Pomoć, hostgator

Evo ti detaljno za kupovinu i podesavanja domena preko Godaddyja

http://webzapocetnike.com/category/godaddy/

kupio sa (registrrao) domenu na godaddy i sta sada?
domena mi je tamo, a na hostgatoru sve ostalo, znaci c panel i hosting i htio bi prebaciti domenu na hostgator…
kako to napraviti?

i dali mi je mozda bolja opcija ostat na godaddyju a hostgator pozatvarat sve sto sam kupio ako je to ikako moguce, sta vi predlazete, meni je svejedno, bitno mi je samo da to vise proradi vec jednom…

Da se ne peglaš, pošalji mi u poruku od teamviewera podatke, i sredit’ ću ti ja za par minuta. Trebaš samo NSe promijeniti na Godaddy panelu.

nemam teamviewer na ovom kompu, nisam doma pa cu ti poslat podatke navecer kad dodem doma ili prije ako stignem
kakve tocno podatke, od godaddyja ili hostgatora?

Nađeš NS (Nameservere) na hostgatoru.

Otvoriš domenu na godaddyu, odeš na settings, ispod nađeš : Namerservers, klikneš na manage odeš na custom i dodaš nameservere od hostgatora. Dodaj oba NS i potvrdi… Sačekaj par minuta i to je to…

Ok, puno hvala :slight_smile:

Znaci ako sam dobro shvatio domenu imam preko godaddy, a cpanel, hosting odnosno na hostgatorovim serverima sam jel tako?

Da vam vise ne dosadujem jos molim samo jednu stvar, ako netko ima iskustva sa zatvaranjem servera, hostinga na hostgatoru…
Kao sto ste vidli imam dva
Zaplesisada.com koristim
Zaplesitesada.com sam otvorio zabunom a netreba mi jos pa nebih htio placat 10€ mjesecno za njega pa ako netko ima iskustva kakav je postupak zatvaranja, dali puno kompliciraju?

Otvori live chat i oni to odmah resavaju…

@jezurko jel citas ti ista?

“Podešavanja domena NameServers
Prvo šta su NameServers? Sjećate se šta
je webhosting? Ako ne, prvo na pročitajte par članaka iz uvodnog dijela.
NameServers služe da bi se ime domena povezalo sa wehostingom i na taj
domensko ime uputilo na lokaciju vašeg web sajta…”