Pitanje vezano za maticnu i cpu

Maticna (m2n x plus) mi se pokvarila zajedno sa procesorom kako sam iscupao proces zalepio mi se za kuler i belaj. Maticna sa procesorom AMD Athlon 64 X2 4800+ (ovaj je bio i kod mee u kompu)

Specifikacije maticna ploca:

Model: A8N32-SLI

Da li ova asusova moze da mi radi posao uemsti ove

Ta maticna jeste kompatibilna sa tim procesorom, ako je suditi po zvanicnoj Asusovoj stranici, ali ja mislim da nisam bas dobro razumio, procesor ti se zalijepio za kuler, pa ti se zato pokvarila maticna jer si cupao procesor? Izvini ako ispadam malo glup, ali mi je jako tesko da shvatim :slight_smile:

Upravo tako krneuo sam Da ocistim prasinu i termalna je zalepilanprocrsor i kuler i pocupao sam i on upali al ne daje sliku odveo u servis kaze maticna i cpu sad sam nasao ocu kombinaciju pa me zanima oce li raditi isti posao kao stara maticna

Ako kupis istu maticnu normalno da ce ti radit ako je procesor ispravan i neostecen.

Mozes stavit i drugu maticnu samo ti je bitno da vidis u specifikacijama maticne ploce koje sve procesore podrzava i da je kompatibilna s tvojim procesorom.

Evo procesor na toj maticnoj Athlon 64 X2 Dual-Core 4800+rev.E6 (Socket939)

Maticna A8N32-SLI https://www.asus.com/supportonly/A8N32-SLI%20Deluxe/HelpDesk_CPU/