Placa od preko 40 milijuna dolara

Dobro vidite placa od preko 40 milijuna dolara godisnje…Sigurno se pitate ko ima tolku placu…Odgovor je Tim Cook.On je novi Appleov CEO.
Njegova osnovna placa nije 40 milijuna dolara ona je oko 1 do 2 milijuna ali Cook ako ostana u firmi pet godina dobit ce premiju 191.5 milijuna dolara a sljedecih 5 godina jos tolko

Nije lose. Jel jedini uslov za tu isplatu da ostane u firmi toliko godina? Verovatno ni to nece biti lako, verujem da ce ga brzo odstraniti ukoliko ne bude radio kvalitetno.

Sta tu imas raditi kvalitetno samo sjedis u fotelji… sve rade radnici…

A šta rade radnici? Šta im padne na pamet?

A čitao nedavno članak na jutarnjem o Steve Jobsu i ispada da nije bio toliki inovator koliko je znao izvući najbolje od najboljih.
To će biti teško nasljediti.

Da, Steve Jobs je zadnjih par godina bio onak ko kraljica Engleske. Najvecim djelom kao ukras.

Tu možda ja griješim a možda i vi krivo gledate na odgovornost te pozicije.
Zemlja nije okrugla zato jer je okrugla već jer je netko odlučio da bude okrugla.
I tako kad Steve Jobsu dođe Gallileo i kažu mu zemlja je okrugla, on to ne shvati kao vic dana. Već gleda kako iskoristiti tu ideju.
I onda dođe neki Krištof zvan Kolumbo i priča da imam brod i da je zemlja okrugla oplovio bi je.
I treći dan dođe neki brodograditelj i kaže da može napraviti takav brod da dođe do ruba zemlja.

E sad prosjećan čovjek da pročita te infomacije neovisno ili jednu za drugom nebi ništa zaključio niti učinio da je na mjestu Steve Jobsa.
No Steve Jobs bi sagradio brod pitao Galleila kuda treba ići i tamo poslao Krištofera.

Takav dojam sam stekao o tom čovjeku u par članaka što sam pročitao o njemu.

Čovjek je legenda, moj idol. Kupit ću ovu biografiju koju je on odobrio samo da krene u prodaju.
Kažu da je bio divljak dok je bio mlađi, donosio je zmije u školi a u applu je znao tući radnike kad bi rekli da ne mogu nešto napraviti.

Baš sam nedavno ponovo pogledao Pirates of Silicon Valley

Tko nije vidio, neka pogleda film. Dobar je.

Jesam li jedini koji misli da će odlaskom Jobsa, Apple ubrzo propasti?

Hehehe, jednom kad dobijes ljude ispod sebe shvatis koliko posla manager zapravo ima i koliko to vremena i truda traži. Ne mogu ni zamisliti koliko je teško voditi firmu velicine Applea :wink:

[align=center]The most ineffective workers are systematically moved to the place where they can do the least damage: management.
The Dilbert Principle[/align]

[quote=“tsereg”][align=center]The most ineffective workers are systematically moved to the place where they can do the least damage: management.
The Dilbert Principle[/align][/quote]

Hehe, Dilbert je zabavan strip, satira na loše organizirane korporacije. U stvarnom svijetu to naravno nije baš tako, kao što i piše u linku.

[quote=“w00t”]U stvarnom svijetu to naravno nije baš tako, kao što i piše u linku.[/quote]Hehe, samo živi u tom uvjerenju. :strumpf: I što je firma veća, izbjegavaj je u većem luku, ako ti je stalo zadržati to uvjerenje.

Imaju dovoljno materijala da mogu živjeti na staroj slavi. Mogu poboljšavati svoje “stare” uređaje i time ukrasti godinu dana da konsolidiraju redove. Nakon toga mogu nastati problemi.

Slazem se, zivece oni jos dosta godina bez problema. A sta ce biti kroz recimo 5 godina, ostaje da se vidi.

Inace menadzer ili CEO ili kako god, zaista ima puno posla, i na njemu je da sve radi “kako treba”. To nije bas lako.

Naravno, dok frajer nije doveo firmu do ovog nivoa, strasno je puno posla bilo, par je puta spasio od bankrota. Sada takve velike firme ipak imaju cijeli sabor ljudi koji odlucuje o buducnosti.

Nit čovjek radi nešta korisno za čovječanstvo, nit spašava živote…ne znam po čemu bi zaslužio takvu plaću.

A mislim da u IT firmama odgovornost leži na pojedinicima. Čim imaš dva čovjeka da donesu odluku onda ti i treba dva dana da se odluka donese, i dva da se provede.
Četri dana u IT je lanjski snijeg:)
Tu je još situacija gdje ako dođe do sukoba ovaj prvi će će učiniti sve da bude po njegovom pa i na štetu firmu.

Pa tko god da radi odluke u roku 2 dana je po meni lud. Mislim na te odluke teske po nekoliko milijuna dolara.

To sto ti kazes gorrc,

Tu je još situacija gdje ako dođe do sukoba ovaj prvi će će učiniti sve da bude po njegovom pa i na štetu firmu.

mozda je zato tu steve danas da prokuzi takve ljude i da im lijepo pokaze prstom na izlaz.

Baš danas čitam: “Noć prije no što je predstavljen prvi iPod zaposlenici Applea probdjeli su mijenjajući ulaze za slušalice, zato što je Jobs mislio da ne prave dovoljno dobar ‘klik’.”

Mislim da su upravo takve “ludosti” od Applea napravile to sto je.