Pomoć oko dedicated servera

Ja sam imao prije problema sa bazom, sad sam našao mejl od podrške, ne znam da li bi to imalo efekta u tvom slučaju.

Just an update. The CPU is spiking again due to MySQL. This is again causing extremely high load on the node your VPS is hosted on. To help with this I recommend changing the tables over to use the InnoDB engine instead of MyISAM. InnoDB uses row level locking instead of locking the entire table for updates. This should help with the MySQL CPU usage some.

hvala, i ja sam prije par mjeseci naišao na to pa sam sve tabele prebacio u innodb

Eh, ako nisi optimizirao mysql onda normalno da ne radi kak treba. Preporucam da istrazis koje postavke i kako je najbolje podesiti jer mozes srusiti site samo tako…

1 Like

da, imam iskustva s tim, dešavalo mi se to hahaha zato čuvam backup fajl my.cnf za svaki slučaj

i parametre pomalo povećavam, ništa naglo

U dokumentaciji od mysql-a ima tocno opisano na koje vrijednosti moraju biti postavljeni parametri.

nisu, oni podese po defaultu, a svaki mysql treba biti podesen prema velicine baze i nacinu koristenja… To ti nece sigurno podesavat…

1 Like