Pitanje u svezi Macromedia Dreamweawer 8

Pozdrav svima , tek sam novi tu pa dok se snadjem u svemu ovome . naime zanima me nesto , radim u Dreamweawer 8 u HTML kodu zbog jednostavnoscu , medjutim u tom kodu ima problem sto ne mogu nikako pretrazivac rijesit unutar stranice jer za pretrazivac zahtjeva PHP ili ASP sa bazom podataka , pa me zanima dali se HTML moze automatski pretvorit u PHP ili ASP . I dali se u ASP ili PHP moze radit kao u HTML kodu , znaci samo slagat na stranici a da ono samo u pozadini radi kod kao kod HTML-a, hoce li radit bez problema??? nabavio sam novi CS6 program ali jos nisam knjigu nabavio jer navodno u njemu je lakse taj pretrazivac rijesit. Ne bi niciji pretrazivac ubacivat unutar stranice poput google i slicno pa da izbaciva vec da to malo bolje izgleda. Unutar severa postoji opcija da ti kreira kod za web pretrazivac i izbaciva ti linkove sa stranicama unutar web stranice medjutim problem je staticki HTML kod . Na zalost i joomla i wordpres imaju integrirano u sebi to medjutim se u njihovom sucelju ne snalazim jer mi je u ovom lakse jer ono sto vidim to i dobijem.

Hvala na pomoci

pozdrav

nisam siguran da sam te najbolje razumio, malo si ti razbaco svega i svacega… ali…
html kod se ne moze automatski prebaciti u php ili asp
unutar php koda npr. mozes imati html tagove… pa ti tako npr. index.php moze izgledati ovako

<html>
<head>
</head>
<body>
<header>
</header>
<section>
<?php
pa tu radis nesto u php-u, izbacujes rezultate, sta ti vec treba
?>
</section>
</body>
</html>

da bi pretrazivao sadrzaj, moras koristiti neki programski jezik, npr php i ne treba ti nuzno baza, moze se napraviti i da pretrazujes staticne stranice, ali svejedno taj dio moras isprogramirati

Skini noviji dreaweaver, mislim da je 8 iz 2004., kasnije još izašlo 3-4 verzija.