Pitanje vezano za WORD

Molim za odgovor na jedno amatersko pitanje:

Da li postoji varijanta da se u dokumentu u Word-u koji se svakodnevno koristi kao šablon, mijenjaju samo određene stvari, tipa ime stranke ili datum, a da ostatak teksta dokumenta ostane isti, tj. da se na te detalje dolazi klikom na recimo TAB, odnosno da se svaki put ne koristi miš, pa da se recimo selektuje ime, pa obriše, pa napiše novo?

Nadam se da sam bio jasan. :slight_smile:

HVALA!

Mislim da se može podesiti, ali ja ne znam niti sam isprobao kad. Viđao sam takve dokumente, ali ne znam jeli se sa Tab prelazi ili nekom drugom tipkom.

Ja bih ti preporučio Adobe PDF za te stvari. Napraviš dokument i staviš polja za unos…

Ako mislis radit nekakve memorandume, racune, ponude… Onda ti je to najlakse napravit u excelu.

NE, u pitanju je klasični službeni dokument- osoba ta i ta je dostavila to i to tog i tog datuma.

Nije bitno, ali ako ti layout isti, a samo par stvari se mjenja, excel (ili google spreadsheet) ti je bolji za to. Ja takve pizdarije picim u exclu, za word stvarno neznam…

1 Like

Ok, hvala!

Dugo nisam radio takve formulare, ali da se i to jako dobro:

Developer tab
Traka Controls-Ubacis sto ti treba od polja i teksta (mozda najbolje sve rasporediti u tabeli, da ti tekst ne bjezi okolo i onda na kraju samo sakrijes Border lines)
Kad si gotov - Protect- Restrict editing (s lozinkom)
I onda sa Tab skaces iz polja u polje.

1 Like