Pokretanje health bloga

Ne sjećam se više detalja.
https://support.google.com/adsense/answer/6277270?vid=0-635780211811005190-91984446

Glavna kljucna rijec ima 90 000 mjesecnih pretrazivanja. Svaki mjesec raste, a u prosincu je preko 200 000.

Prosjek mi je 3 prodaje na 100 amazon klikova, znaci CTR je 3%. Možda ti se ne čini puno, ali ja prodajem skupe proizvode pa mislim da je ovo jako dobro. Vidim po nekim forumima ljudi kazu da imaju CTR preko 10%… ali ti je jako nerealno, mislim, moguće je to postići ali to se vecinom radi u prosincu, kada ljudi najvise kupuju, i tada posjetitelje dovodis dobro optimiziranom PPC kampanjom, odnosno reklamiranjem na google adwordsu.

Računica ti je skoro dobra, naime ako ti stranica ima 130 posjetitelja dnevno, to ne znači da će svih 130 kliknuti na tvoj amazon link. Ali u principu, skužio si poantu, može se fino zaraditi s relativno malim brojem posjetitelja :smile:

Tako je, nisam isao na exact match domenu. Pozeljno je da se ne koristi exact match domena ako planiras graditi “authority site”. Exact match domene su stvar proslosti kada je rijec o ozbiljnim stranicama, bez obzira sto neki na ovom forumu i dalje tvrde suprotno. Nijedan SEO strucnjak ti nece savjetovati koristenje EMD-a ukoliko sada kreces s izradom stranice.
Ukoliko ti je glavni keyword : “rc cars for sale”, ti odaberi “rccarsplanet.com” domenu, ili neku drugu baziranu na toj logici… nadam se da kuzis poantu :wink:

1 Like

Sve mi je jasno :smile:
Vec dva dana radim keyword research, ali nije bas tako lako kao sto izgleda.
Za kljucne reci ‘[proizvod] for sale’ su na prvom mestu uglavnom ikea, walmart, bestbuy, consumerreports, sto je sigurno tesko prestici.
Za neke kljucne reci ‘[proizvod] reviews’ ima svega 2000-3000 mesecnih pretraga kada se posmatra samo U.S. trziste.

1 Like

Ja sam napravio affiliate stranicu neki dan. Istina je da je jako tesko naci profitabilan keyword, puno teze nego za neke druge web stranice. Istrazivao sam 3 dana i nasao keyword koji ima oko 7000 pretraga mjesecno, a ostale varijacije buying keyworda imaju sve skupa oko 20000 pretraga mjesecno. Kupio sam i wp temu prilagodjenu za amazon, oko 45 dolara kosta. Sad cemo vidjet koliko cu imat uspjeha. SEO mi dobro ide, ali treba imat i malo srece :slight_smile:

Sta da kazem osim - srecno :smile:
Da li ti je keyword “[proizvod] for sale”, ili neki drugi?

Hvala ! Glavni keyword je buy [proizvod] ali ima jos keyword sa best, review i slicno.

1 Like

Evo konacno nadjoh dobru kljucnu rec, konkurencija nije jaka, ali se dvoumim oko naziva domene. Ne ide mi bas nesto da dodajem rec na kljucnu rec, a vidim da mnogi dodaju hub, portal, i slicno. Sta vi mislite?

Ja sam ipak uzeo emd i dodao buy ispred naziva domene. Stranica je stara svega 3 dana ali vec ima par klikova na proizvode,doduse jos nema kupnji,ali bit ce sigurno.

Jeste, bolje je da se ide na EMD, pa makar i .org domen, ali je jos bolje pokrenuti neki authority sajt, vidim da vecina prvih mesta zauzimaju pcmag, cnet, tomsguide, consumerreports za elektroniku, goodhousekeeping, thekitchn, sweethome za kuhinjske proizvode. Koliko je tesko prestici ih, da li se gleda domain authority ili page authority? Pokrivena je skoro svaka kljucna rec, od igle do lokomotive.

@drmrgood @wizard1


Iskreno, i ja mislim da je bolje uzeti EMD za pocetak. Na tome izgradite manje stranice i stecite iskustvo, a vjerojatno ćete nešto i zaraditi… Kada skupite novca, znanja, volje -> počnite razmišljati o izradi Authority stranice.

