Pitanje o zaradi i poslovima

Trazi li se danas vise web developera ili programera. Znaci dal da nastavim ucit PHP i ostale web jezike ili da predjem na C++? Koji su vise trazeni? Gdje bi bila veca zarada na poslu? Programerima sistema ili onima sto web i slicno razvijaju? :S

Hm…

Ja ću ti sada dati ekstremni odgovor koji je moje viđenje budućnosti i to ne tako daleke. Sve će biti na Internetu.

na internetu će biti 90 %.

beckend se nekad piše u C++ kad treba brža obrada, a rezultati se prikazuju u browseru kroz php.

[quote=“w00t”]
Ja ću ti sada dati ekstremni odgovor koji je moje viđenje budućnosti i to ne tako daleke. Sve će biti na Internetu.[/quote]

Eh, o tome bi se već dalo razglabati. Zbog čega je taj “internet” bolja solucija od, recimo, desktopa?

Nije li to nekako ocito?

Praktičnost?
Imamo doma dva desktop računala (ženin i moj), imamo dva laptopa, a koristim dva računala na poslu.
Ako neki dokument imam “na internetu”, svejedno mi je s kojeg računala mu pristupam.

Pa, ako uzmemo u obzir trenutne cijene harvera, ne nije. w00t jer rekao da će “sve biti na internetu” pa me zanima - zašto?

@gambo

Nego, koliko imate slobodnog hard drive prostora?

@voajer

Iskreno, nisam raspoložen elaborirati, ostavimo to trenutno samo kao moje osobno mišljenje i viziju bliske buducnosti.

Moj ti je savjet: vidi šta tebi bolje leži. Ako si dobar u tome što radiš imaš šansu za dobrom zaradom. A uvjek ce postojat potreba i za jednima i za drugima.

kako sam pametan… da me mama vidiiii :cool:

[quote=“zoom”]Moj ti je savjet: vidi šta tebi bolje leži. Ako si dobar u tome što radiš imaš šansu za dobrom zaradom. A uvjek ce postojat potreba i za jednima i za drugima.

kako sam pametan… da me mama vidiiii :cool:[/quote]

nezz. imam 15 god ali u PHPu sam poceo prije par god. I prije tjedan dana sam preso na PHP OOP. I cini mi se da imam talent za programiranje. Al hvala za savjete svi :wink:

C++ definitivno ako želiš veću lovu, pusti to što ljudi govore da sve ide na internet, i web stranice se mogu programirat u c/c+±u…

http://www.devtopics.com/software-developer-salaries/

Desktop računala nikad neće umrijeti, a taj cloud zaživljuje već dvadesetak godina, par godina opet malo više ljudi o tome govore pa se pale, pa se opet to zaboravi i tako u krug, al to nikad neće zaživjet u punom sjaju, a razloga je jako puno :slight_smile:

[quote=“Kečko”]C++ definitivno ako želiš veću lovu, pusti to što ljudi govore da sve ide na internet, i web stranice se mogu programirat u c/c+±u…

http://www.devtopics.com/software-developer-salaries/

[/quote]

Pitanje je što ovdje ustvari znači “veća lova”. Ja ne radim u C++, ali ono što o njemu znam je da ti za svaki, iole kompleksniji posao treba više vremena nego za istu soluciju u nekom drugom jeziku (koji ima ugrađeni garbage collection, npr). Ako si plaćen po rezultatima, onda MORAŠ uzeti u obzir tu vremensku razliku. Dakle - slabo si prošao ako ti je naknada 20% veća od, recimo Python ili C# ili štat-ti-ja-znam programera a potrošiš 50-100% više vremena.

A ako si plaćen po satu, blago tebi.

[quote=“voajer”]Pitanje je što ovdje ustvari znači “veća lova”. Ja ne radim u C++, ali ono što o njemu znam je da ti za svaki, iole kompleksniji posao treba više vremena nego za istu soluciju u nekom drugom jeziku (koji ima ugrađeni garbage collection, npr). Ako si plaćen po rezultatima, onda MORAŠ uzeti u obzir tu vremensku razliku. Dakle - slabo si prošao ako ti je naknada 20% veća od, recimo Python ili C# ili štat-ti-ja-znam programera a potrošiš 50-100% više vremena.

A ako si plaćen po satu, blago tebi.[/quote]

Naravno da je po satu, a i ako je po rezultatu opet se uzme u obzir da ti treba više vremena za c++ nego za C# javu i sl. U svakom slučaju c/c++ programeri su dosta više plačeni od C# ili javee, a na kraju tako i treba biti, jer su to ipak kompleksniji i niži jezici, a sad baš dal je sve u novcima, ili je i u ležernosti rada, to je druga priča :wink:

Khm, da. Šteta što ovaj tvoj report ne sadrži i broj radnih sati.

Moje stajalište ovisi o dvije stvari - prvo, da si plaćen po gotovom rezultatu, a ne fiksno ili po satu i drugo, da želiš maksimizirati svoj profit.

E sad, to što je tebi rad u C++ ležeran ili što, recimo, slobodno vrijeme voliš provoditi ležerno se šetajući po vrućoj žeravici ne ulazi u moju kalkulaciju :potboy:

[quote=“voajer”]
E sad, to što je tebi rad u C++ ležeran ili što, recimo, slobodno vrijeme voliš provoditi ležerno se šetajući po vrućoj žeravici ne ulazi u moju kalkulaciju :potboy:[/quote]

Lol baš obrnuto, ležeran je rad u C#, JAVAi, pa čak i php-u i sličnim jezicima, C++ je ipak malo “stresniji” :smiley:
ps najviše radim u C#

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja