Planiram da krenem s prvim stranim sajtom i imam pitanje

Planiram da krenem sa prvim stranim sajtom, zanima me:

Koliko je normalno da u ime domene bude “the” recimo thesport.com ili koliko je dobro da bude ithesport.com

thesport mi izgleda ok, ali ithesport mi je bezveze, isport je super.

The je bolje svakako izbjeći ako se može.
Tako se je čak i Facebook prvobitno zvao TheFacebook. :smile:
Taj URL još radi. :slight_smile:

2 Likeova

Ko radi sa stranim sajtovima, treba mi iskren odgovor.

Ja imam domaci sajt nesto kao magazin i sa njim zaradim oko 300€ mjesecno
Koliko mi treba truda, vremena… da sa stranim sajtom dostignem to?

Strani sajt sam mislio da pravim kao opis mjesta za ljetovanje.

po mom mišljenju treba ti 4-5 puta više vremena bar duplo duži i bolji tekstovi i jedno 50 puta više (i boljih) beklinkova, ali ako poslije svega toga dođeš do neke dobre posjete onda će i zarada biti puno bolja, mada spremi se na konkurenciju kakve nema na domaćem tržištu (za većinu niša) i na mogućnost neuspjeha. ovo je neko moje mišljenje koje ne mora biti uopšte tačno.

Zar nisu mnogi ovdje pisali kako je sa stranim sajtom mnogo lakse i vise se moze zaraditi.

Za domaci sajt imam fb sa oko 80.000 lajkova i zato imam toliku zaradu ali za strani nebih imao tu opciju, samo da placam na face reklamu

Nisu. Na stranom ENG konkretno trzistu se tesko probijas, ali kako je kolega iznad npisao, kada krenu klikovi to je to… Umjesto CPC od 0.04€ imat ces barem 0.1€ ako ne i vise…

Ja na domacem sajtu imam u prosjeku 0.10€ (znaci 10 klikova 1€)

Ovdje sam citao da su mnogi pisali da je klik oko 0.50€ i da mnogi su pisali da kad su poceli sa stranim sajtom da su zalili sto to nisu i prije uradili nego gubili vrijeme sa nasim sajtovima.

Imas jako dobar prosjek. Pogodio si niche…

Ovaj drugi dio, da pisali su to, ali nisu napisali da se lakse probiti nego je zarada bolja. Pun pogodak bi bio da znas Engleski tecno i da pises temu koju poznajes a da opet nije nesto previse zasiceno. Svakako probaj, neces znati dok sam ne krenes.

Evo se nedavno kolega pohvalio sa dobrim aff sajtom, vec kroz par dana se vidi u SERPu, sto je odlicno, jer se inace ceka mnogo vise… Najbolje da isprobas…

ne nužno, prije da ima masu naših “stranaca” na njegovim fb stranicama. bolje da pogleda na adsensu odakle je koliko klik po zemljama u prosjeku.

1 Like

Da, lako i to može biti… Znaju i meni naletiti DE, AU isl kamikaze pa zakucaju CPC sa klikovima :slight_smile: