Pitanje u vezi računa za struju?

Račun za struju za 6 mjesec (30 dana) iznosi 1500 kn, a za 7 mjesec (32 dana) iznosi 1905 kn. Razlika je znači samo 2 dana, a račun je veći za 400 kn, potrošači su oba mjeseca isti. Ima li netko objašnjenje za ovo i događa li se nešto slično još nekome?

Da napomenem brojilo je digitalno (ugrađeno prije 4 mjeseca) i očitanja se vrše daljinski iz HEP-a.

pa očitaj stanje i vidi koji su sve potrošači priključeni i koliko se trošilo i kad se trošilo.

1500 kn mi izgleda jako puno, koliko znam po zakonu mora biti ugrađen limitator na 2 ili 3 kw.
a ako je ugrađen limitator, nema šanse da se moglo potrošiti struje za 1900 kn.

imaš 360 sati skuplje struje i 360 sati jeftinije struje u 30 dana.

btw -> 7.mj ima 31 dan

Provjerio si na
https://mojracun.hep.hr/ods/default.aspx
?

Ovo je brojilo u kafiću pa nisam siguran ima li ugrađeni limitator. Znam da 7. mjesec ima 31 dan, ali nisu očitavali istog datuma svaki mjesec pa je zato ispalo da je 6. mjesec 30 dana, a 7.mjesec 32 dana. Potrošači su i u 6. i u 7. mjesecu isti. Zato mi nikako nije jasno kako je za 2 dana razlika 400kn.

[quote=“jorgovan”]pa očitaj stanje i vidi koji su sve potrošači priključeni i koliko se trošilo i kad se trošilo.

1500 kn mi izgleda jako puno, koliko znam po zakonu mora biti ugrađen limitator na 2 ili 3 kw.
a ako je ugrađen limitator, nema šanse da se moglo potrošiti struje za 1900 kn.

imaš 360 sati skuplje struje i 360 sati jeftinije struje u 30 dana.

btw -> 7.mj ima 31 dan[/quote]

ne placa se struja vise po snazi, samo po potrosnji… limitator ima svatko, to je hep jos prije par godina svugdje ugradio da zastiti strujnu mrezu od preopterecenja…

jos davno se placalo i po snazi, to je proslost…

Idi u HEP pa vidi u cemu je problem…

Ne kontam ja vo stvarno nikako. Tebi je trebao doci isti racun ? Ne znam kako se to naplacuje u HR ali u BIH placam koliko potrosim.

Nikada mi nije dosao isti racun, jer mi jedan dan sijalica radi vise sati, dok drugi dan manje, a sutradan nikako jer dodjem kasno kuci. Tako je i za ostale uredjaje, jer danas koristim elektricnu pec, sutra ne i slicno. Ne moze mi doci fixni racun

Ako je brojilo od kafića, normalno da je po ljeti veća potrošnja, frižideri se češće pale, eventualno klima pa se nabere…

Dakako da nije trebao doći isti račun. Ali potrošači su svakodnedno isti kako u 6. mjesecu tako i u 7.mjesecu. Radi isti kafe aparat,isti ledomat,iste rashladne vitrine,ista svjetla se pale svaki dan. Rashladne vitrine i kafe aparat su servisirani u 5. mjesecu. U 5-om mjesecu je provedeno i ispitivanje struje kako bi se dobila dozvola za PSK kladionicu. Razlika u broju dana na računu između 6. i 7. mjeseca je 2 dana, a razlika u iznosu je 400 kn. Otišao sam u HEP ali oni tvrde da je njihov digitalni brojač 100% ispravan te da ga mogu dati testirati i ukoliko se pokaže da je ispravan ja plaćam troškove testiranja, ukoliko je neispravan oni storniraju račun.

Ako se ne varam u 7 mjesecu je uključeno i neko veliko poskupljenje. Oko 25%.
To i odgovara tvojem stanju.

Inaće u mojem kraju HEP napravi mjesečni prosjek i onda te svaki mjesec dere toliko . Pa do sljedećeg čitanja brojila imaš fiksnu cijenu. Pa ako na sljedećem čitanju zaključe da si potrošio trebaš doplatiti ili okrenuto.
I naravno često se događa da ljudi ulaze u spor sa HEP jer su njihovi izračuni sranje.
Nije mi jasno zašto se lokalno stanovništvo ne želi na takav obračun struje…
Oni su država, tako mora biti valjda…

[quote=“gorrc”]Ako se ne varam u 7 mjesecu je uključeno i neko veliko poskupljenje. Oko 25%.
To i odgovara tvojem stanju.

Inaće u mojem kraju HEP napravi mjesečni prosjek i onda te svaki mjesec dere toliko . Pa do sljedećeg čitanja brojila imaš fiksnu cijenu. Pa ako na sljedećem čitanju zaključe da si potrošio trebaš doplatiti ili okrenuto.
I naravno često se događa da ljudi ulaze u spor sa HEP jer su njihovi izračuni sranje.
Nije mi jasno zašto se lokalno stanovništvo ne želi na takav obračun struje…
Oni su država, tako mora biti valjda…[/quote]
ne moras tako placati, mozes sam ocitavati, tako ja radim i tako je najbolje…

Poskupljenje je bilo u svibnju. Već krajem svibnja su dolazile uplatnice s novom, višom cijenom.

[quote=“robi76”] frižideri se češće pale,.[/quote] Vjerojatno je ovo jer je 7 misec bija paklen.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja