veliko hvala

nista promjeniti cu ip
svoj i tako ce uvijek biti isti ip!
i nece skontat

IP adresa je tek jedan element tragova tvog virtualnog identiteta, i uz IP, određene skripte
mogu te skužit prema:

1. Cookies - ovo je najčešće, imaš spremljene ostatke prijašnjih session-a za određeni sajt,
    prvi korak je da obrišeš sve relevantne cookie fajlove. U FF možeš otići u preferences, privacy
    tab, remove individual cookies, kreneš upisivat url i pobrišeš sve što nađeš.
  2. Flash cookies - rijeđa metoda, ali koristi se kod određenih sajtova, i malo je teže uklonit nego
    ovo gore; googlaj neki program za brisanje te gamadi.
  3. History - još rjeđe, al dokazano je da sajtovi mogu preko par skripti izvući i ove informacije
    iz određenih browsera, i valja se riješit i toga za svaki slučaj.
  4. Softversoj okolini - browser (user agent), informacije o prikazu, itd.
  5. Određenim psihografskim karakteristikama - ovo je isto gore navedeno, al rijetko se koristi,
    osim ako se radi o nekom ko može nanijet veću štetu forumu i/ili njegovim članovima (npr. za
    scammere, ponovljene spammere i prekršitelje TOS-a), ali ovisi o inklinacijama moderatora.

Za prvih 5 stavki (počevši od 0 - IP), postoje algoritmi unutar raznih dodataka koji se daju
ugradit u forumsku skriptu ili dolaze unaprijed integrirani, i tako je najlakše otkrit uljeza.

Ako bi se registrirao kod nekog u neposrednoj blizini, ko dobiva IP iz istog pool-a, u većini
slučajeva bi dobro prošao pod uvjetom da očistiš sve gore navedene tragove. IP-range ban
nije baš česta pojava.

Ovo bi, naravno, radilo u većini slučajeva samo preko tog IP-a, vidim da je forumska skripta
SMF, koja inače ima manje agresivne sigurnosne mehanizme od npr. VB-a, al ne znam kakvi
su dodatno moduli integrirani u sajt, i kolika je mogućnost da te otkriju ako bi se poslije spajao
preko starog IP-a na novi acc… al jedan je način da saznaš, eksperimentiraj ako ti je baš važno.

Najjednostavnija procedura bi bila da očistiš sve gore navedene tragove, nabaviš jedan
proxy lošije kvalitete, najčešće nije ni bitno, možeš i neki software za auto proxy fetching
sa changerom, i spojiš se preko toga kad budeš pravio account. Možeš uzet i neki VPN ako
ti se ne da gnjavit sa ovim.

EDIT: Zaboravih napomenut, ako imaš dinamični IP, npr. na ADSL-u, možeš samo restartat
router i dobit ćeš novi IP. Problemi bi mogli nastat tek ako bi ponovo dobio onaj stari IP iz pool-a.

Ponovo uspostavis konekciju na internet, promjenis browser koji koristis i to bi ti trebalo biti to.

[quote=“Neosynthesist”]IP adresa je tek jedan element tragova tvog virtualnog identiteta, i uz IP, određene skripte
mogu te skužit prema:

1. Cookies - ovo je najčešće, imaš spremljene ostatke prijašnjih session-a za određeni sajt,
    prvi korak je da obrišeš sve relevantne cookie fajlove. U FF možeš otići u preferences, privacy
    tab, remove individual cookies, kreneš upisivat url i pobrišeš sve što nađeš.
  2. Flash cookies - rijeđa metoda, ali koristi se kod određenih sajtova, i malo je teže uklonit nego
    ovo gore; googlaj neki program za brisanje te gamadi.
  3. History - još rjeđe, al dokazano je da sajtovi mogu preko par skripti izvući i ove informacije
    iz određenih browsera, i valja se riješit i toga za svaki slučaj.
  4. Softversoj okolini - browser (user agent), informacije o prikazu, itd.
  5. Određenim psihografskim karakteristikama - ovo je isto gore navedeno, al rijetko se koristi,
    osim ako se radi o nekom ko može nanijet veću štetu forumu i/ili njegovim članovima (npr. za
    scammere, ponovljene spammere i prekršitelje TOS-a), ali ovisi o inklinacijama moderatora.

