Placanje na bankovni racun?

evo neki dan mi je poslan mail da sam zaradio preko 50$ i da im posaljem sljedece podatke :

Account Name
Account Number
Bank Name
Swift Code
Bank Address
Account Address

moze li mi neko reci o cemu se radi i kolko treba da primim novce ?

Znam da me se ovo ne tiče i da je glupo pitanje, ali jesi li siguran da to nije neki scam?

Da, slažem se sa voajerom… iz ovog što si napisao, ne daju se očitat nikakve indikacije da
si ti radio za te novce i zaradio ih (ako jesi, napiši da nas ne zbunjuješ :D). Koja firma ti šalje
mail? Jesi bio u kakvom odnosu s njima? Jesi googlao “name + scam” (tj. provjerio njihov
background)? Ako trebaš pomoć oko toga, stavi detalje ovdje, dovoljni su i kontakt/identifikacijski
podatci iz maila, znači ime i adresa firme.

Po svemu mi vuče na scam ili phishing attempt, i ne bih ti preporučio da ulijećeš u to, pogotovo
ne za tako male pare (ako nisi siguran da nije scam). Ne vidim samo kakve bi potencijalni
scammeri mogli imat direktne koristi od tih podataka, al vuče mi pomalo na id theft na temelju
dosad poznatih koraka… jedan od slijedećih bi mogao bit i taj gdje će te tražit da im uplatiš
nešto siće za obradu troškova transfera (ovo bi vuklo na klasični “nigerian” scam, samo što
je ovdje čudna ta mala suma).

U vezi transfera na bankovni račun, to mi je još jedna nelogičnost u tom svemu… unutar US,
ovo bi i moglo bit isplativo, al internacionalni transfer ne bi bio baš isplativ ovdje.

[quote=“Neosynthesist”]Da, slažem se sa voajerom… iz ovog što si napisao, ne daju se očitat nikakve indikacije da
si ti radio za te novce i zaradio ih (ako jesi, napiši da nas ne zbunjuješ :D). Koja firma ti šalje
mail? Jesi bio u kakvom odnosu s njima? Jesi googlao “name + scam” (tj. provjerio njihov
background)? Ako trebaš pomoć oko toga, stavi detalje ovdje, dovoljni su i kontakt/identifikacijski
podatci iz maila, znači ime i adresa firme.

Po svemu mi vuče na scam ili phishing attempt, i ne bih ti preporučio da ulijećeš u to, pogotovo
ne za tako male pare (ako nisi siguran da nije scam). Ne vidim samo kakve bi potencijalni
scammeri mogli imat direktne koristi od tih podataka, al vuče mi pomalo na id theft na temelju
dosad poznatih koraka… jedan od slijedećih bi mogao bit i taj gdje će te tražit da im uplatiš
nešto siće za obradu troškova transfera (ovo bi vuklo na klasični “nigerian” scam, samo što
je ovdje čudna ta mala suma).

U vezi transfera na bankovni račun, to mi je još jedna nelogičnost u tom svemu… unutar US,
ovo bi i moglo bit isplativo, al internacionalni transfer ne bi bio baš isplativ ovdje.[/quote]

a neznam buraz
http://antventure.com/
je doticna kompanija, zaradio sam od oglasa na sajtu, a sta mogu raditi ako im dam te podatke nemogu mi skinit novce mogu samo poslat zasto bi me to trazili ako nemogu nista sa tim ?

Gle, ako znaš da će ti poslati novac tj. ako si radio s njima vidi dal imaš u banci pored tekućeg otvoren i devizni račun, ako nemaš, odi do najbliže poslovnice i zatraži otvaranje. Oni će ti dat sve gore tražene informacije i kad ti budu plaćali iz inozemstva lijepo će te banka opeljušit za 10% tj. za $5…

[quote=“idi_mi_dodi_mi”]a neznam buraz
http://antventure.com/
je doticna kompanija, zaradio sam od oglasa na sajtu, a sta mogu raditi ako im dam te podatke nemogu mi skinit novce mogu samo poslat zasto bi me to trazili ako nemogu nista sa tim ?[/quote]

A pa tako onda reci, iz originalnog posta je čovjek mogao dobit dojam samo
da ti je neko poslao mail ili zabunom ili da te prevari. Antventure je legitimna
firma tako da ne bi trebalo bit problema oko isplate.

Ovdje se slažem sa nemesisom, otvori račun i prebaci onda pare…

[quote=“Neosynthesist”]A pa tako onda reci, iz originalnog posta je čovjek mogao dobit dojam samo
da ti je neko poslao mail ili zabunom ili da te prevari. Antventure je legitimna
firma tako da ne bi trebalo bit problema oko isplate.

Ovdje se slažem sa nemesisom, otvori račun i prebaci onda pare…[/quote]

hvala, jel kosta nesto otvaranje racuna ? i kolko traje taj proces prebacivanja novca ?

Ako je SAD onda ćeš u roku od deset dana zasigurno imat novce na računu. To koliko brzo novac stiže i koliko košta otvaranje ovisi od banke do banke. Inače banke nemaju tendenciju naplaćivanja otvaranja računa, ali znaju naplatiti neki fixni godišnji iznos za održavanje. Najbolje ti je pitat banku za to…

hvala!

ma najbolje mu je ako podržavaju uplatu na moneybookers da otvori račun prebaci nazove
konvertu

http://www.konverta.hr/content/view/422/25
i prebaci mu na drugi račun vidit će lovu već možda isti dan a provizija će biti ispod dosta ispod 10% :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja