Pokretanje sajta kojem bi jedina konkurencija bila portal kojem to nije glavna tema

Uglavnom,

imam ideju pokretanja sajta, na nešem jeziku, za područje ex-yu… Sličnog sajta nema ni jednog trenutno, za većinu glavnih keyworda na prvom mjestu, tj. na prvih nekoliko mjesta je coolinarika, iako moj sajt ne bi bio o kulinarstvu… Ali to dovljno govori o konkurenciji općenito, kad za sve pojmove coolinarika zauzima prva mjesta, a to joj nije glavna tematika…

Stvar je u tome da sajt ne bi ciljao na jedan keyword, nego na njih 10tak jednakopravno zastupljenih… Procjena mjesecnih upita za tih 10tak keyworda prelazi 20 000 exact match, plus još barem toliko za neke srodne ili long tail pojmove, koji bi bili obuhvaćeni na sajtu ali ne bi bili udarna tematika…

Cisto me zanima vaše mišljenje, koliko se ima smisla bost s coolinarikom, i koliko vrijede sve ove brojke, pošto je to ipak više keyworda a ne jedan sa toliko upita… Iako, ponavljam za ni jedan od tih keyworda ne postoji specijalizirani sajt, tocnije ni jedan sajt koji je posvetio bar jedan dio tome…

Sajt bi bio jako usko specijaliziran za jedno područje, i postoji šansa privlačenja oglašivača iz tog područja… Jednog dana… Ne sanjarim…

Klikaju ljudi i na broj 2 na guglu. :wink:

Po stilu pisanja rekao bi da nešto znaš o SEO pa vjerojatno znaš i kako istražiti konkurenciju. Znači, malo pogledaj zašto je coolinarika prva za te pojmove, koji su to linkovi(stranice) s kojima tako dobro rangira itd. Dobro je to što imaš samo jednog konkurenta u igri i njega možda možeš prestići s nekim longtail frazama koje u sebi imaju ključnu riječ na koju ciljaš.

Ako joj te riječi nisu glavna tematika a odlično rangira za njih samo kreni…

Sa longtail frazama sigurno… Dat ću samo jedan banalan primjer, koji i ima i nema veze s mojim sajtom… Recimo ukucam kokoš u google, i izbacit će mi tri četiri prva rezultata recepata sa coolinarike, a ja recimo radim sajt o kokošima kao životinjama, o uzgoju itd… al ciljam na riječ kokoš, i sve longtailove vezane uz kokoš…

Tako da me čak coolinarika tu ne brine previše, jer onaj koji traži uzgoj kokoši taj će me naći, ali bi ja volio pokupit i dio posjete koja traži i kokoš u bilo kojem obliku…

Ono što mene više zanima, je ovaj dio oko procjenjene posjete na 10tak keyworda…

Da ciljam samo na jedan, recimo kokoš, sa tolikom procjenom posjeta i konkurencijom mi ne bi bio bed uopce… Ali kako gledati na više keyworda koji zajedno imaju toliku procjenu… Recimo kokoš, bataci, hrana za kokoš, klanje, hrenovke itd…

Ova priča o kokoši je fiktivna :slight_smile:

Mislim da previše filozofiraš, NHF. Imaš dva tri keyworda koje evidentno možeš progurati (kako ti kažeš) ispred vodećeg sitea. To je ok i možeš krenuti. Vjerojatno je tu u pitanju neki članak na coolinariki. Ako ti je tematika ta, tu se nema što pričati. Vrijeme je da kreneš u akciju. Kada vidiš kako se stvari kreću mixaj anchor textove koji u sebi imaju ključne riječi s anchorima koji u sebi imaju longtail fraze. Postotke odredi sam i kako se situacija bude razvijala tako povećavaj, odnosno smanjuj postotke. Ali prije svega, kreni s tim sajtom.

Kreni.

EDIT: Pretpostavljam da si malo istražio koliko je ta niša popularna kod oglašivača.

Kod naših oglašivača ili stranih? :andjelko:

[quote=“trnac”]
EDIT: Pretpostavljam da si malo istražio koliko je ta niša popularna kod oglašivača.[/quote]

Kod ex-yu jer koliko vidim radi web za regiju.

[quote=“trnac”]Kreni.

EDIT: Pretpostavljam da si malo istražio koliko je ta niša popularna kod oglašivača.[/quote]

Da, ja sam ga baš htio pitati kako je procjenio posjećenost i konkurenciju?.. jer je to spominjao.

