Plavi zaslon ....help!

od jucer ujutro ne mogu uopste da upalim komp pojavljuje se plavi zaslon sa nekim upozorenjem …

evo fotografija u atachementu pa ako neko kuzi o cemu se radi molim za pomoc …

vecer prije sam cistila komp sa uniblue-speed up my pc i sa registry boosterom …takodje sa ccleanerom …jel moze to imati neke veze ako sam kliknula da ne zelim backup file nakon popravka registryja …

ovo pisem od susjede :cp:…navratit cu popodne opet …

lijepo molim za pomoc …

vrijeme je za “format C:” :smiley: treba reinstalirati windowse :D, si probala pokrenuti windowse u safe modeu? probaj restorati na neki datum prije, ali najbolje riješenje je reinstalirat wiindowse svakako, a backup podataka i nije problem napraviti, ako nikako drugačije kroz neku linux live distru :slight_smile:

Da, reinstalacija je nešto što visi u zraku…
Prvo backup kao što kaže kečko i onda probati napraviti recover.

Kako se radi o sistemskom fajlu možda pomogne.

Meni je to bilo, problem je bio hard disk koji je imao bad sectors i morao sam ga zamijenit novim. A tebi je možda nešto drugo problem.

ma veli mu atapi.sys znači da bi bilo do CD/DVDROM-a, ali nešto sumnjam u to, kladim se da bi reinstalacija riješila problem :smiley:

da pokusala sam kad se palikomp ono F8…i kad odem na safe mode opet mi izbaci isti plavi zaslon …nemogu uopste doci do icega u kompu …

sutra mi dolazi brat sa puta pa cu ga zamoliti da mi preinstalira windowse, on je to radio i prosli put ,i disk je kod njega …svakako javim sta je bilo …

ps.

do neba hvala na ovako brzim reakcijama …fino je znati da postoje ljudi koji mogu i zele bezinteresno da pomognu nepoznatoj osobi …u svakom slucaju veoma to cjenim jer sam i sama takva …a kad budem u mogucnosti mozda i ja nekome pomognem …kao sto rekoh malo znam al zato brzo ucim …:vozac:

lijepi pozzzz

hm, kad citam ovako kako ti ljudi bez trunke razmisljanja savjetuju reinstalaciju windowsa, najjezim se.

tebi ne mogu odavde puno pomoci ali, priupitao bi gospodu koji su do sada dali odgovore, jer bi isto postupili da je njihovo racunalo u pitanju?
jasu li si kod odgovora na tvoje pitanje postavili pitanje samom sebi. KADA se TOCNO pojavljuje plavi ekran?

da li odmah po paljenju(sta i sama kazes) ili u trenutku kad je tzv. POST proces gotov i starta windows.
Ako se radi, kao u tvom slucaju odmah na pocetku , rekao bih da je greska u nekoj hardwer komponenti ili mozda samo u losem kontaktu.
Moguc je problem i sa memorijom, probaj memtest(google) kao i sa hirenboot cd da vidis jer HD ima nekih problema.
Takodjer jedan BIOS reset ili update pomogne.

Plavi ekran se pojavljuje rjetko kod problema sa OS (windowsom) nego je cesce probloem u driverima ili samom hardweru.

Poz i sretno

[quote=“tom971”]hm, kad citam ovako kako ti ljudi bez trunke razmisljanja savjetuju reinstalaciju windowsa, najjezim se.

tebi ne mogu odavde puno pomoci ali, priupitao bi gospodu koji su do sada dali odgovore, jer bi isto postupili da je njihovo racunalo u pitanju?
jasu li si kod odgovora na tvoje pitanje postavili pitanje samom sebi. KADA se TOCNO pojavljuje plavi ekran?

da li odmah po paljenju(sta i sama kazes) ili u trenutku kad je tzv. POST proces gotov i starta windows.
Ako se radi, kao u tvom slucaju odmah na pocetku , rekao bih da je greska u nekoj hardwer komponenti ili mozda samo u losem kontaktu.
Moguc je problem i sa memorijom, probaj memtest(google) kao i sa hirenboot cd da vidis jer HD ima nekih problema.
Takodjer jedan BIOS reset ili update pomogne.

Plavi ekran se pojavljuje rjetko kod problema sa OS (windowsom) nego je cesce probloem u driverima ili samom hardweru.

Poz i sretno[/quote]
Mi svi smo glupi samo si ti pametan, mogao si bar temu pročitati prije nego počneš pametovat, vidio bi da je priložen screenshot i vidio bi da ej u pitanju atapi greška odnosno nešto s CD-ROMom (što 95% nije problem, znam i sam jer sam i ja dobijao taj BSOD i začudo jedino format je riješio problem , a ne kupnja novog CD-ROM-a), a opće je poznata stvar da windowsi imaju vijek trajanja i da neće držat dulje od 6mjeseci, tako da da vrijeme je za reinstall, da je moje računalo u pitanju već bi odavna sve reinstalirao!

@krecko
:klanjamse

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja