pomoč hitno!

Molim vas!

3 puta mi se zrušio site i jednom forum!

Navodono da se radi o virusima (trojan i …)

No u zadnjem pokušaju uplodanaj preko FTP , sam dobro očistio računalo s NOD 32!

Zar je moguče da tako lako se ruši site s virusom , jer prije sam imao više virusa i sve je radilo ko beba!

E sad me zanima ko tu koga! , zar nebi trebao server imat kakvi firewall ?

šta da radim?

Ovo je ludo više kaj se dešava!

mislim da bi ti bilo ko pomogao, moraš biti malo određeniji.
kolko ja znam na svom ‘prostoru’ imam antivirusni program koji neznam kolko je ‘moćan’ al povremeno ga pokrenem (c panel -viri ili tako nešto).
Susreo sam se jednom s ‘virusima’ na serveru i bili su tipa i-frame, odnosno ugnjezdili su se u svaki html fajl u svakom folderu, a sajt je bio odrađen u php-u, odnosno bio je cms (joomla) sajt.
Da skratim bilo je nekih 400tinjak zaraženih fajlova po svuda.
Skino sam cijeli sajt na svoj komp i preko avasta ‘čupo’ van te zaražene fajlove, al na kraju odusto.
Kolko sam skonto iz svega, jedina brza pomoć je bila briši sve i preko backup-a nazad.
E sad vjerojatno nisi razmišljao ‘u naprijed’ pa ni nemaš backup.
Za ubuduće mislim da je dobro napraviti backup čitavog sajta i često praviti backup baze (u zavisnosti od količine dodavanja podataka), tako da si siguran.

promijeni ftp i cpanel pass nakon što ponovno podigneš sajt

[quote=“igzyy”]Molim vas!

3 puta mi se zrušio site i jednom forum!

Navodono da se radi o virusima (trojan i …)

No u zadnjem pokušaju uplodanaj preko FTP , sam dobro očistio računalo s NOD 32!

Zar je moguče da tako lako se ruši site s virusom , jer prije sam imao više virusa i sve je radilo ko beba!

E sad me zanima ko tu koga! , zar nebi trebao server imat kakvi firewall ?

šta da radim?

Ovo je ludo više kaj se dešava![/quote]

Formatiraj hard disk na kompu i instaliraj widnowse iznova i kontaktiraj providera da ti promijeni login podatke od cpanela

http://www.tutorijali.net/forum/iframe-napad-t-1249.html

http://wm.com.hr/vijest/iframe-injection-nova-glavobolja-za-webmastere/45

[quote=“mikibm”]mislim da bi ti bilo ko pomogao, moraš biti malo određeniji.
kolko ja znam na svom ‘prostoru’ imam antivirusni program koji neznam kolko je ‘moćan’ al povremeno ga pokrenem (c panel -viri ili tako nešto).
Susreo sam se jednom s ‘virusima’ na serveru i bili su tipa i-frame, odnosno ugnjezdili su se u svaki html fajl u svakom folderu, a sajt je bio odrađen u php-u, odnosno bio je cms (joomla) sajt.
Da skratim bilo je nekih 400tinjak zaraženih fajlova po svuda.
Skino sam cijeli sajt na svoj komp i preko avasta ‘čupo’ van te zaražene fajlove, al na kraju odusto.
Kolko sam skonto iz svega, jedina brza pomoć je bila briši sve i preko backup-a nazad.
E sad vjerojatno nisi razmišljao ‘u naprijed’ pa ni nemaš backup.
Za ubuduće mislim da je dobro napraviti backup čitavog sajta i često praviti backup baze (u zavisnosti od količine dodavanja podataka), tako da si siguran.[/quote]

I-frame virus sam našao u svim index.php (dobio upute) , obrisao i kao da se obnavlja , nakon par sati sam jednog našao u temam u index.php (radi se o forumu koji pokušavam spasit
http://www.f1cronight.com/forum
) , ako vam javi virus javite mi!:wink:

1.Razmišljao sam na back up , ali ga nemogu vratit , to je ono kaj mi nije jasno!

2.što se tiče skeniranja putem c panela , na to se ne uopče oslanjat!

3.Nadam se da neču morat formatirat disk i instalirat nove win je ču onda tek izludit!

4.Imam ja cjeli back up site ali nijedan virus ne postoji!

1. koristim NOD32 , koji je update!

Šta da radim osim navedenog i kako znat 100% jel “htp” čist?

Osim naravno formatiranja diska!

Hvala do sad , več ste mi dosta pomogli!

[quote=“igzyy”]I-frame virus sam našao u svim index.php (dobio upute) , obrisao i kao da se obnavlja , nakon par sati sam jednog našao u temam u index.php (radi se o forumu koji pokušavam spasit
http://www.f1cronight.com/forum
) , ako vam javi virus javite mi!:wink:

1.Razmišljao sam na back up , ali ga nemogu vratit , to je ono kaj mi nije jasno!

2.što se tiče skeniranja putem c panela , na to se ne uopče oslanjat!

3.Nadam se da neču morat formatirat disk i instalirat nove win je ču onda tek izludit!

4.Imam ja cjeli back up site ali nijedan virus ne postoji!

1. koristim NOD32 , koji je update!

Šta da radim osim navedenog i kako znat 100% jel “htp” čist?

Osim naravno formatiranja diska!

Hvala do sad , več ste mi dosta pomogli![/quote]

Skrati si muke i odmah formatiraj hard i instaliraj win, to je 30 min posla ! To ti je jedini i najbrzi nacin rjesenja problema, osim naravno ako nemas zivaca svako malo popravljati site

Drago mi je ako sam ti pomogao, zato i služi ovaj forum :slight_smile: da pomognemo jedni drugima.
Što se tiče tvog problema to ti se negdje generira a kako naći neznam.
Ako imaš backup stvar je jednostavna.
Drugo ti si već četvrti koji spominje antivirus nod i vjerojatno ga imaš ilegalnog?!
Definitivno sam siguran da trebaš promjeniti antivirusni program, iz iskustva bih ti preporučio legalan i dobar avast home edition.
treće legalan software je legalan i nije to bezveze.

Ma bolon kako se ne znaš snaći zovi ministra milanovića

[quote=“kromaser”]Ma bolon kako se ne znaš snaći zovi ministra milanovića[/quote]Vjerojatno misliš Milinovića. On je ginekolog. Dobar izbor. A da si bilo kojeg drugog ministra spomenija opet bi bilo dobro.

I glede teme, a da se ostavite M$-a i ilegalnog SW-a i okrenete se Linuxu?

[quote=“Gigolo”]Vjerojatno misliš Milinovića. On je ginekolog. Dobar izbor. A da si bilo kojeg drugog ministra spomenija opet bi bilo dobro.

I glede teme, a da se ostavite M$-a i ilegalnog SW-a i okrenete se Linuxu?[/quote]

Di ga ima za skinut? :grem:

Nego imam 3 particije , i na jednoj imam Nod32(ile…) koji za sad pronalazi sve , no i firewall javlja za svaku nepravilnost!
na drugoj imam Avast 5 (trial) , što bi mi još prepručil?

Javit ču ishode sa skeniranja!

Ali zanimljivo je da ovi free serveri rade bez greške , baš s virusima djeluju “čvršče”

Trenutno je sve ok , najme dok sam još imao windowse (zaražene) išao sam skenirat s Nodom instalacijski disk od “os” i našao trojane , tako da sam našao Win koji su čisti ko suza!

Trenutno od prvog dana ni jedan trojan ili slično (ni jedna infekcija) nije na računalo! , zatim sam zatražio brisanje web prostora da se očisti i sve ispočetka instalirao i rješio , sad čekam da vidim kako če se sve to sada ponašati jer vjerovatno da se taj virus aktivira (ako postoji) nakon 3-4 dana .
Prvi korak je da vam Firewall kad otvorite vlatiti web(Smf u mom slučaju) vam firewall javi infekciju , ili ako se radi o joomli jednostavno “padne”!.

Nadam se moje iskustvo če nekome pomoč ko je nov u ovome!

javim za 5 dana konačni ishod (biti ili nebiti) , jer ako opet jednostavno ču odustat!

Ne vidim rješenje više nigdje…!

A tko kaže da je zaraza došla sa tvoga računala. Možda su ti samo ukrali lozinke za pristup serveru. Ako je server kompromitiran od treće strane traži pomoć od hostera.

I-Frame virus

Obavezno promijeni sve lozinke za ftp i koristi ftps.

Jesi siguran da je problem virus? Imao sam prijatelja sa slicnim problemom, da li si obrisao instalacijske fajlove nakon instalacije foruma?

Ne bih se štel mješat oko ovih stvari , samo bi napisao nešto što ste pisali oko ilegalnih i legalnih programa… Ilegalni program radi jednako dobro kao i legalni ako je puna verzija.

Nemam namjeru pojašnjavat niti vodit raspravu oko toga, jer to šta sam napisao je točno! Ko nije skužio, neka pročita nekoliko puta, i skužit će kaj sam htio reć.

Tacno, mozda su oni mislili da kazu besplatne (“ilegalne”) i placene (“legalne”) stvari :).

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja