Pitanje u vezi cijene HTML to WP

Svaka cast. Mada mnogo vi imate slobodnog vremena za forume s’obzirom da zaradite preko 500$ dnevno

Da, nema se posla. Bolje raditi skupo, pa imati slobodno vrijeme nego raditi ko konj za kikiriki, em nekvalitetno raditi, em ce vas prije ili poslije negdje popljuvat, a jednom kad vas popljuju tesko cete naci klijente.

:smile: pametno, cenim sat oko 20k$ . jeste da nikad nisam bio angazovan ali barem na forumu mogu da kazem da mi je to satnica i ne lazem :smile:

E sad ga vec malo ■■■■■. Ali mislim da si me shvatio o cemu govorim.

  1. Visa cijena - radis kvalitetno imas manje klijenata kojima se posvetis maksimalno
  2. Niska cijena - imas posla ko konj, radis cijele dane, naravno kvaliteta onda ispasta i sa klijentima si obicno na WTF je to.

U oba slucaja zaradis isto.
(indijci, kinezi, a vidim i neki balkanci rade pod 2.)

Treba ceniti sebe ali kvalitet ne zavisi samo od toga koju cenu kazes sebi ili nekome vec od znanja i zalaganja, shvatam da mislis da sa povecanjem obima posla kvalitet moze da trpi ali opet glavni faktor kvaliteta je znanje i ucenje a sa tvojim stavom mislim da neces nauciti mnogo vise od onoga sto sad znas.

Nije dovoljno da kazes moj sat je toliko i toliko i automatski si u kosu sa najboljima…

Meni je malo smijesno kad vidim za koje satnice ljudi na ovom formu rade jer su kontradiktorna sa pitanjima koja su postavljali na ovome forumu u vezi html, cssa i phpa…

Evo i od mene soli na ranu, posto si i na mene mislio u svome izlaganju.

Pa evo mene je klijent nasao preko usranog Upworka, za izradu teme koju sam pomenuo gore.Pita me kolika mi je satnica, ja lijepo kazem da je 20$, a radio sam prije za manju lovu, kaze on nama to odgovara super - sad su me uzeli za full time, za ozbiljniji projekat.

Vjerovatno su me uzeli zbog toga sto lose radim i imam veliku satnicu, mada ova satnica je smijesna u odnosnu na onu koji ima npr. @creatifcode i @dadaas

da, samo ne znam da li lazu sebe ili druge, i cemu tolika kolicina egoizma na ovom forumu koji nisam video nigde zaista. Na stranim forumima razne tematike pa i web development nesto ovako slicno nikad nisam video, a ovde malo malo pa u nekoj temi se vidi “moj sat je XXXX i ja sam pro, a ti sto i je sat XX si smrad i nemas pojma”

Evo da ja dodam jos malo soli na ranu. Moj rad je toliko kvalitetan da ja napravim u 5 minuta ono sto klijen trazi i to naplatim 10-20$

Pa sad racunaj satnicu 12X10 = 120 Ili pomnozi sa 20$

I taj klijent se vraca gotovo svaki dan.

nisam bas razumeo…sta 12x10…nije ni bitno, svaka cast onda, ako sam shvatio odradis to veoma brzo ali naplatis kao da radis dosta duze? postujem, svaka cast, dok god ima ovaca bice i sisanja uvek sam bio za to

edit: eto i odgovora onda odakle ti vremena na pretek da surfujes forumima u sred radnog vremena :smile:

Ok, a sto da napravim? Da kazem prebrzo to radim necu ti naplatiti? Ili da mu naplatim 5$, a on sa time sto mu ja anpravim radi 100+$

Evo jednom liku sam sada napravio program za 300$ a on mjesecno s njime mlati vise od 1000$

Ne razumijem? Sto bi trebao raditi badava a oni neka se bogate?

Radis kako ti mislis da treba. Samo govorim o projekcijama satnice i racunanja zarade. Ti si to uradio za npr 2 sata i kazes radis za 150$ po satu, to jednostavno nije validno. Mozda ces imati takav posao 2 puta mesecno mozda 15 takvih poslova. U takvim poslovima ne treba govoriti o satnici vec o poslu koji radis, briga njega za koliko ces ti uraditi, on zna do kad mu to treba i platice ti 300$ za to i ti mu to uradis i naplatis i svi zadovoljno.

A to sto on zaradjuje 1000+$ ako on zaradjuje vrv toliko jer ima vec neku “infrastrukturu”/znanje/kontakte da toliko zaradi a tvoj program mu samo pomaze ili jedan je deo tog mehanizma.

