Placanje poreza kod samostalne djelatnosti

Tri tipa Poslovne osobe:
Pravna osoba, imaginarni subjekt koji poprima obilježje fizičke osobe.
Obrt - fizička osoba za obavljanje djelatnosti za koje je potreban dokaz o stečenoj osposobljenosti (doktor, pravnik, zubar…)
Privatna osoba - svi mi.

Pravna osoba ne odgovara svojom imovinom jer je imaginarni subjekt koji odgovara svojom imovinom(koja nije imaginarna).
Obrt i Privatna osoba odgovara svojom imovinim jer nitko drugi nije utuživ.
Zdrastveno, stvar Poslovne osobe.
Mirovinsko, stvar Poslovne osobe.

Ovo je model koji bi riješio na tisuće radnih sati, svima bi bio jasan. Problem jest nemaš komore (tko ju želi neka ju plaća zare ne?), nema socijalne pravde (ljudi rade bez mirovinskog, zdrastvenog, i plaće).

Osnovni problem jest što pokušavamo sve osobe koje se bave radom svesti na poslovne subjekte umjesto da poslovne subjekte svedemo na privatne subjekte.

Motiv:
Nalazim se u istoj situaciji kao autor teme i ne ostaje mi ništa drugo da poslovanje prebacim na poslovnog subjekta.
Plaćam porez na dobit, porez na računovođu, porez na mirovinsko, porez na zdrastveno, raznim propisima i komorama, itd…
Zašto?
Jer sam ■■■■■■ odlučio raditi a ne cijeli život čekati hoće li me rođak ubaciti u neku državu firmu/javnu upravu.

Budimo solidarni, budimo solidarni sa onima koji ne rade, budimo solidarni sa onima koji su kruha gladni ali budimo i onda solidarni sa ljudima koji žive pod stresom, ljudima koji radni tjedan traje 60h.
Pa ako ti ljudi nemaju za fiksni socijalno, nemaju za fiksni mirovinsko i ostale komore po prosječnoj hrvatskoj računici onda ih idemo ■■■■■■■■.

Ulagao sam godinama u sebe i više sam nego zahvalan što mi je država pružala ali što sad ušao u sustav i sad me oderi.
Pa čekaj ovaj Vidovišević ima para da živi i u raju, što će njemu moje pare?

I sad ko zadnji kriminalac moram razmišljati kako uvesti poštenim radom novac u RH