Placanje usluge

Dakle, imam na sajtu ‘dvije strane’.
Onaj tko nudi uslugu (A) i onaj tko trazi uslugu (B).

Kako osoba B moze platiti osobi B najjednostavnije (obadvije su fizicke osobe), a da je to legalno.

Najbolje da to osoba B pita u Vrapcu. :smije:

U jebote, greška :slight_smile:

Kako osoba A moze platiti osobi B najjednostavnije (obadvije su fizicke osobe), a da je to legalno.

[quote=“jumler”]U jebote, greška :slight_smile:

Kako osoba A moze platiti osobi B najjednostavnije (obadvije su fizicke osobe), a da je to legalno.[/quote]

Ponavljas se… double post…

Kako osoba B moze platiti osobi B najjednostavnije
*
Kako osoba A moze platiti osobi B najjednostavnije
*

Mada ni to nije točno.
Iz prvog posta A nudi uslugu, B traži pa bi bilo logično:

Kako osoba B moze platiti osobi A najjednostavnije

Heheheh :slight_smile:

Kao sto je trnac rekao:

Kako osoba B moze platiti osobi A najjednostavnije (obadvije su fizicke osobe), a da je to legalno.

[quote=“jumler”]Heheheh :slight_smile:

Kao sto je trnac rekao:

Kako osoba B moze platiti osobi A najjednostavnije (obadvije su fizicke osobe), a da je to legalno.[/quote]Izvadi novce iz svog novčanika i stavi ga u ruku druge osobe. To nije protuzakonito. Svoj novac možeš dati kome god želiš bez ikakvih sankcija.

Nekako mi ne djeluje uvjerljiv odgovor na ono sto trazim :slight_smile:

Točno. Nema problem onaj koji je dao nego onaj koji je primio.

Uglavnom, naš porezni sustav je u banani i da bi sve bilo legalno, osoba A mora imati registriranu djelatnost na temelju čega može izdati valjani račun.
To može biti obrt, firma, udruga, zadruga, …?

Ako se dobro sjecam, to spada pod dar i ne oprezuje se do xxxx kn. :slight_smile:

Opet krivo.
Nema problem onaj tko primi novac.
Eto, meni je jednom na ulici prišao nepoznati čovjek, dao mi 100 kuna* i otišao.
Zašto bi to bio moj problem? Ja nisam tražio novac od njega.

Problem ima onaj tko potražuje novac. Pitanje je na temelju čega traži novac i na koji način želi isplatu.

[SIZE=“1”]*fotokopiranih :frowning: ali primio bi ih i da su bile prave ;)[/size]

Nije rečeno da se mora registrirati za djelatnost, postoji i ostali dohodak i to se odnosi na one koji nisu registrirani.

Vrijednost se može primiti u gotovini, na račun, čekovima, u zlatu, kako god to bilo, moguće je u praksi primit novac, a isto tako napraviti i ugovore.

Samo ako se djelatnost trajno i u gospodarsku svrhu obavlja, potrebno je registrirati se na neki način.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja