Početnik u Javi - savjeti

Pozdrav,

nedavno sam se odlučila naučiti programirati u javi (osnove c++ imam), skinula sam par knjiga sa neta u .pdf formatu i krenula.
Problem, treba skinuti program u kojem ću, programirati jel. E sad, na stranici ih ima hrpa, a ja neznam koji je odgovarajući. Kontam ja da treba biti SDK, ali već sam par primjeraka skinula i niti jedan nije odgovarao. Koliko se razlikuje verzija 1.4. od najnovije?

Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći :slight_smile:

Nadogradiš ga prema jeziku i spojiš sa SDK.

Java != JavaScript :smiley:

hvala na odgovorima :slight_smile:

pronašla sam odličan tutorijal za instaliranje na YouTube-u, pa evo ako nekom budu trebali…

sdk 1.6
elipse ili netbeans
1.4 je stara verzija i out je.

[quote=“kristina_os”]Pozdrav,

nedavno sam se odlučila naučiti programirati u javi (osnove c++ imam), skinula sam par knjiga sa neta u .pdf formatu i krenula.
Problem, treba skinuti program u kojem ću, programirati jel. E sad, na stranici ih ima hrpa, a ja neznam koji je odgovarajući. Kontam ja da treba biti SDK, ali već sam par primjeraka skinula i niti jedan nije odgovarao. Koliko se razlikuje verzija 1.4. od najnovije?

Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći :)[/quote]

Da li mi možeš reći što ćeš raditi okvirno kad naučiš javu,odnosno kakav plan imaš da unovčiš svoje znanje , ako nije problem (onako okvirno).
Oduvjek me interesiralo u praksi pronalaženje poslova vezanih za javu?
Tnx.

[quote=“mikibm”]Da li mi možeš reći što ćeš raditi okvirno kad naučiš javu,odnosno kakav plan imaš da unovčiš svoje znanje , ako nije problem (onako okvirno).
Oduvjek me interesiralo u praksi pronalaženje poslova vezanih za javu?
Tnx.[/quote]

java je najtraženija i najplaćenija za sada.

Nekako mi je java prolazila pored mojih nekih interesa, znam da su velike firme tražile i traže programere u javi nekako to s multiplatformskim mogućnostima jave i rad na maltene frižideru ako ima virtul java mašinu, al nekako ak nenađeš poso’ u nekoj korporaciji, što raditi s javom?
na webu znam da mož izvest perverzije al kolko je to zastupljeno?

[quote=“gorrc”]

Nadogradiš ga prema jeziku i spojiš sa SDK.[/quote]
Sa kojim programom otvaram java script tj. .js?

Možeš i s Notepad-om.

http://netbeans.org/index.html

Ja ti za učenje Jave preporučam knjigu Objects First With Java. Uzeo sam na ebay-u za sitne novce. Koristi se odličan kompajler BlueJ, jako dobar za učenje.

Knjiga je i više nego odlična, a ne moram ti istaknuti koliko je lakše učiti sa pravom knjigom nego u .pdf formatu.