Plačanje radio pristojbe

Meni je još lik govorio da moram otići javnom bilježniku i izraditi izjavu da pod kaznenom odgovornosti izjavljujem da nemam ništa od navedenog.

To nije ništa novo, ima toga i u drugim državama. Ovdje u Njemačkoj, Stuttgart, ako u zgradi imaš priključak na kabelsku automatski moraš plaćati. Čim se prijaviš na neku adresu odmah ti dolazi pozdrav od ARDa i ZDFa i uplatnica na 52€ svaka tri mjeseca. Ukoliko imaš kuću i koristiš sat. antenu, a nemaš npr.kabelsku prijavljenu na svoju adresu ne moraš ništa plaćati. Mislim da i u Italiji plaćaš skupa sa strujom.

Okey,sve ima svoje :slight_smile:
Da smo mi zemlja ko Njemačka ne bi mi bilo zao paltiti sve navedeno.
U Njemačkoj ako imaš volje raditi malo se potrudi i imaš posao, plata i imaš od čega platiti.
A gle sada kod nas pola ih nema posao nemaju primanja a treba platiti.
Sada se postavlja jedno veoma kratko i jasno pitanje (ODAKLE) novac za platiti ?

To oće da te more opandrčit kad te nađe. Nedaj im niš nek dokažu, a dokazat nemogu ako ne uđu u stan. Previše su bahati po tom pitanju, a ionako se financijski namire od reklama.

Da je Tito živ nebi oni imali priliku srati!!

Naravno da nisam ništa. Samo uljudno odgovaram svaki put “ne,… ne … ne… ne… ok… doviđenja”. Ne treba biti ni bezobrazan ipak rade svoj posao.

HRT treba izaći na tržište kao i ostale TV i Radio postaje i živjeti od reklama. Ako misle da su tako dobri da im trebamo plaćati pretplatu onda neka kodiraju svoj program i prodaju dekodere pa da vidimo koliko će imati pretplatnika. Uostalom, neka ih plaća stranka na vlasti jer je to njihova TV preko koje ispiru mozak ovom jadnom pokradenom narodu.
Usput, NovaTV, RTL, i sve druge televizije emitiraju program pa nemaju inkasatora da vam kuca na vrata…
Inače, inkasatori vam ne mogu ući u stan osim ako ih sami ne pustite. Samo policija, ali sa sudskim nalogom, a TV pretplata ne spada u tu kategoriju. Samo ako je riječ o kriminalu i to teškom.
Ustav RH kaže:
Članak 34.
Dom je nepovrediv.
Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/232289.html

Ako u ustavu piše da je dom neprovedivg ( a znam da tako piše) zašto milicija i poilitičari izbacuju ljude na ulicu? U ovoj jebenoj državi ima više praznih nekretnina nego beskućnika. Da ova država vridi uselila bi ljude u prazne stanove. A jel se sićate vrimena kad je Tito besplatno dava stanarsko pravo??!! A vidi sad one nakaze gori. Sve šljam do šljama.
Sorry za OT!

Mene zanima da li Bnet, MaxTV, EVOTV i slični plaćaju neku naknadu HRT-u? Ako da, onda je potpuno besmisleno da itko tko plaća recimo Bnet ponovno plaća i HRT. To je onda isto kao da platim kruh u dućanu, i onda mi dođe “inkasator” iz Mlinara na vrata i traži da ponovno platim taj kruh.

Plaćaju, naravno da plaćaju…

Ne plaćamo pretplatu, nego pristojbu. Kod pretplate bi mogli birati dal ju plaćati ili ne. Pristojba je državni namet na rtv prijamnik kojeg je sabor izglasao na prijedlog vlade, a trenutno se njime financira javna televizija i radio. Sutra se u teoriji s tim novcima moze financirati nesto drugo.

Dakle ne plaćamo pretplatu, nego pristojbu (porez) na posjedovanje prijamnika.

A ako je taj prijemnik u ormaru šta je kod mene slučaj i nikad nije utakan u zid zašto onda triban plaćati, a plaćan. To je isto ko da mi Vjesnik naplaćuje svoje usluge a ne čitan novine!!

Pristojba ili pretplata, dođe mu ga na isto. Plaćam nešto što ne gledam. To je isto kao da plaćam registraciju auta koji stoji u garaži i ne vozi se… Tv prijamnik sam legalno kupio u trgovini i platio PDV. Što država ili HRT ima dalje s njim? Ništa… Riječ je o mojem vlasništvu. Kao što rekoh, neka kodiraju program, podijele ili prodaju dekodere pa onda naplaćuju pretplatu. Ovo je nasilno uzimanje novaca.