Pokušaj otmice google acc

Danas ujutro oko 4 sata probudi me mail od googla da se upravo dešavaju sumnjive radnje prema mome google acc i da moram odmah resetirati lozinku. Odmah zatim dobivam drugi mail i šalju mi podatke od lika koji se želi spojiti na moj acc i moram im odgovoriti dali sam to ja ili nisam…

Friday, June 8, 2012 2:19:17 AM GMT
IP Address: 125.24.44.238

Nakon što sam odgovorio, mailovi više nisu stizali i sve je uredu.
Imao sam i prije jaku lozinu, al sad je 10X jača :ljuger:
Jel imao tko takvih sličnih situacija ?
Da sam ostao bez tog acc-a mogao bi si slobodno pucati u glavu :o

imao sam i ja takav slucaj prije 5-6 dana sve mi je pisalo kao i tebi i meni su stizali mailovi od googla a dobio sam detaljno od kuda se lik spojio sa koje ip adrese itd…

sad sam cak stavio i sms provjeru tako da mislim da se sada nikako nemoze provaliti

[quote=“Zgubijumf”]Da sam ostao bez tog acc-a mogao bi si slobodno pucati u glavu :o[/quote]Instaliraj si KeePass - kako na računalo, tako i na USB stick. Onda staviš lijepe zaporke od 15 znakova - brojeva, slova, interpunkcijskih znakova i sl. A kao glavnu zaporku za bazu zaporki u KeePassu staviš pasus iz neke knjige ili pjesme, ili neku rečenicu u kojoj određena slova zamijeniš znakovima (npr. A s 4, I s !, S sa $, O s 0 ili *, E s 3, T sa 7 i sl. - nešto kao l33t speek).

Sinkroniziranje datoteka zaporki na računalu i USB sticku obaviš pomoću besplatne verzije SyncBacka.

Pa niti to ne spriječava gubitak accounta - već je ranije demonstrirana provala prisluškivanjem wirelessa, a sada su se počeli pojavljivati i lažni certifikati instalirani od trojanaca na korisnička računala.

Zato nije na odmet imati e-mail adresu kod lokalnog davatelja te usluge, kojeg možeš kontaktirati izravno i dokazati svoj identitet.

Tnx tsereg, budem sad to isprobao, djeluje zanimljivo :slight_smile:

Svakako bazu zaporki backupiraj odvojeno, u nekoliko verzija, ukoliko si u trenutku dekoncentriranosti noviju verziju datoteke KeePassa na disku pregaziš sa starijom s USB-sticka, ili obratno.

Za backup preporučam Backup4All kojeg sam instalirao po Šljakerovoj preporuci i napokon završio dugu potragu za dobrim backup programom. Lite verzija je 20 USD.

Nitko ti nece upast u email ili u nikdan drugi racun na internetu ako mu to ti ne dozvolis. Ovo sto tsereg prica jesu slucajevi, ali ako su ovo radili tebi onda si ti u najmanju ruku Ivo Josipovic ili Milanovic, sumnjam da bi ikoga drugog u hrvatskoj ovako isli krast.

Tebe su 99.9% slucajeva napali phisheri. Dakle prvi mail je kladim se phisherski, lik ti je lijepo poslao email da ti resetiras svoj racun i ti si to napravio, no umjesto resetiranja, njemu si poslao svoj password. Nakon toga je on pokusao uc s upisivanjem tvog passworda i nije uspio jer je iz Bangkoka, da je to napravio neko iz drzave u kojoj se ti nalazis ti bi sad sebi pucao u glavu.

Zato ljudi moji nemojte nasjedati na glupe emailove, pogotovo ne na one u spam folderu. Necete dobiti ni 1 dollar od nekoga tko vam poslaje email a kamoli 1 000 000 kao sto pise u emailu. Isto tako Google vam nece slat email za resetiranje passworda bezveze. Ako vam i posalje nemojte ici na google tako sto klikate link u emailu. Odi na
http://www.gmail.com
i tamo mozes sam resetiratis voj password ako je to uopce potrebno.

Sve ovo vrijedi za sve ostale stranice: paypal, godaddy, libertyreseres, moneybookers, gmail, hotmail, etc etc etc.

No da te malo utjesim, mozda se osjecas naivno kada ovako popusis od nekoga, ali stvarno masa ljudi nasjeda na ovakve gluposti. Dnevno primam po 100 emailova ove tematike i svi bi oni htjeli upast u neki od mojih accountova na netu.

NAJBOLJI dosad:
Salje mi tip iz Iraka da su marinci pronasli novce sadamove i da bi htjeli preko mene prebacit tu lovu u ameriku i da ja dobijem proviziju, pa ako sam zainteresiran da im javim. (nisam javio jer tocno znam kako dalje ide prica, jednom sam isao do granice do koje se smije ici: do trenutka kada trebam, dati svoje podatke) No interesantno u ovoj prici je bio dokaz da se stvarno radi o blagu, bio je link u emailu na BBC.Co.UK sto je legitimna stranica i stvarno postoji prica da je blago nađeno u Iraku. Eto samo mali primjer kako su oni spremni vas prevariti. I sam sam uvjeren da sam jako pametan sto se tice prevaranata, no vjerujte mi da svaki put kad gledam email i trebam nesto obavit preko emaila ja to jednostavno nezelim napraviti, ako se trebam logirat odem manualno prek browsera, nikad preko linka u emailu… Pameta? Ne. 100% Siguran? Da.

Ko vas bolje poznaje može vam provaliti u mail preko sigurnosnog pitanja tako da si to odma promjenite.
dadaas ja sam prije par godina stavio oglas u njuskalo da prodajem laptom i javi mi se neki lik kao iz amerike a da u kongu ima skladiše i da želi kupiti moje računalo i da mu pošalje plačanje pouzećem. Ja mu odgovorim da pošalje 1000€ na mb i da tek onda šaljem nakon toga se više nije javio.I čitam novine nakon nekoliko mjesece i vidim da je 10-ak ljudi nasjelo na prevaru poslali računala a pare nisu vidjeli.

Evo vidiš Zgubijumf. To samo ti ne kužiš 2+2 o sigurnosti na internetu. :slight_smile:

Kad sam resetirao lozinku išao sam kroz google sučelje, na to sam dobro gledao. Sa Thailand-om imam vezu jedinu što im gledam gole tete, al za takve stvari koristim drugi mail baš predviđen za takve stvari pa mi nije jasno… :mini:

:rotfl::rotfl::rotfl:

ok, znaci 100% si siguran da se neradi o phishingu. Da nisi u posljednjih nekoliko dana/tjedana/mjeseci nikada upisivao password kroz neku drugu stranicu.
P.S. mozda je tvoj backup mail na koji ce ti google poslati podatke hakiran?

A nemogu reći dali sam upisivao pass nekamo, mislim da nisam, al opet …nisam 100% siguran. Al dobro, sad imam jebeni pass pa nek se zaletavaju, a ja ću im i dalje gledati tetkice :ljug:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja