Pitanje oko zarade preko portala

Pitanje glasi:
Nekolicina mojih frendova skupa sa ja planiramo,odnosno skoro je gotov portal pa nas zanima na koji način možemo imati zarade preko njega,znam za posjećenost, promet ali mi nije jasno recimo zakupimo host kod nekog provajdera kakve dokumente,papire bi mi trebali imati? Na koji način se tu može ostvariti dobit, recimo na tom bi portalu bilo dosta igara,videa,forum,chat itd… Na koji način se isplaćuje ajme sad sam vas udavio ali me stvarno zanima a nitko mi neželi objasniti.
Nadam se da ste shvatili što sam htjeo pitati :slight_smile:

Unaprijed hvala na odgovorima.:potboy:

Trebati originalan, unique sadržaj, dosta poseta…
Možeš staviti google adsense reklame (isplaćuje se kada zaradiš 100 Eura, ček na adresu), možeš se javiti htpool agenciji (ali će te teško primiti u mrežu ako nemaš dobar sadržaj i posećenost), možeš napraviti marketing plan, prodavati mesto za reklamiranje na portalu…

Tesko da ces odmah doci do zarade, trebas imati puuuno posjeta da bi nesto zaradio.

Isplaćuje se nakon što ostvarite određeni iznos i to čekom, western unionom i paypalom (ali ne Hrvatskoj), no prije nego što krenete, evo par savjeta:

Najbolje vam je odabrati neku nišu (neku temu gdje nema puno konkurencije) i tu krenuti. Napravite originalan sadržaj te ga napravite jednostavnim za shareanje. Naučite kako funkcioniraju tražilice tj. kako Google rangira sadržaj (to se zove SEO - Search Engine Optimization). Zatim se zajedno nađite i pokušajte zaključiti koja skupine ljudi (dob, spol, regija) će najbolje prihvatiti vaš sadržaj i entuzijastično ga dijeliti dalje. Kada ih odredite pokušajte pisati sadržaj za njih. Oni će se pobrinuti da ostali čuju za vas. Ta ekipa se u marketinškom svijetu zove “kihači”. Odmah krenite s Facebook fan pageom i intergrirajte ga u site (googlaj: “Facebook Social Plugin” i klikni na prvo što ispadne). Tek nakon što skupite nekoliko tisuća unique posjeta na dan, otvorite forum. Prije toga će vam zjapiti prazan. Ako mislite da ćete uspjeti ako forum otvorite prvi dan onda niste searchali “recenzije vaših webova” za pojam “forum”…

Prije nego što krenete sa svime ovime važno je da odaberete nišu. Postoji dobra marketinška izreka “sadržaj za svakoga je sadržaj za nikoga”. Prekasno je da radite novi portal koji se bavi svime i svačime. Uzet će vam previše vremena, a nitko vam neće dolaziti jer su svi portali već zauzeli svoje položaje. Zapamtite da više utrošenog vremena ne znači i više utrošenog novca. Bitna je originalnost, izvedba, branding, SEO…

Tek nakon što ste odabrali nišu, ako zadovoljavate TOS, stavite neki PPC program (AdSense ili eTarget - ukoliko imate vlastitu kompaniju i prihvaćate niži $/kliku). Ali to vam sve pada u vodu ako nemate dobar affiliate program pri ruci. Ako imate portal koji se bavi dizajnom, probajte HostingGator, Envato ili neki od brojnih domaćih hosting aff programa. Ako imate poslovni portal onda pogledajte amazonovu ponudu knjiga (nevjerojatno niska zarada, možda je eBay tu bolji). Ako imate gamerski portal (prezasićena niša, postoji previše takvih siteova) onda eBay prodaja igara. Originalne igre doživljavaju veliki comeback zbog multiplayera i zaštite na konzolama. Ono što morate znati je da će vam u HR zarada biti mizerna jer jako malo ljudi kupuje preko interneta i još manje njih kupuje preko affiliatea. No ako znate dobro spikati engleski ili njemači, onda je ovo bogom dano…

Ali na kraju bi mogli sami napraviti online trgovinu. Domaći eCommerce-i će doživjeti procvat. Zbog toga što ne morate imati puno zaposlenih i ne morate imati puno nekrentina. Zbog nižih fiksnih troškova možete prodavati robu po nižoj cijeni. Opet kažem, važan je branding i znanje marketinga, ako želite nešto takvo pročitajte sve od Setha Godina i pogledajte neke osnovne case studyje na internetu. Marketing tu igra glavnu ulogu. Dobar sadržaj vam može privući kupce. Ugl, pokušajte s malim projektom i onda se nastavite širiti dalje ako biznis krene. Uspjeh će vam biti veći od onog s portalima ili affiliate programima. Nedavno sam u Forbesu čitao kako je klinac s mog faksa (efzg) zaradio dobru lovu na online trgovini rabljenom muzičkom opremom, a lik koji je osnovao moj posao je multimilijunaš. Ovo zahtjeva veći rizik, ali jebiga, najsigurnija opcija je stajati na mjestu i ne raditi ništa…

Dobar odgovor.
Prvo treba sve isplanirati, naći odgovore na sva pitanja, sastaviti poslovni plan (ako se želi zaraditi) i tek nakon toga napisati prvu liniju koda.

evo pogledajte ovo pa mi recite sta mislite u vezi ove zarade :wink:

http://www.privatejob.yolasite.com/

[quote=“Holly”]Pitanje glasi:
Nekolicina mojih frendova skupa sa ja [/quote]
:klanjamse:klanjamse:klanjamse:klanjamse

Probajte raditi na engleskom jeziku ako možete, mislim da se više isplati.

pa eto ja sam uradio stranicu na englenskom jeziku ,postavio Adsense i sad cekam da vidim ocul imat ikakvog profita i onda ako budem imo palim na bolju domenu

ko hoce da pomogne ima link nek uleti i klika :wink:

http://www.privatejob.yolasite.com/

nečete uspjet, failat čete, haha lol

kako mislis necu uspjet ,ako mozes da mi malo objasnis sta necuu ,da znam da popravim ako nesto ne valja …naravno rado primam savjete …pozZ