Pokretanje web portala kao oglasnika

Pozdrav,

zanima me ukoliko na svojoj stranici zelim nuditi usluge oglasavanja fizickim osobama gdje ce oni moci oglasavati svoje,u ovom slucaju apartmane,i za to im naplacivati odredjeni iznos za reklamu,da li ja kao fizicka osoba moram registrirati taj svoj poslic kao neku djelatnost,firmu,obrt u registru RH i placati poreze,uplacivati mirovinsko,zdravstveno itd…

ukratko zanima me koje su moje obaveze prema drzavi u slucaju da uzimam ljudima novac za njihovo reklamiranje apartmana na mom webu?
hvala

sorry ako je vec topic bio

Meni se čini najpraktičnije kad bi se dogovorio s nekim (od prijatelja koji imaju računalnu) tvrtku da plaćaju njoj, a oni tebi plaćaju mjesečno preko ugovora (pri čemu ido novca ode na poreze!).

Alternativa je da sam osnuješ obrt ili tvrtku (nisam siguran kako je s udrugama i je li tako nešto moguće), no to mi se čini prilično opterećenje ako mjesečno ne ostvaruješ dovoljno prihoda.

a osnivanje obrta ili tvrtke radi necega sto neznam ni hoce li se isplatiti u najmanju ruku cini se kao rizican potez a svakako je toliko opterecen raznoraznim drzavnim potrazivanjima i dokumentacijom da covjeku u mnogocemu otezava…tako da je to zadnja opcija

sta bi bilo kad bi ja recimo naplacivao pruzanje usluge bez ikakvog prijavljivanja drzavi na svojoj stranici…uzmem ljudima novac,koji uplate na moj ziro racun,stavim oglas na stranicu i gotovo?

[quote=“zebu”]a osnivanje obrta ili tvrtke radi necega sto neznam ni hoce li se isplatiti u najmanju ruku cini se kao rizican potez a svakako je toliko opterecen raznoraznim drzavnim potrazivanjima i dokumentacijom da covjeku u mnogocemu otezava…tako da je to zadnja opcija

sta bi bilo kad bi ja recimo naplacivao pruzanje usluge bez ikakvog prijavljivanja drzavi na svojoj stranici…uzmem ljudima novac,koji uplate na moj ziro racun,stavim oglas na stranicu i gotovo?[/quote]

Nikako ne otvaraj ništa, jel previše su duboki đepovi države. (čitaj između redova).
ili preko nekog ili iz usluge ili tako nešto slično.

da…samo sto mene zanimaju moguce opcije odnosno sto tocno znaci preko nekoga ili iz usluge,nisam bas u tim vodama pa se ne razumijem previse na koji sve nacin se takvo nesto moze izvest

[quote=“zebu”]sta bi bilo kad bi ja recimo naplacivao pruzanje usluge bez ikakvog prijavljivanja drzavi na svojoj stranici…uzmem ljudima novac,koji uplate na moj ziro racun,stavim oglas na stranicu i gotovo?[/quote]Koliko ja znam na žiro nikako, a na tekući bi mogli proć neki manji iznosi isto kao i da plaćaju na “ruke”. Ako oni plaćaju kao pojedinci i to im je ok, mislim da ne bi bilo problema pogotovo ako je to neka mala stranica u začetku. Ako plaćaju kao tvrtka i web stranica ne bude baš neka sporedna, onda je potrebno nać neki legalni način plaćanja.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja