Pomoć, hostgator

Pozdrav svima,
Nov sam u svemu ovome, a napravio sam domenu na hostgatoru jer mi je zelja napraviti vlastitu web stranicu…

Problem je u tome sto sam sve korake uspjesno izvrsio, dobio mail od hostgatora sa podacima za cpanel koji normalno radi no nikako nemogu otvoriti domenu…stalno mi javlja web server nedostupan?

dali se mozda ceka nego vrijeme dok hostgator to aktivira ili bi problem mogao biti u necem drugom?
Inace hostgator javlja da mi je sve aktivno…

Hvala

Pa jesi napravio web site, prebacio podatke i povezao sve sa bazom podataka?

Treba neko vrijeme da se to poveze ali ne vise od pola sata max.
I to pod uslovom da je domen kupljen kod nekog drugom.

Ukoliko imas problem, slobodno im posalji mail i detaljno opisi sta je problem. Support im je dobar i relativno brz. Ovo relativno znaci da mozes dobiti odgovor za 5 minuta ili za 2 dana. Bar je to moje iskustvo.

nisam jos napravio web sajt, napravio sam domenu samo…
ali poanta je u tome da naprimjer uopce nemogu uc na stranicu tip www.nesto.com ili www.nesto.com/administrator kada tako ukucam javlja mi da je server nedostupan

Huh, predpostavljam da vam je to prva stranica. najboplje da koristite google. How to make wordpress website on hostgator ili tak nesto.

Prijavi se u cPanel i instaliraj WordPress, imaš na dnu za brzo instaliranje skripti. Nakon toga će se prijaviti sadržaj.

jedino je razlika ako udem u cPanel putem linka koji sam dobio od hostgatora onda mi ude, a ako ukucam www.nesto.com/cpanel opet nece i javlja da je server nedostupan

instalirao sam joomlu pa opet nista

Ne ide to tako. Ti si samo kupio domen. To ti je kao kad planiras bebu a jos je nemas a znas kako ce da se zove.
Cpanel nije za tvoj domen, nego za tvoj nalog na hostgatoru.

Kad hoces nesto da instaliras na HG, Quick Install kliknes, otvori se nova stranica. Sa lijeve strane imas sve sto je ponudjeno od softvera. Zelis npr. Wordpress. Kliknes na Wordpress pa na Continue.

Nakon toga vidis nesto ovako

Tu ukucaj ime svog domena, admin email. Sve ostalo je manje vazno. Kliknes na install.

Kada se zavrsi instalacija, na svoj mail ces dobiti obavjestenje od hostgatora da si instalirao wp, i na koji nacin da pristupis. Naravno, ovo nikada nije trenutno gotovo. Iz mog iskustva, sacekaj bar 15 minuta prije logovanja na admin panel.
Za WP se logujes
http://tvoj_wp_sajt/wp-admin i to je to.

E,sad ovo je sve za WP posto ja radim WP ali ni sa druge softvere ne bi trebalo biti drugacije puno.

Imas ovdje jos nekih stvari za pocetnike pa vidi.

To sam sve ja tako i napravio, instlalirao sam i wordpress i joomlu ali onda kada upisem http://moj_sajt/wp-admin ili /administrator nemoze mi nac stranicu…

A da napišeš ime domene, da pogledamo DNS i ostalo. Da li si uopće registrirao domenu, ili koristiš privremeni pristup…

imam dvije domene, jedna na joomli druga na wordpressu

zaplesisada.com i zaplesitesada.com

pa znam da sam prosao sve korake izrade domene preko hostgatora, znci odabrao sam onaj paket baby i ove dvije domene is ve je proslo u redu, u c panelu sam instalirao wordpress za jednu domenu i joomu za drugu domenu
napominjem da c panel mogu otvoriti iskljucivo preko linka od hostgatora
ako ga otvaram na nacin da iza domene upisem /cpanel takoder mi nece otvoriti

Problem je što su ti oba domena slobodna tj. nisu registrovana. Nešto nisi dobro uradio prilikom registracije, proveri takođe i račun koji si platio kod HostGator-a da nešto nisi propustio.

YESSSSS! YOUR DOMAIN IS AVAILABLE. BUY IT BEFORE SOMEONE ELSE DOES.

Nisi kupio domenu.

Nisi ti uopste registrovao ove domene. To sto u hostgator cpanelu pise zaplesisada.com ne znaci da si ga registrovao nego se nalog vodi na taj domen. Sigurno si pri registraciji hosting naloga kliknuo da vec imas domene, tako da sada idi na godaddy.com i kupi ih pa ih parkiraj na svoj hostgator hosting, a mozes da ih kupis i preko hostgatora samo je skuplje i onda se uloguj na svoj billing account klikni na domains i povezi domen zaplesisada.com sa tvojim hosting nalogom.

Moze li mi molim vas netko rec gdje trebam ici na hostgatoru da to napravim ili ma go dady com,
nebih htio opet nesto zeznuti…
Iako ne razumijem jer sam slijedio tutorijal sa youtuba i sve tako napravio, mormalno su mi naplatili paket baby nekih 15 dolara plus jos mjesecno sam kupio domenu za nekih 7 dolara…

zaplesisada.com i zaplesitesada.com nisu registrovani, tako da ako si siguran da si ih uzeo, onda otvori novi support tiket i objasni situaciju, da su ti skinuli pare a da je domen i dalje slobodan.

Ma da ne verujem da si ih registrovao, tako da u tom slucaju imas dve opcije:

  1. Da registrujes preko Godaddy.com (probaj da koristis ovaj promo kod - IAP199, ili nadji vec neki na netu) i onda da parkiras domen na svoj hostgator cpanel, a pre toga namestis nameservere preko Godaddy panela).

  2. Da registrujes domen preko Hostgator-a. Uloguj se na billing i klikni na Domains iz menija. Nakon sto registrujes domen, klikni na tab Manage Domains, a zatim klikni na svoj domen.

Otvorice ti se popup i iz menija izaberi Name servers. Dovoljno je samo da iz padajuceg menija izaberes svoj hosting nalog i automatski ce ti se podesiti nameserveri…

Hvala na pomoći, onda ću tako učiniti…

Još bih vas samo zamolio jednu stvar, poslat cu cetiri slike pa ako mozete pogledajte i recite mi sta iz toga zakljucujete jesm li ja registrirao do mene na kraju ili ne, tj. dali je to hostgator nesto zeznuo ili ja…

Hvala