Pitanje o CMS-ue

Pozdrav,

Novi sam na forumu :banana: i potrebna mi je vaša pomoć. Planiramo napraviti stranicu u CMS-u zvanom MonoX.
Jedna od pozitivnih strana ovog CMS-a je socijalan dio, negativna strana je manjak support-a, literature i resursa u slučaju nekog problema. Također je problem izrada template-a i implementacija istog na site.

Imate li iskustva sa MonoX, imate li neku drugu preporuku - savjet, možda neki drugi CMS npr. Joomla sa nekim addonom… ?

Unaprijed Hvala,

Stija

5 CMS ready for creating social networking site | Blogfreakz - Web Design and Web Development resources

i Pligg CMS | Open Source Content Management System je vrijedan spomena.

Definiraj si potrebe za tu stranicu pa ćeš po tim potrebama najlakše naći cms koji ti odgovara. Izrada template-a varira od cms-a do cms-a, bolje uzmi onaj cms sa opširnijom dokumentacijom za templating.

A za Joomlu imaš komponentu JomSocial.

Hvala maydayy, na Jomsocial sam već naišao ali tražim i drugo mišljenje.
MonoX je zanimljiv ali support mi je očajan za razliku od drugih CMS.

Još jednom hvala na brzom odgovoru. :slight_smile:

[quote=""]
Definiraj si potrebe za tu stranicu pa ćeš po tim potrebama najlakše naći cms koji ti odgovara. Izrada template-a varira od cms-a do cms-a, bolje uzmi onaj cms sa opširnijom dokumentacijom za templating.[/quote]

Najbolji opis bi bio : Portal namijenjen edukaciji, gdje će polaznici imati svoju socijalnu mrežu, kalendar sa nastavom, forum, galerija …

Moaj preporuka je WordPress :slight_smile:

Wordpress + Buddypress ?

Ajde se više skinite s tog jebenog Wordpressa, kad mu čujem ime već mi se povraća, a padam u nesvijest kad vidim da se on predlaže za nešto za što uopće nije spreman, napravljen, namijenjen i nkad neće biti.

Movuca, The Social CMS | Create your own social network!
XCAP | The Social CMS
Social Networking Script | Opus Php Social Cms
Moodle.org: open-source community-based tools for learning
Rapid authoring e-learning from Jackdaw
Learning Management System-Learning Content Management System-LMS-LCMS, e-Learning Management Solutions-Learning Management Systems, Learning Management Software-e-Learning Management System-Web-based Business Training Platform

itd, itd, itd, kakav jebeni Wordpress

Nikad ne reci nikad :slight_smile: Jedino šta te može ograničavati je znanje.

Zašto bježati od WordPress-a ako je super baza za daljnji development?

[quote=“APazinjan”]Nikad ne reci nikad :slight_smile: Jedino šta te može ograničavati je znanje.

Zašto bježati od WordPress-a ako je super baza za daljnji development?[/quote]

Već je CreatifCode negdje spomenuo da je to bloging platforma, ali svatko od nas radi ono što i u čemu najbolje zna…

Moj savjet Joomla i ne jomlaSocial (kak se već zove ) ima i boljih stvari za to. U joomli se da fino napravit integracija sa socijalonim mrežama, ako oš napravit za jeftine novce. Neznam zašto ljudi vole WP po meni je Joomla puno bolji izbor, al ak ti je lakše npravit u WP-u onda uzmi WP.

Wordpress + buddypress.
Baci pogled na to što sve nudi: BuddyPress.org i na neke od primjera - Showcase | BuddyPress.org

[quote=“APazinjan”]Nikad ne reci nikad :slight_smile: Jedino šta te može ograničavati je znanje.

Zašto bježati od WordPress-a ako je super baza za daljnji development?[/quote]

Tako je. Vi bi vjerojatno i Marku Zuckerbergu, prije 7 godina predložili(ali nije kasno ni da se sad prebaci), da opiči FB na wordpress jer isti ima odličnu bazu za daljnji development.

A ti bi mu savjetovao XCAP i Moodle? :uaa:

a možda elgg ?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja