Pocrvenili smo

Vaši komentari, što mislite hoće li biti kakvih promjena u Hrvatskoj dolaskom crvendaća?

Možda smo izgubili ove izbore, ali svoj obraz nismo!

Vjerojatno stoga što ga nikada nismo ni imali.

[color=“White”].[/color]

Ovako Hrvatski su građani “glupi” i zastarjeli…
Hrvatski građani ne glasaju za nego protiv
znaći onaj ko se ne slaže s hdz-om glasa za sdp i obratno
Mislim da nebi trebali glasat na taj naćin nego proućiti izborne materijale svih stranaka i onda donjeti odluku sta je najbolje za nas.

HDZ je zasluženo izgubio, ali SDP nije zasluženo pobijedio

Hoće.
Kerum & sekica u Saboru.

Jesu li 'akeri srušili HDZ-ovu stranicu ili?

Pa vidite da Kukuriku zastupa iste stavove ko HDZ s time šta su puno pošteniji i kulturniji od HDZ-ovskih primitivnih vazala. Kukuruku su do sas bili lažna oporba i sasvim su se dobro nadopunjavali uz HDZ. Šta ne vidite da su svi oni ljubitelji smrdljivog kapitalizma i nakaradne Europe koja na nas gleda ko na koloniju. Kakve vi promine očekujete? Šta se ne sićate Vlade premjera Račana?

Možete pričai šta god hoćete ali ono skakćanje i navijanje jadranke kosor kao jedne premijerke mi je bilo ne kulturno,ne inteligentno,sramotno,jadno…
Milanović nije skakutao po bini kao neka crvekapica već pristojno i kulturno.

Ja bih napokon volio vidjeti “klimavi” Sabor. Dakle Sabor bez pouzdane nadpolovične koalicije u kojem bi se dvije glavne stranke morale i mogle natjecati za većinu po svakom pitanju.

Na žalost, kako se čini, Kukuriku će imati nadpolovičnu većinu i sada ćemo po ne znam koji puta 4 godine gledati kako se ignoriraju i ismijavaju stavovi i interesi gotovo polovice građana.

A to znači da ćemo za 4 godine opet imati osvetnički preobrat.

Nadam se da su inteligentniji i da neće ignorirati oporbu.

[quote=“trnac”]Nadam se da su inteligentniji i da neće ignorirati oporbu.[/quote]Šatro. Oni imaju svoj plan i ne ignorirati oporbu bi značilo odustati od nečega ili pristati na kompromise tamo gdje nemaš nikakvog razloga to učiniti.

S druge strane HDZ i sam ne priznaje bilo kome pravo da je u pravu osim sebi, nije ih briga za upravljanje državom (nisu si razbijali glavu niti dok su imali vladu), a jedino što je važno je paklena retorika o tome kako ovi drugi uništavaju državu.

Nije moguće od te bagre očekivati bilo što, osim onoga na što su silom prisiljeni. Drugo naprosto teško shvaćaju.

slusam jutros grobine stare kojima muka sta je kradeze popusio… pokusavam shvatiti koliko je zapravo u ovoj drzavi mentalno retardiranih ljudi…

Ja vidim jednu dobru i jednu lošu stvar.
Dobro: izgleda da neće biti dvotrećinske većine potrebne za mijenjanje Ustava (koliko vidim, Milanović će imati pod kontrolom 94 glasa, a HDZ će morati s ljevice skrenuti barem na centar).
Loše: sadašnji HSLS nije čak ni ušao u Sabor (a bili su jedina smislena stranka ovih izbora).

Inače, iskreno čestitam pobjednicima na doista mudro vođenoj kampanji.

MUP: Ranko Ostojić
Zdravstvo: Rajko Ostojić
Turizam: Veljko Ostojić

:smiley:

Eh, i još jedna nada temeljena na rezultatima izbora:
Doista bih želio da Đapić i njegovi kadrovi konačno odstupe iz politike, a temeljeno na ispadanju iz parlamenta. To bi otvorilo vrata brzom ujedinjenju pravaša.

HSP ima jedno mjesto iz dijaspore. Dovoljno za Đapića?

Popis lista koje su prešle izborni prag po izbornim jedinicama:

http://www.izbori.hr/2011Sabor/rezultati/rezultati5.html

Rezultati:

http://www.izbori.hr/2011Sabor/rezultati/rezultati.html

[quote=“Sljaker”]Loše: sadašnji HSLS nije čak ni ušao u Sabor (a bili su jedina smislena stranka ovih izbora).[/quote]HSLS - stranka koja se tri puta raspala.

Jedna od ključnih stvari na izborima je image, izgled koji osoba ostavlja u javnosti. Možda žalosno, ali istinito. Kosor izgleda i ponaša se kao čisti licemjer, a Srića izgleda kao dječačić s lizalicom. Zbog toga su neatraktivni bilo kome osim onoj manjini koja stvarno istražuje politički izlog da bi na temelju raspoloživih informacija zaključila za koga će glasati. Na njihovu žalost, takvi glasači nisu vrsta kakva glasa za HDZ, pa im se ne može podmetnuti Sriću koji priča kao da je član HSLS-a barem od osnutka (“mi” smo do sada ovako, “mi” smo pokazali da smo onakvi), a koliko jučer je jurišao na ZG-skupštinu kao nezavisni. Niti im je promakao image “malog Sanadera” kakav Darinko Kosor ostavlja u odnosu s vlastitom strankom.

Da su Sriću uposlili kao glasnogovornika stranke ljudi doživljavali to što govori kao plauzibilno, jer pomalo već svi razumijemo koncept glasnogovornika. Naravno, egzibicije gdje kada govori pred kamerom samo što mu glas ne podrhtava od treme mu ne bi pomogle.

Svaka čast Srići, ali čovjek živi u nekoj puno boljoj Hrvatskoj. Kosor je definitivno iz imagea anonimusa prerastao u image tipa kojem se ne vjeruje. A ljudi koji iza sebe nemaju repove (odn. kojima su repovi već zaboravljeni) su ih ili napustili ili se nisu uopće aktivirali na ovim izborima: Radoša su si sami otjerali, što je s onom ženom s frizurom kahlice?

Budišu nisam niti jedan, jedini put vidio od kada se “reaktivirao”.

Tako da se cijeli HSLS sveo na promašenu floskulu: “mi ćemo osigurati bolne rezove”. Promašenu zato što su dvije glavne strane vrlo efektivno i vrlo složno “bolne rezove” proglasile samo floskulama. Da ne govorimo da se upravo “bolni rezovi” - tj. politika štednje, umjesto povećanja javne potrošnje - često puta navode razlogom produbljivanja krize zbog izostanka investicija koje bi potaknule gospodarstvo. Dakle, to je stranka koja je temeljila svoju predizbornu poruku na adutu koji im je izbijen iz ruku prije nego su ga izvadili iz rukava. Koliko su sposobni ti ljudi, zapravo?

U ocrtavanju HSLS-a, jedino se ne slažem s opisom frizure dotične gospođe.
Mene asocira na žir.

HSLS se počeo raspadati kako je Kosor došao na čelo i kada je iz stranke otišao protukandidat na tim internim izborima. Zaboravio sam kako se zove.

HSLS je po meni imao dobar program, ali kao što tsereg kaže, Kosor koji stoji iza tog programa baš i ne ulijeva povjerenje.
Sriću sam samo na plakatima vidio, ispeglan do boli, a siva eminencija Kosor iza njega. Čak i da Srići nešto povjeruješ - vidiš ovog iza.
Što se tiče rezultata izbora - nikakve promjene. Nitko neće otpustit toliko ljudi koliko treba, neće dirat u svoje buduće glasače. Prelijevat će i ovi iz šupljeg u prazno. I tako u nedogled, mijenjat će se vlast, nitko neće napravit što treba. Dok više neće imat što prelijevat, tj dok ne bude kasno.
Tako ja to vidim. :slight_smile:

Nadam se da ni ovi neće uspjet iskoalirat 2/3 vlast jer mislim da bilo čije mijenjanje ustava može ići samo na gore. Ne znam zašto, ali takav imam osjećaj. Neka nitko ne dira ustav u krizi.

P.S. Milanović mi je OK, nema repove iza sebe, nek proba. Jedino se ovog Čačića bojim, taj bi mogao svašta nepopravljivo u*rat.

Pozdrav novoj ministici okoliša Mireli Holy! :bljesak:
Konačno će riješiti problem chemtrailsa.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja