Plugini potrebni za News portal

Pozdrav.Da li mi moze neko napisati neke plugine koji su potrebni za portal u wordpressu (news) i kakve vi sve koristite.Hvala

Sve zavisi o tebi i wordpress temi koju planiraš koristiti. Recimo odokativno Yoast SEO i neki slider. Ali možda sama tema ima to već. Pogledaj si malo domaće i strane news portale i vidi što ti se kod njih sviđa i kako bi se to uklapalo na tvoju stranicu. I za ono što možeš ručno napraviti, izbjegavaj plugin.

1 Like

Uredu hvala ja koristim temu colormag i malo sam je sredio ako hoces mozes provjeriti supervijesti.info to je portal vise za praksu pa da vidim sta sve treba i koji plugini tako da se uputim u to vise i na kraju samo drugu domenu na to staviti kad sredim sve pa ako mozes pogledaj i reci sta fali i sta bi se moglo popraviti.hvala

Pogledaj što ti kažu Google speed test i Gtmetrix. I poradi malo na SEO. Nemaš sitemap, url postavo tako da ti prikazuje naslov i dr.

1 Like

pa da to jos nisam uradio, to cu tek uraditi ugl pitam ovako za plugine za seo se ne brinem to cu srediiti reko ako ima jos sta sto ne znam jer nisam bas nesto iskusan oko ovog toliko.Hvala

Koristi http://whatwpthemeisthat.com/ da vidis ko i kakve WP plugine koristi :slight_smile:

2 Likes

evo ovako mi je doslo, gdje bi to mogao vidjeti.Hvala

Kod tebe kao da nema plugina nikako, iako predpostavljam da ako nista ta Tema ima par plugina interno svojih.

Ukucaj adrese nekih poznatih balkanskih portala za koje znas da su WP i vidi sta oni koriste

Dole u Detected WordPress plugins biti ce ti prikazano

1 Like

Ja koristim colormag na svim svojim sajtovima, ali modfikovao sam u css-u sebi po volji, plugini koje koristim su sljedeći i perfektno rade sa temom:

Ad Inserter za Adsense ili neke druge reklame - by Igor Funa
Akismet za antispam - by Automattic
Facebook Page Promoter Lightbox - Popup prozorcic za reklamiranje fb stranice - by Arevico
Google Analytics za praćenje analitike sajta - by ShareThis
WP Super Cache predmemorija sajta, za brze ucitavanje sajta posjetiocima koji su vec bili na sajtu - by Automattic
Google XML Sitemaps za indeksiranje sajta na Googleu - by Arne Brachhold

Ovo je znači neki standard za mene što se tiče plugina, mda ću izbaciti neke od ovih kako sam prešao na IA jer mi neće služiti više. Normalno, neko drugi koristi druge plugine koje njemu služe uz temu ali ti savjetujem da ne instaliraš previše plugina, usporiće ti sajt…

2 Likes

ja sam u vječnoj nedoumici wp super cache ili w3 total cache?

1 Like

wp super cache

w3tc je za malo naprednije korisnike

1 Like

Bolji je ovaj http://scanwp.net/ … Na mojoj stranici je prepoznao temu i tri plugina, a ovaj samo dva plugina.

2 Likes

Google Analytics se lako i ručno postavi. Ne treba plugin. Popup prozorčić je meni osobno jako iritantan i izbjegavam takve stranice. Što manje popup prozora. Google XML Sitemap nije loš, ali bolje je staviti Yoast SEO da si odmah olakšaš SEO. Mana mu je jedino problem sa slikama/fotografijama koje su unutar shortcode, a ne html code. Mada iz meni nepoznatog razloga kod mene sitemap ima 2 fotografije, a koristim html kod za fotoafije. Ali Google je pronašao večinu fotografija. Bing i Yahoo nisu. Cache je ok plugin. Za borbu protiv spama ja koristim reCaptcha

1 Like

Ma hoću njemu da pomognem jer je početnik, a početnicima je potreban plugin za sve pa sam mu suzio izbor da ne “zaguši” sajt, a što se tiče popup prozorčića namjestim da se samo jednom pojavi osobi i više ne, zbog toga danas imam aktivnu stranicu od 100k :wink:

1 Like

a ako koristim IA+adsense sta bi onda trebao od toga ostaviti?

Ništa, koristiš oboje…na Adsense će dolaziti ljudi sa računara i mobitela koji na sebi nemaju fb aplikaciju vec dolaze na fb preko pretrazivača, a ovi koji dolaze preko fb aplikacije će ulaziti u IA, imaš korist na obje strane, sad zasad je bolji IA od Adsensa i to ekstremno dobar ali vidjećemo šta će biti u budućnosti ali ako ovako nastave Adsense je gotova priča…

1 Like

Aha, Hvala na objasnjenju vidim i ja za adsense kolega nekad znao imati po 20-30$ dnevno na adsensu,a sad 10 $ nekad 5 i tako ne ide uglavnom puno.Ako se ne poprave vjerujem da ce propasti adsense.

a vidim kazes koristis ad inserter, sta mislis o adsense plugin wp quads njega sam koristio i rade mi normalno reklame i jednostavan mi pa sad me zanima tvoje misljenje da li mislis da je ad inserter bolji ili je svejedno koji god koristim od ta 2 ako rade oba.Pozz

Ma nije bitno, ako su ti reklame na pozicijama koje ti želiš i ako sve štima, onda nema veze koji je plugin…

1 Like

i ja bih da potvrdim ovo za like popup … postaviš da se jednom prikazuje i zaista se prikupi fino lajkova

1 Like