Znam da je teško pronaći dobar niche… ali nemojte odustajati. Udes lijepo na amazon i pretražuješ proizvode… nešto će ti valjda pasti na pamet. Idealno bi bilo da kada u google upisete “keyword for sale” ili “buy keyword” i slicno, u rezultatima pretrage budu stranice tipa amazon, ebay, alibaba i slicno… te stranice je lagano prestici.

Ja sam danas imao rekordnu prodaju, prodao sam jedan proizvod od 2800$, i pritom zaradio oko $180. Na stranu to, što je poanta : taj proizvod ima oko 200 mjesecnih pretrazivanja. Izgleda malo, zar ne? Većina ljudi bi rekla da je glupo platiti $30 za članak baziran na tom keywordu… ali eto, isplati se već nakon par tjedana, od prve prodaje.

To je prednost affiliate marketinga, ne treba imati 1 000 000 posjetitelja za zaraditi lijepe svote!

4 Likeova

Moja stranica je stara 4 dana,a imam vec 10tak klikova,doduse jos nijednu prodaju,ali polako :slight_smile:

Gledam konkurenciju i ove authority sajtove kao sto su thekitchn.com i goodhousekeeping.com, uz svako postovanje, meni je ono totalno nepregledno, a medju prvima su za ceo kuhinjski asortiman :smile:

Upravo sam si potvrdio moć “silosa”, tj dobre organizacije i pravilnog interlinkanja stranica na stranici. Naime, prije mjesec i pol sam krenuo s novim projektom, također amazon affiliate micro niche projekt kao i ovaj sto sam gore par puta spominjao.

Prije 3 dana maknuo sam “noindex, nofollow” meta tagove, tj omogućio googleu da me skenira. Dodao stranicu u webmaster tools itd… uglavnom samo osnovne radnje s kojima ste svi upoznati pretpostavljam.

Nakon 2 dana google mi je skenirao par stranica, i eto ti vraga sve skenirane stranice rangiraju u top 100 rezultata bez ijednog backlinka! Zanimljivo je da mi homepage jos nigdje ne rangira, dok 2 subpagesa zauzimaju 26 i 59 mjesto (prvi cca 700 mo/searches, drugi oko 500). Taktika mi je i dalje ista, idem 2,3 mjeseca iznajmiti decke iz rankusnow.com da mi rade backlinking, a istovremeno cu ga i sam raditi. Imam par ideja kako pribaviti odlicne linkove pa cemo vidjeti hoce li biti nesto od toga.

Mislim da cu za koji dan otvoriti posebnu temu u kojoj cu vas izvjestavati o napretku stranice, te napisati uputstva kako i sami mozete napraviti nesto slicno. Ima li zainteresiranih posto nema smisla da pisem opsirne tutoriale ukoliko nikoga ne zanima?

2 Likeova

Naravno da ima. Samo piši…

Mene zanima,pisi konkretno sta i kako.

Mene također zanima kako pokrenuti na najbolji način.

Pridruzujem se.
Inace, moje kratko iskustvo je ovakvo - prodavao sam proizvode od oko 1500 dolara, rangirao homepage na 11-to mesto, 11000 mesecnih US pretraga. Pocela je prodaja, imao sam tri prodaje za 15 dana, a onda mi je sajt kaznjen, ne znam zbog cega. Imao sam i dalje poseta i klikova, ali na sledecih 800 klikova nije bila nijedna veca prodaja, samo nesto sitno, tipa bastensko crevo i USB, i batalio sam ga.
Inace, to da se longtail fraze od 500-1000 mesecnih pretraga rangiraju bez backlinkova, to je sasvim normalno, postovi se brze rangiraju, i zato je bolje da post cilja kljucnu rec “proizvod + reviews” nego homepage. Meni je jedan post o proizvodu sa 1000 mesecnih pretraga bio 3-ci, ali tada jos nije ni bio u prodaji pa nisam mogao da ostvarim proviziju :slight_smile:

Drago mi je vidjeti da vas se nekoliko javilo ! Definitivno cu uloziti truda i napraviti jedan opsiran post u narednih nekoliko dana. Malo sam u guzvi pa ne mogu odmah, ali cim stignem sredit cu to!

1 Like

Nadamo se svi skorom početku ovog tutorijala. :slight_smile:

Nije mi valjda to promaklo u drugoj temi? Ne vjerujem… :frowning:

1 Like

Ima još zainteresovanih. Podržavam sve što je konkretno. Tebi sve pohvale na dosadašnjem objavljivanju.

1 Like