Nije mi jasno zašto bi ti Coolinarika smetala ako obrađujete različite stvari.

Ako netko traži “kokoš” i dobije rezultate:

1. Kokoš pečena - Coolinarika
  2. Kokošji zabatak - Coolinarika
  3. Uzgoj kokoši - Tvoj sajt

Onaj tko traži recepte, kliknut će na Coolinariku. Niemu i nije namijenjen tvoj sajt.
Onaj koga zanima uzgoj kokoši, a ne recepti, kliknut će tvoj sajt bez obzira što nije prvi.

Zašto bi morao biti prvi?

[quote=“trnac”]Kreni.

Pa razgovarao sam s nekoliko ljudi iz branše, da… Postoji i zainteresiranost za eventualnu prezentaciju proizvoda u nekakvom obliku, sve je to još na nekakvoj imaginarnoj bazi… Ima interese sa strane potencijalnih oglašivaća, jer je sajt jako usko specijaliziran, i ne bi trebalo bit previše padobranaca, a ono što bi nudili oghlašivači treba svima nama…

I da… već se naveliko radi na sajtu, domena je davno regana, server spreman, ovo je još samo jedno istraživanje, kako diše struka :slight_smile: a i uvijek se može pokupit neki savjet…

Na jesen bi sajt trebo bit u punom pogonu, pa ćemo se i malo reklamirat, siguran sam da će i ovdje bit poneka znatiželjna duša koja bi mogla nać nešto zanimljivo :bljesak:

Google adwords: keyword tool… Pa jednostavno googlanje kljucnih rijeci i pregledavanje prve dvije strane rezultata, ukljucujuci provjeru kvalitete textova eventualnih konkurenata, broj backlinkova, ažurnost… Zainteresiranost za tu tematiku na raznim ex-yu forumima, gdje ljudi u biti sami skupljaju i razgovaraju o svemu tome… Ugl. potrošio sam dobrih mjesec dana samo na istraživanje tržišta, i bacao bubu u uhu eventualnim oglašivačima i gledao kako dišu…

Ne očekujem nešto veliko, nadam se samo jednom lijepom web iskustvu, kako god završilo… A i to je samo priprema za nešto što će se pokretat za jedno godinu dana, na čemu se radi… Da se malo uhodamo sa vođenjem sajta, klijentima, reklamama itd… A ako krene super :slight_smile:

Koliko bi se redovito site nadopunjavao novim sadržajima?

(Pitam jer me zanima bi li tu bilo sve o “kokošima” na jednom mjestu - tj. više manje stalni isti sadržaj ili nešto u stilu portal o “kokošima” - tj. redovito objavljivanje novih sadržaja)

Ako si provjerio allinanchor:xxxxxx i allintitle:xxxxxxx i još k tome ako si zadovoljan viđenim, samo gas u izradu sajta. Puno sreće!:zbogom:

[quote=“bbsantic”]Koliko bi se redovito site nadopunjavao novim sadržajima?

(Pitam jer me zanima bi li tu bilo sve o “kokošima” na jednom mjestu - tj. više manje stalni isti sadržaj ili nešto u stilu portal o “kokošima” - tj. redovito objavljivanje novih sadržaja)[/quote]

Veći dio sajta bi bio stalni sadržaj, kao nekakva stručna enciklopedija o “kokošima”… Tu sam već pokrenuo određene razgovore za stručne textove u zamjenu za reklamu, ili već nekakav oblik trampe… Znači nekakav svojevrstan priručnik za uzgoj kokoši, pa liječenje, klanje itd… Ali iz usta ljudi koji se bave tim, ne iz neke knjige gdje sam to ja pročitao…

I kad kažem stalni sadržaj ne znači da se neće stalno nadopunjavati…

A sekcija novosti bi redovito objavljivala članke, tako da bi to bila nekakva kombinacija enciklopedije i novosti… Plus što je u planu nekakva aplikacija za povezivanje klijenata na tržištu, koja je, kao ideja, naišla na dobar odjek među ljudima iz branše… Ali o tome u neko drugo vrijeme…

coolinarika ima dosta veliku posjetu tako da ih prvenstveno to gura na prva mjesta za sve moguće pretrage - jer ako je netko napisao u receptu da za pripremu “Janjetine ispod peke” najprije trebaš sjesti u svoj AUTO i otići po janje onda će vrlo vjerovatno i za riječ AUTO google negdje visoko izbaciti stranicu coolinarike :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja