Pokemon GO - Igra li neko

Igra li neko ovo ?

Ja sad preuzeo, igrica je full brutalna nista jace nisam igrao na smartphone-u :smile:

Uredno ću kvotat moj fb status u vezi te igrice xd.

ā€¦is it reaaaaaal?? Čekaj malo, ako sam dobro shvatioā€¦sad će ekipa trčati okolo naokolo po ulici ganjajući nevidljive pokemone koje detektira njihov mobitelā€¦i kojeg oni uredno vide na mobitelu da tamo postoji?
Pravo pitanje je postoje li ti pokemoni?
Igrice jesu virtualne izmiÅ”ljotine, ali novci koji se zarađuju putem igrica su stvarniā€¦i ne samo novci koje zarađuju kreatori igrica.
Profili koje stvaraju igrači igrajući se, također dobivaju na vrijednostiā€¦vritualne karijere postaju cijenjene i u svijetu biznisa. Virtualni brokeriā€¦zapravo i ā€œpraviā€ brokeri se igraju sa virtualnim parametrima i tako utječu na ponudu-potražnju i time oblikuju svijet i usmjeravanju njegov budući razvojā€¦
Stoga, pravo pitanje jeā€¦da li zaista ovi pokemoni postoje ili ne?
Ako opis postojanja pronađemo u definiciji ā€œMogućnost utjecanja na svoju okolinuā€ā€¦onda možemo shvatiti da je već odavno zastario naÅ” koncept shvaćanja naÅ”eg materijalnog svijeta kao jedino postojućeg.
Za nas nevidljive sfere postojanja su već odavno prisutneā€¦a kročit ćemo u (za nas) virtualnu stvarnost, nećemo ni shvatit koliko je to prava stvarnost :slight_smile:

Jučer sam se prvi puta sreo s tom igricomā€¦i prosto sam oduÅ”evljen ovim korakom ka virtualnoj stavrnostiā€¦

Jedina pozitivna stvar jeste da ću viđati omladinu čeŔće vani kako Å”etaju ili trče :D.

4 Likeova

Ko god je dosao do ove ideje, uzeti ce ogromnuuu lovu :slight_smile:

Ja iskreno ne vidim svrhu igrice (mozda nisam dobro upucen) ali jedini cilj igrice je da hodas uokolo i skupljas pokemone? I sta ces onda sa njima? Igraica bi bila odlicna da postoji sustav borbe kakav je imao dobri stari pokemon na nitenduā€¦ Vidio sam da ima kao neka borba ali da je samo klikanje po ekranuā€¦

@belmin kolko baterije trosi? :smiley:

Ne znam ja sam skoro skinuo, tako da ne da mi se sada hodati okolo kā€™o kakav ludjak :smile:

Idem ove sedmice u Crnu Goru, pa cu probati tamo da ulovim sta :smile:

Evo mene u Kleku, ne znam dal da snimim i hvatam pokemone ili ove predivne trebe :D.

3 Likeova

Jedna od najvažnijih prednosti VR tehnologije je zapravo u pogledu zdravlja i fizičke aktivnosti korisnika/igrača. Nema viÅ”e statičnosti i viÅ”esatnog položaja tela, upravo kao Å”to je rekao @milito veća fizička aktivnost ne samo kod omladine nego uopÅ”teno.

Ova igrica jeste prednost u pogledu zdravlja, viÅ”e kretanja zapravo je to i cilj, ima čak i pedometar i dnevni cilj od 5 pređenih kilometara, Å”to je super pozitivno, ali ima i tu joÅ” jedan problem. Pažnja igrača je usmerena na jednu tačku, pa shodno tome može dovesti i do nepažnje, čekam samo članak "Poginuo igrajući ā€œPokemonGO igricuā€, ili ā€œIgrao igricu PokemonGO i pao sa krova zgradeā€ i takvi neki slični naslovi koji će krasiti novinske članke. Ove članke prvo očekujem iz Japana i Kine :slight_smile:

Zamislite programiranje, reÅ”avanje matematičkih i drugih zadataka u VR tehnologiji, oko Vas kodovi, matematički problemi, zanimljiv doživlja i predstavljanje, naredne godine na svim poljima će biti jako uzbudljiveā€¦

U jednom članku lepo je rečeno "Mnogi blogeri, doktori i svi relevantni činioci i zagovornici zdravog života nisu učinili za proteklih 20 godina da ljudi izađu iz svog doma u toj meri, koliko je to uradila igrica PokemonGO za samo 7 dana. Osoba koja je pročitala članak ā€œTreba zdravo da se hranite i vežbateā€, isti je i ignorisala ili jednostavno nije imala volje da to uradi do kraja. Jednoličnost veliki problem PokemonGO interaktivnost i čuvanje pažnje.

PS: Å to se tiče viltanja ā€œsojkiā€ VR uveliko radi na tom polju :slight_smile:

1 Like

Revolucionarna stvar iako nije prva, ista tvrtka je napravila igricu na tu foru prije par godina(?)


Iako je jos uvijek u pocetnoj fazi vec dosta stvari ima za vidit i radit, obilazenje onih pokestops, hvatanje gymova i ostale stvari. Iskreno nije mi se dalo hodat okolo samo da je isprobam pa sam si instaliro na bluestacks sa fakeGPS-om, tko je jos vidio hodat :smiley:

Zasto ne mogu naci igru na Play prodavnici?

Da li je igra i dalje zakljucana samo na Australiju i vi igrate apk verziju ili?

Za sada mozes samo skinuti apk i igrati, trenutno nije dostupno za download sa google playa ako si iz hr. Navodno bi uskoro trebalo biti moguce.

Vi koji igrate:
I sta sada hodate okolo i skupljate te pokemone?

Jel ima nesto vise od toga u igri?

ak si napljugan to je i previse haha

NIsam bas upucen, ali mislim da je to za sada to. Imas i neke teretane i monumente kako vec pa dobijas neke nagrade tu. Koliko sam shvatio igra se developa jos, a posto je zainteresovanost ovolika ne vjerujem da ce stati na ovomeā€¦

btw, Zna li neko gdje mogu veceras gledati livestream SportKlub1 kanala, ne mislim na ove javne linkove koji stopaju, vec nesto bolje ako ima :confused:

A sto ima na sportklubu?

Nego malo sam sad citao i vidim to radi preko GPS, hahaha, sada ce se ovi kineski mobiteli pokazati supermocni.

Bas me zanima kako ce neki prosjecni brandirani mobitel drzati bateriju na all day GPS ukljucenim.

Pa za aplikacijom u pozadini - nikakoā€¦ A osim i GPS-a moras imati i wifi ili 3g/4g konekciju.

Ima utakmica veceras :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ne kuzim ovo pitanje, pa evo moj prosjecno brendirani mobitel sa konstantno upaljenim GPSom, pola sata do sat igranja Candy Crush Saga, malo telefoniranja, slanja 2-3 maila, par sati surfanja, drzi bateriju izmedju 11 i 14 sati.

A ova aplikcaija je toliko blesava i bez smisla da je uopce ne treba komentirati.

Pa da slazem se da je aplikacija cudna i neznam sto su ljudi podivljali za njom. Naravno probat cu je kad dodje na google play cisto da vidim.

A za mobitele govorim jer znam da pola tih mobitela nemoze imat GPS upaljen ni par sati, a kamoli wifi i GPS cjeli dan, jer koliko sma skuzio kako se kreces kroz grad/selo/prirodu tako mozes skupljat te pokemone, pa je onda bitno da si online non stop i GPS da je non stop ON.

A znam da ovi brendirani mobiteli koji su prosjecni do cca 3000 kuna ili kako im se vec krecu cijene, a vjerujem i mnogi preko 3000KN nemaju jaku bateriju (do 3000mah), dok recimo za 1000-2000KN imas kineza s astronomskom baterijom.

EDIT:


Evo za ove hardcore igrace se preporuca Dogee T6 za 600 kuna s baterijom od 6250mah, jel to neka greska?

Evo na mojoj bateriji pise:

TYPICAL 3000 mAh

sta god im to znacilo, a i moj Samsung S4 je imao konstanto upaljen, GPS, WiFi i Mobile Data, pa je izdrzavao po cijeli dan, kada sam ugasio GPS i Mobile Data onda je to islo i na 3 dana. Koliko sam skuzio najveci potrosac baterije je upravo taj Mobile Data, nista ga ne trosi kao to sranje od mobilnog interneta.

Da 3000mah je standardno, I da mobilni internet trosi najvise, nije ni meni jasno zasto tako puno to trosi. I koja je razlika izmedju mobilnog interneta i WIFI, zasto bi mobilni trosio vise.

Ali ima ovih mobitela do 3000kn koji imaju po 2200mah baterije, ti se trose ko blesavi.