Za prvih 5 stavki (počevši od 0 - IP), postoje algoritmi unutar raznih dodataka koji se daju
ugradit u forumsku skriptu ili dolaze unaprijed integrirani, i tako je najlakše otkrit uljeza.

Ako bi se registrirao kod nekog u neposrednoj blizini, ko dobiva IP iz istog pool-a, u većini
slučajeva bi dobro prošao pod uvjetom da očistiš sve gore navedene tragove. IP-range ban
nije baš česta pojava.

Ovo bi, naravno, radilo u većini slučajeva samo preko tog IP-a, vidim da je forumska skripta
SMF, koja inače ima manje agresivne sigurnosne mehanizme od npr. VB-a, al ne znam kakvi
su dodatno moduli integrirani u sajt, i kolika je mogućnost da te otkriju ako bi se poslije spajao
preko starog IP-a na novi acc… al jedan je način da saznaš, eksperimentiraj ako ti je baš važno.

Najjednostavnija procedura bi bila da očistiš sve gore navedene tragove, nabaviš jedan
proxy lošije kvalitete, najčešće nije ni bitno, možeš i neki software za auto proxy fetching
sa changerom, i spojiš se preko toga kad budeš pravio account. Možeš uzet i neki VPN ako
ti se ne da gnjavit sa ovim.

EDIT: Zaboravih napomenut, ako imaš dinamični IP, npr. na ADSL-u, možeš samo restartat
router i dobit ćeš novi IP. Problemi bi mogli nastat tek ako bi ponovo dobio onaj stari IP iz pool-a.[/quote]

Ovo je koristan post, i sve što je napisano je točno. No ja i dalje stojim kod toga da su ga “prepoznali” po tome što je imao isto ponašanje kao član koji je banniran.

Zašto to mislim? Nitko normalan od voditelja foruma ne provjerava nove članove, njihove IP adrese, i ostale stvari. Činjenica je da je on od registracije napisao 80 postova, dakle, dugo im je trebalo da posumnjaju u njega pa su ga onda tek provjeravali.

Dakle, moje rješenje je da promjeniš IP (jednostavno resetiraš router), te se registriraš sa svog kompa sa novom IP adresom. Nakon toga pišeš umjereno, i ne skrećeš pažnju kod ostalih članova na sebe, i naravno promjeniš stil pisanja, kako bi sumnja bila što manja. Kada se sa svima skompaš kao novi ti, vjerujem da ne bu nikakvih problema, i niko te ne bu provjeravao.

Hvala svima
rep '+

Ljudi imam problem
kako cu znati jel mi IP adresa static ili dynamic
takodjer koristim Wajrles :smiley: bezicni interneti
i kako cu promjeniti ip

http://mire.ipadsl.net:6882/

1. WIN+R->CMD-> ipconfig /all
    Pogledaj boolean vrijednost pod “DHCP enabled”, ako je YES, onda imaš dinamični IP.

2. Restartaj mrežni uređaj, to će kod većine onih sa dyn IP-om dohvatit novi IP iz pool-a.
    Ako ne bude rezultata, probaj još ovo:

WIN+R->CMD->

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

U krajnjem slučaju može proxy ili VPN.

1. WIN+R->CMD-> ipconfig /all
    Pogledaj boolean vrijednost pod “DHCP enabled”, ako je YES, onda imaš dinamični IP.

to sam probao pise NO
to sam probao na laptopu a imam wajrles i vista
hocul to da vidim na kompu?

ali mi nije jasno onda kako mi se promjenio ip bio jer sam gledao po forumu i vidip ip kad sam pisao postova,takodjer kablovski mi je net

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja