Početničko pitanje

Pozdrav !

Zanima me koji je najbolji način za zaradu preko interneta?

Naime imam ideju za jedan odličan portal a ne znam jel se to sve isplati raditi…jel zarada okej…

Ako je odgovor da koji je najbolji način za otvoriti jedan takav site portal?
Da ga otvorim na firmu ili…

Koliko bi koštala cijena jednog takvog portala/foruma?

Unaprijed hvala.:klanjamse

Tvoje pitanje je previse opsirno. Ne postoji jedinstvena formula da sad dodje neko i kaze ti:

a= (b+c) x e

Imaces 1274 $ mesecno i sve sjajno :slight_smile:

Sve zavisi covece, baci se na citanje ovog foruma i jos nekih sajtova i foruma na engleskom, zasuci rukave pa ce ti se posle mesec-dva-tri odgovori na tvoja pitanja sama kazati… :wink:

Čim razmišljaš o webu samo kao zaradi, mislim (NHF) da to nije za tebe, 95% takvih kad skuži da nije to samo da doma ležiš i gledaš kako pare kaplju, nego da treba konstantno raditi kao i u bilo kojem drugom poslu, ako ne i više lagano odustane. Prije nego počneš ikakvu zaradu zapitaj se čime ćeš privući ljude, prvo treba dosta početnog ulaganja, tek kad ti ljudi počnu dolaziti na stranicu i kad imaš puno posjeta onda možeš razmišljati o zaradi, ovako ne, a sad se zapitaj koliko stranica već postoji, koliko ga neuspjelih pokušaja, pa onda sumiraj stvari i razmisli hoćeš li zarađivati na webu

U potpunosti se slažem sa Klečkom. Trebaš na početku privući ljude i naravno zadržati ih. Da bi ih zadržao trebaš konstantno raditi na sadržaju(što iziskuje puno puno posla). naravno trebaš i pogoditi pravu temu o kojoj ćeš pisati. Nekad trebaju proći i godine da bi mogao reći da zarađuješ. Kažem opet svaka tema stranice je specifična za sebe što se tiče zarade.

[quote=“Tata”]Pozdrav !
Naime imam ideju za jedan odličan portal [/quote]

Naime bio sam “novinar” za jedan strani site i moje “vijesti” su čitale i do 6000 ljudi a lajkalo na fejsu preko 30-50 ljudi. Pomislio sam zašto ne bih pisao isto na hrvatskom.

Vec postoje vrlo jaki portali u Hrvatskoj tako da ako ne planiras uloziti ogromne cifre u sve to da bi ih outrankao, bolje nemoj pocinjati :wink:

Rasprava je otišla u krivom smjeru. Siguran sam da ima medijskog prostora za teme koje bi moj portal obrađivao. Npr. vijest koju sam ja prenio objavili su skoro sve zapadne zemlje a u hrvatskoj nitko a tema je bila vezana za Hrvatsku. Ali kao što rekoh nisam došao raspravljati i tražiti mišljenje o biti portala nego o drugim stvarima. Koliko bi koštala cijena izrade,hostanja. Želio sam ćuti prijedloge koje tvrkte rade dobre stranice i sl…otovriti na firmu ili na osobu…

Pokušaj svakako. Nemoj razmišljati o obrtu ni firmi, ako bude posjeta, onda ćeš to rješavati.
Treba ti parsto kuna za start, a ako start uspije, na ovom forumu ćeš dobiti daljnje upute. :cool:

@Tata,

Ako mislis biti one-man-show preporucio bi ti da odustanes, prilikom slaganja poslovnog plana ces viditi i zasto. Ako si ti jedini novinar, sam sebi urednik, direktor, direktor prodaje, prodajni tim, tajnica, marketingaš i tehnicka podrska nece ti biti dosta 1892 sata u danu. Prodaja oglasnog prostora na internetu je tezak posao a tvoja konkurencija ima timove ljudi koji na tome rade 8 sati dnevno i jedva prezivljavaju. Veci dio njih cak nije niti profitabilan.

[quote=“w00t”]@Tata,

Ako mislis biti one-man-show preporucio bi ti da odustanes, prilikom slaganja poslovnog plana ces viditi i zasto. Ako si ti jedini novinar, sam sebi urednik, direktor, direktor prodaje, prodajni tim, tajnica, marketingaš i tehnicka podrska nece ti biti dosta 1892 sata u danu. Prodaja oglasnog prostora na internetu je tezak posao a tvoja konkurencija ima timove ljudi koji na tome rade 8 sati dnevno i jedva prezivljavaju. Veci dio njih cak nije niti profitabilan.[/quote]

Hočeš reći da bez par ljudi ni ne pokušavam? Pa zar mi treba tajnica i tehnička podrška. Načuo sam da postoje jednostavne web stranice gdje bi se ja ulogirao kao na facebook i gdje bi mogao objavljivati vijesti. Forum mogu danas sutra uređivati moderatori i ja. Valjda neku tehničku podršku imam od tvrtke koja bi mi napravila websitw ili tvrtke koja hosta. I zašto bi mi trebao direktor? Pa ja sam direktor.

Za direktora prodaje i marketingaša ne znam jer nisam nikad imao site te ne znam koliko su potrebni i koliko posla marketing zahtjeva. Valjda ako je stranica posjećena valjda bi se i meni netko javio sa poslovnom ponudom…

[quote=“neki_frajer”]Pokušaj svakako. Nemoj razmišljati o obrtu ni firmi, ako bude posjeta, onda ćeš to rješavati.
Treba ti parsto kuna za start, a ako start uspije, na ovom forumu ćeš dobiti daljnje upute. :cool:[/quote]

par sto kuna za website? kako to…molim te obrazloži:p

If you build it they will come.