Ako samo na tvom programu on zaradjuje toliko sto sebi nisi napravio to i umesto njega ti zaradjivao 1000$+ umest tih 300 koje si uzeo?

Zato jer ja neznam sto to on kvragu radi. A znam koliko zaradjuje jer mi je slucajno u skype napisao koliko je zaradio u mjesec dana, a tu poruku je htio poslati nekom drugom.

Uglavnom ima server s 25 000 blogova. Sad cu mu kroz par dana optimizirat server jer ima probleme neke. I napltit cu mu 15$, a potrosit cu vise vremena, sigurno vise od 1 sat. Tak da vidis i moja satnica varira, za neke poslove je veca za neke manja. A za ovaj psoao je 15$ jer mi na mojoj stranici stoji tako… (morat cu updejtat cijenu)

Isto tako sam nedavno jednom klijentu s foruma slozio cijeli NGINX server na kojem sad ima masu stranica vjerojatno s puno posjetitelja,a server je za 10$ mi se cini, i CPU load je 0.0X sto mi je smijesno.

A to sam mu uradio gotovo bi se reklo zabadava, mozda ovi sys admini sad dodju napadat mene zasto to radim ispod cijene. ALi ovo sam radio cisto da isprobam NGINX server. I eto… Zato nemoj reci da nabijam cijene.

A joj…
Opet je otišlo u “onu vrstu rasprave”.
Tko, šta i koliko naplačuje. Kaj nismo već 15 puta zaključili da to ne vodi nikuda.

Meni je 300eura OK cijena za PSD to WP. Ako sam siguran da će to biti napravljeno kako treba.
Ako dođe do realizacije onoga šta mi treba, objaviti ću oglas na WM za stalnu suradnju. Ponoviti ću još jednom:

  • Jednostavne prezentacijske stranice za manje firme/obrte.
  • 5-6 kategorija
  • Kontatk forma i(li) neki email obrazac za rezervacije, prijave i sl.
  • Koji animirani JS elemnet. Galerija, portfolio ili sl.
  • Responzivnost
  • Validan HTML5
  • Što manje upotrebe grafičkih elemenata (maksimalno korištenje CSS3 efektata)
  • Optimiziranost za IE8/9/10/11, FF, Chrome, Opera, Safari
  • osnovni onPage SEO (metapodaci, alt, title i ostalo)

Odgovarala bi mi i solucija HTML/CSS to WP, zato jer HTML/CSS/JS sam mogu napraviti. Ali u tom slučaju očekujem dosta nižu cijenu, jer treba to iskodirati, optimizirati itd…

A opet sa druge strane, kako recimo creatifcode radi, direktno PSD to WP mi zvuči dobro. Jer možda i nema smisla komplicirati sa kodiranjem u HTML, pa onda u WP.

Jer ako je netko već toliko uigran sa WP developmentom, da radi direktno PSD to WP, to već ulijeva određeno povjerenje, kraći su rokovi isporuke, stignem loviti
druge projekte i klijente.

Još jedno pitanje za vas koji to radite.
Da li vam je problem ako je dizajn u FW-u a ne u PS-u.
Pošto sam davno odbacio PS kao alat za web dizan.
Mislim da vam to ne bi trebao biti problem, jer sve je isto kao i u PS-u, samo jednostavnije i priktičnije.
Sliceing za izrezivanje grafike, koja se ne može iskucati u CSS-u, je 100% isti kao i u PS-u. Zapravo bolji.
Inače, FW može eksporati PS file. Ali to ne radi baš najbolje niti ovoj najnovijijoj FW verziji.

Fotografije dobijete optimizirane za web, logo u vektorima, kao i lektoriziran tekstualni sadržaj. Tako da to treba samo copy-paste.

Projekti bi išli preko Autorskih ugovora, jer sam u postupku otvarnja obrta i to mi se najviše isplati.
Prema ugovorima, porez i prirez (Zagreb) plačate vi - ili ja, kao pravna osoba. Tako da cijene za uradke možete navesti bruto ili neto.

Za stalnog, kvalitetnog suradnika, mogu isplačivati 20% avansa. Po tom principu i sam dogovaram poslove.

Ima još jedna caka…

Nakon potpune isplate autorskog honorara, prema ugovoru, pošto se računalni kod smatra autorskim djelom, uvjet po ugovoru će biti takav, da se po završetku posla, odnosno po isplati honorara na žiro račun autora, autorska prava 100% i nedvosmisleno prepisuju pravnom subjektu.

1 Like