Plaćeno, a nije dobiveno - kako postupiti?

Takoder sam i ja poslao io upit koliko trazi za doticni host … kada je rekao 2000kn i da mu hitno trebam uplatiti on ce meni odmah prebaciti host kad mu legnu novci odustao sam …

dan kasnije mi salje pm u kojem stoji da nije jos prodao i da mu je hitno te da je spustio cijenu na 1000kn a na pitanje da li je za da se nademo na kavii popricamo te rijesimo to u cetri oko nestao je sa foruma

Ovaj forum je postao divlji zapad

[quote=“VIC”]Ovaj forum je postao divlji zapad[/quote]Na forumu je znatno porastao broj postova u kojima se trguje nečim, a pao broj postova u kojima se raspravlja o tehničkim aspektima.

Zašto je to tako - nemam pojma. Ali ne vidim niti na drugim forumima nešto drugačiju situaciju. Na mi3dot vidim jedan post na dan. Na forumu.hr u pdfu za napredne korisnike isto vidim slabu aktivnost.

[quote=“tsereg”]Na forumu je znatno porastao broj postova u kojima se trguje nečim, a pao broj postova u kojima se raspravlja o tehničkim aspektima.

Zašto je to tako - nemam pojma. Ali ne vidim niti na drugim forumima nešto drugačiju situaciju. Na mi3dot vidim jedan post na dan. Na forumu.hr u pdfu za napredne korisnike isto vidim slabu aktivnost.[/quote]

Vec smo raspravljali zasto je to tako. STara generacija vise nema vremena za forum, a nova generacija je na Facebook-u i nauciti ovu struku im je zadnja stvar na pameti. CInjenica da sam nakon tri i pol godine i dalje najmladi zaposlenik u firmi govori dovoljno. Nove generacije nema.

[quote=“w00t”]Vec smo raspravljali zasto je to tako. STara generacija vise nema vremena za forum, a nova generacija je na Facebook-u i nauciti ovu struku im je zadnja stvar na pameti. CInjenica da sam nakon tri i pol godine i dalje najmladi zaposlenik u firmi govori dovoljno. Nove generacije nema.[/quote]Očito nisam htio vjerovati u to, pa sam potisnuo. Nova generacija se učlanjuje u podmlatke HDZ-a i SDP-a, u tisućama, kako bi osigurali zaposlenje u sigurnoj državnoj službi.

Koja postaje, duboko se nadam, sve nesigurnija.

Slažem se.
Imao sam dojam da se radna mjesta u državnim službama prenose sa koljena na koljeno.

Možda ima mlađih kojima je Osijek predaleko. :ljug:

Ja imam suprotnih problema. Napraviš, a ne plate ti. Doduše to su sve skupa iznosi u visini prosječne plaće što i nije puno dok pogledam da su kolegi dužni 6-eroznamenkaste cifre.

A sad tužiti nekoga zbog par tisuća kuna se ne isplati definintivno. Vrijeme koje potrošiš na sve - već duplo zaradiš.

Trebalo bi napraviti sajt neplatise.com i stavljati to sve gore, samo pametno napraviti.

[quote=“Gosaric”]Možda ima mlađih kojima je Osijek predaleko. :ljug:
[/quote]

No problem, raspisan natjecaj i u uredima u Novom Sadu ak je nekom blize, ili Sydney mozda? :slight_smile:

Nema ih nigdje, lost generation totalno. Uzeo sam jednog prijatelja i ucim ga sve od pocetka, HTML pa dalje. To je jedini nacin, lol.

Slažem se sa Tonijem. Ja osobno ne znam niti jednog dobrog programera koji nije zatrpan poslom.
Neka, to znači samo jedno - mi smo zadnja generacija i samim time vrijedimo valjda nešto više :))

Usput, koliko sam skuzio, ovim mlađima je najveći problem to što nisu spremni učiti godinu-dvije da bi tek onda možda nešto zaradili. Svi očekuju pomak sa mrtve točke preko noći.

Dost simple - ko zna do love (a lova treba) nazalost nema vremena gustat i druzit se, ko nekad :s Ostatak radi Internet biznis s kupoprodajama od 20-30USD.

Inace ja vidjam na poslu jako puno mladih, frisko uposlenih a dio njih ima dost potencijala, ali kaj ces kad svaki 50-i to radi jer voli, ostali ciljaju biti menađeri :roflmao: (tuzno a smijesno).

A ostali muljaju.

Najdrazi mi je trenutno jedan faker iz Osijeka koji logove ne zna pogledat, zakljucuje sto ne valja s 40MB java servera i koda gledajuci u web admin s 4 view-a.
Ugl - lose. Brijem da sam OT kompletno. Jbg

[quote=“w00t”]No problem, raspisan natjecaj i u uredima u Novom Sadu ak je nekom blize, ili Sydney mozda? :slight_smile:

Nema ih nigdje, lost generation totalno. Uzeo sam jednog prijatelja i ucim ga sve od pocetka, HTML pa dalje. To je jedini nacin, lol.[/quote]

malo OT ako si zainteresiran da još jednog uzmeš na praksu javi se :slight_smile:

ne bi se baš složio jer sam samo tražio osobe koje poznaju dotičnog osobno. Nikakve detektivske usluge se nisu tražile.

[quote=“VIC”] a na pitanje da li je za da se nademo na kavii popricamo te rijesimo to u cetri oko nestao je sa foruma
[/quote]

Vic, a ja sam bio na kavi sa Markom! Jeee :slight_smile:

:misa:Po meni je tema malo odlutala, ali pozitivno.
Dobro je da se upozori na moguće probleme kod sklapanja poslova među članovima foruma.
Sve su to manje-više ilegalni aranžmani i što onda i očekivati!?
Naročito je diskutabilno sklapanje posla sa klincima (meni tako nešto ne pada na pamet)
Mislim da bi se oglasni dio foruma trebao malo ozbiljnije organizirati i svakako pustiti da se razvija ali pod pod malo većom kontrolom.
Mislim da postoje i neki zakoni o oglašavanju koje vlasnik oglasnog prostora mora poštivati.

[quote=“karitas”]Mislim da postoje i neki zakoni o oglašavanju koje vlasnik oglasnog prostora mora poštivati.[/quote]Pretpostavljam da misliš na novo uvedenu obvezu oglasnika da prikuplja OIB-ove oglašivača, Zakon o zabrani i sprječavanju obavljanja neregistrirane djelatnosti? To je zanimljivo pitanje i još jedan od milijun primjera pravne nesigurnosti u koje poštene građane dovodi hrvatski zakonodavac.

Da ne govorimo o financijskom teretu gdje oglasnik mora biti policajac i procjenjivati da li se oglašivač bavi nelegalnom djelatnošću.

Nadam se da će i nadležni inspektorat ipak smatrati pretjeranim forum proglasiti “organizacijom za oglašavanje” (i forum.hr ima “male oglase”).

Druga je stvar sam portal, koji nosi ISBN.

Ali, treba vidjeti kakva je sudska praksa, pretpostavljam, ako ikakva uopće postoji.