@w00t

u tome i je problem, tj. nisu profitabilni zbog toga što ti svi timovi ljudi trebaju dobiti plaću svaki mjesec

ako radiš sam nemožeš odraditi posla kao 10 ljudi, ali možeš kao 2-3 čovjeka iz neke velike firme

znači tu ciljam na inerciju i troškove koje velika firma ima, a ako solo radiš od doma nemaš

@Rango,

Objasni onda na primjer Babiću da mu ne trebaju svi ti ljudi u Index.hr-u i da ce ustedit puno novaca ako ih jednostavno otpusti i sam to sve radi :wink:

Nisam baš upućen u detalje za Index.hr kolko ima ljudi zaposleno i kako posluju, s profitom ili ne.

Ali vjerujem da ostvaruju profit nekakav.

To ti je OK ako ćeš to raditi iz hobija. Pokreneš svoj blog, i ako si uspješan zauzvrat dobiješ slavu i virtualno tapšanje po ramenu od kolega blogera. Možda uspiješ i zaraditi par stotina kuna godišnje. Da, godišnje.

Ako želiš zaraditi, bolje ti je pisati za nekoga tko ima svoj etablirani news portal ili tiskovinu.

Nitko se neće tebi javiti i reći “Uzmi mi novce!”. Ni ako imaš desetke tisuća posjetitelja dnevno.

Ako želiš zaraditi od prodaje oglasnog prostora, moraš svakodnevno satima visiti na telefonu i potezati ljude za rukav. Svejedno, ako nisi u stanju usred Sahare prodavati pijesak Beduinima, nećeš uspjeti prodati nekome mjesto za banner.
Zato treba ili biti direktor prodaje i marketingaš ili imati ljude koji to rade.

Prouči malo na
http://www.web-poduzetnik.com/?cat=1
(kod Tomislava Cara) kako izgleda posao u web marketingu.

Ako svejedno želiš pokrenuti svoj one-man-show portal, probaj.
Ne moraš puno uložiti, tako da nećeš puno izgubiti.
Ali ne nadaj se zaradi. Jedino što ćeš dobiti je vrijedno iskustvo koje će ti koristiti kasnije.

Eto, moje mišljenje…

Idemo korak po korak.

Traži slobodnu domenu, najbolje ovdje

Možeš je registrirati gdje hoćeš, a predlažem
http://www.regica.net/index.page

nisu najjeftiniji, ali su naši i ok, pa neka malo zarade.
(potrošio si prvih skoro 100 kuna)

Poslije uzmeš hosting recimo ovdje
http://fiuhost.hr/index.php

(potrošio si još 180 kuna.)

Kad to obaviš, javi, pa idemo dalje. Čekaju te još neki sitni zahvati, ali ništa ne trošiš, samo zarađuješ.

gambo hvala na mišljenju.

neki frajer hvala ti, to je već bolje. jel bi mi samo rekao koliko bi koštao web tipa
http://www.net.hr?
Čuo sam da kod hostanja moram paziti da mi ne naplaćuju promet. Da pazim da imam jednokratna davanja. I što me najviše brine su pravne kulise. Naime ako ja platim domenu,host,stranicu i stranica bude popularna da li postoji vjerovatnost da mi neko na neku pravnu pukotinu otme stranicu?

Za sada toliko. Unaprijed hvala.

Slažem se sa @gambom potpunosti. Znači, ukoliko si webmaster i znaš programirati, dizajnirati i sve što ide uz taj posao, naravno da će ti biti lakše ali iz svega što si do sada rekao naslućujem da za sada imaš samo dobru ideju i novinarsko iskustvo (što naravno nije za bacit). Dakle, nakon što si napravio korake koje ti je predložio neki frajer, recimo da kontaktiraš mene da ti napravim web site kako si ga ti zamislio (recimo news portal). Ja ti dizajniram predložak, kodiram ga i pošaljem ti dvije inačice istog. Ti odljepiš od sreće jer ti se ludo sviđa (čak pomalo liči na CNN;)) E tu ti ja kažem da trebaš i CMS kako bi lakše unosio sadržaj. Nakn toga, moram te educirati za rad u CMS-u. Kad si educiran za taj dio, ja te iznenadim sa riječi SEO jer si mi rekao da želiš biti prvi na Google za ključnu riječ “najlonke”. E tada ti ja vršljam po sajtu, ubacujem anchore, dajem svakom članku title i meta tagove, gradim H1…H6 tagove bla, bla, bla…Da ne idem dalje (jer bi mogao do sutra) svaka ta radnja ima svoju cijenu (ukoliko se ne dogovorimo poprijeko) koja zna za takve stvari biti žeeestoka ako želiš pravi posao. Ukoliko se navedeni posao izvede korektno i profi, potrebno je neko vrijeme da se skupe posjetitelji itd. Dalje su ti ljudi objasnili. Pozdrav!

[quote=“Tata”]gambo hvala na mišljenju.

neki frajer hvala ti, to je već bolje. jel bi mi samo rekao koliko bi koštao web tipa
http://www.net.hr?
Čuo sam da kod hostanja moram paziti da mi ne naplaćuju promet. Da pazim da imam jednokratna davanja. I što me najviše brine su pravne kulise. Naime ako ja platim domenu,host,stranicu i stranica bude popularna da li postoji vjerovatnost da mi neko na neku pravnu pukotinu otme stranicu?

Za sada toliko. Unaprijed hvala.[/quote]

Opusti se, nitko te za sada neće napadati ni opljačkati. Ti se već sad osjećaš ugrožen zato jer ćeš jednog dana biti besramno bogat i slavan.
Nego, jesi našao domenu?

Meni se bas ovaj slucaj desava. Nemam vremena za trazenje oglasivaca, oni se meni javljaju sami.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja