Pizzeria Piccolo Mondo

Pozdrav forumašima, nov sam ovdje. Odradio sam prvo logo a zatim i web za jednu pizzeriu u našem malom gradu.
Dobrodošle su sve kritike i za logo i za cjelokupan web.
Web je reciklat template-a sa ubačenom flash animacijom.
Unaprijed hvala na kritikama.

http://www.piccolo-mondo.hr

Na brzaka:

• logo je prekrasan ali je totalno promašen za tu stranicu
  • header je previše agresivan, treba ga pripitomiti i odmah staviti neke bitne informacije (grad, telefon)
  • ne preporučam miješanje hrvatskog i engleskog na istoj stranici, napravi podfolder za jedan od jezika
  • kod popisa hrane je padding loš, nema efekta pripadnosti, sve je prejednoliko razmaknuto
  • nedostaju fotke hrane, ovo je premalo, ipak je hrana glavni proizvod

Meni ok izgleda, još pogotovo što ti je prvi web, al opet ja sam još jumfer pa nek te ocjeni netko iskusniji :slight_smile:
Btw, pizze dobro izgledaju :wink:

[quote=“trnac”]Na brzaka:

• logo je prekrasan ali je totalno promašen za tu stranicu
  • header je previše agresivan, treba ga pripitomiti i odmah staviti neke bitne informacije (grad, telefon)
  • ne preporučam miješanje hrvatskog i engleskog na istoj stranici, napravi podfolder za jedan od jezika
  • kod popisa hrane je padding loš, nema efekta pripadnosti, sve je prejednoliko razmaknuto
  • nedostaju fotke hrane, ovo je premalo, ipak je hrana glavni proizvod[/quote]

thanks na kritikama, samo jedno mi nije jasno što si želio reći oko bitnih podataka u headeru? ak misliš na flash animaciju u zaglavlju tamo stoje dva telefona, ime grada i ulica kad stane animacija a broj telefona je blinkajući i nadasve upadljiv.

Sajt je jako dobar. 5+

Koliko mi treba vremena da saznam da je Piccolo Mondo u Belom Manastiru?

Telefon je preupadljiv kao i cijela nepotreban animacija u zaglavlju.

Za prvi web ti mogu samo skinuti kapu.

ok, treba ti otprilike 30 s kolko traje animacija, da saznaš koji je grad u pitanju, ako prije toga ne obratiš pažnju na logo na kojem također piše grad - za one koji bolje vide.
Malo sam surfao i gledao neke strane stranice s sličnim sadržajem i uglavnom su napasno crverne ili zelene. Ja sam odabrao blažu varijantu prikladniju za lokal toga tipa.
Ovo mi nije prvi site, nego deseti, jedanaesti ne brojim ih više.
u svakom slučaju hvala na sugestijama.

Zasad dobro podnosim kritike mada bi više volio konkretne odgovore tipa- Cijelokupan utisak mi je dobar, ogladnim kad vidim sve te slike, poželim nazvat i naruči pizzu, isl.)
Na prored teksta i paragrafiranje, formatiranje ili kako to već nazvat nisam baš obratio pažnju što ću definitivno odraditi sljedećih dana.
Smorio me, kroz ovoh desetak dana rada, osnovni dizajn i prikupljanje kvalitetnih i prikladnih fotki, mada još uvjek nisu sve ubačene, naručito u slajder gdje bi trebale stajati malo ozbiljnije slike tipa kuharica i osoblje u prikladnim kuharskim odjelima te nasmijani gosti svih nivoa te neka grupa klinaca.
Također sam se hrvao s flash-om (nisam dugo radio u njemu).
Favicon također moram ušminkati, ovaj je nužno zlo za zamjenu postojećeg joomlinog favicona

Meni se bas i ne svidja. Izgleda ko da je netko uzeo neki lijepi templejt i poigrao se s njim na ruzan nacin. :zub:

Logo mi nije nesto, da su boje jednolicnije (bez gradijenta) bilo bi mi puno bolje, flash je totalno nepotreban, kao i ovi grbovi. Stricek sa pizzom mi je simpatican. :smiley:

Crno na narancastom ne pase, vise bi pasala neka tamno zelena - to jest, bolje bi se uklopila u sajt.

I mozda da je malo sira stranica …

Samo malo bolji padding, tekst mi je preblizu krajeva.

Zahvaljujem se na dosadašnjim odgovorima. Forum ispunjava svoju svrhu.
Logo koji se nalazi u headeru sajta sam prvobitno odradio za dimenzije 1x1metar.
Nekako sam prvo osmislio priču oko logo-a: Piccolo mondo znači mali svijet(zemlja) te sam zemlju ubacio u centar, u pitanju je pizzerija pa sam ubacio vilu kako ‘šnufa’ pizzu, boje koje sačinjavaju pizzeriju su narandžasta i zelena.
U naziv Pizzerija na logo-u sam dodao boje tijesta i td.
I na kraju sam gledao to sve uskladiti kako bi bilo ugodno oku i imalo svoju osnovnu funkciju koju svi znamo jedinstvenost i prepoznatljivost .
Pored toga navedenog držao sam se i nekih osnovnih principa feng shu-ja.

iskreno gledano…meni se jako sviđa, kako si rekao i sam, da ti je prvi…to mijenja stvar…svaka čast

od mene 5ica! ne vidim mana stranici i da…ogladnio sam :smije:

Morati ću odraditi i usklađivanje s IE, oni koji gledaju sajt u Internet Exploreru, sajt je malo rastegnut.
Neznam da li je ovdje mjesto uz recenziju al pisaću, stavio bi i lokalnu radio postaju na web pizzerije. Samo nisam siguran kako riješiti player za stanicu. Da li da idem s popup prozorom ili framesetom kako bi mi jedno te isto sviralo na svim stranicama i to bez prekida.!?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja