Pitanje u vezi Youtube i AdSense zarade

Pozdrav

Počeo sam snimati za Youtube te sam omogućio AdSense zaradu.
Zanima me može li mi tko objasniti koliko sam točno zaradio do sad jer sam novi na AdSensu pa se ne kuzim bas.
Na Youtubeu mi piše da mi je procjenjeni prihod 0,39$ dok je na AdSenseu malo drukcije. Piše da mi je RPM 0,25 EURA
Klikova 10, CPC 0,05 EURA, CTR 0,55%
Da li sam zaradio onda 0,39$ ili ovaj RPM 0,25 EUR ili nešto sasvim treće?
Na adsensu u Procjeni zarade za danas,jučer,posljednjih 7 dana,ovaj mjesec,zadnjih 28 dana piše sve 0,00 EURA pa mi ni to nije bas jasno.

Hvala na pomoći i lijep pozdrav

To sto ti pise na youtube-u to je jedino tacno. Na adsense balans ti novac dolazi svakog 15 u mesecu za prethodni mesec. Tako da zaradu pratis na youtube analitici a ne na adsensu.

Tako kako ti pise toliko si i zaradio RPM ti je zarada na 1k pregleda , CPC je koliko otprilike kosta klik i CTR koliko % se klika na 100 pregleda :slight_smile:

Sretno sa zaradom

1 Like

Hvala na odgovorima. Lijep pozdrav :slight_smile:

Pozdrav

Zanima me još kako na Adsensu vidjeti procjenjenu zaradu u danu pošto mi svaki dan piše 0,00 EUR a Youtube analitik kasni po 4-5 dana, jel to neki bug ili možda zato što sam partner s Youtubom a i s Adsensom? Unaprijed hvala na odgovorima. Evo i slika


Ako radis sa youtube onda radis i sa adsense. Ipak, sistemi su u nekim stvarima jos uvihek odvojeni pa ne pokazuje u realnom vremenu.

Ako imas kanal, analitiku i radis po pravilima, nemoj se zamarati sa €, barem ne jos. Gledaj da radis dobre sninke, da imas subscribere i nastavi u tom smjjeru. Lova ce doci vremenom…

Zato što nisi odabrao u adsense izvješćima Proizvodi i onda na AdSense za sadržaj s hostom.

Kad to napraviš onda češ vidjet zaradu.

Ok hvala napravio sam to, sad mi piše da je ukupna zarada 2,50 EUR a procjenjena zarada 0,00 EUR, je li to oke da tako piše za procjenjenu zaradu?

tako je i meni

Meni kad je obračun 15. u mjesecu bude zarada manje za oko 20% nego šta piše u adsense ukupnoj zaradi.