pomoć oko iframa

Kako ubaciti iframe ali da ubačena web stranica ne počinje s 0 neg s npr 200 px

Probaj dodati negativni padding tom iframe-u.

Dakle <iframe src="" style=“padding: -xxpx” bla bla

pa manipuliraj sa tim divom di trebaš da ga postaviš, ako ti treba apsolutno il šta već. isto moš kako ti je gore navedeno dodati klasu na iframe i preko njega ga floatat, apslutno pozicionirat il šta već.

Malo je teško ovak bez primjera, al jedan od ova dva naćina bi ti trebo riješiti problem.

Krivo si ga shvatio. On želi pomaknuti sranicu koju poziva iframe-om, ne sam iframe.

Probo sam ali kad stavim negativan bude isto ko da stavim 0

[quote=“APazinjan”]Probaj dodati negativni padding tom iframe-u.
Dakle <iframe src="" style=“padding: -xxpx” bla bla[/quote]

proba | mojzicer
Znači htio bi da se youtube mp 3 ne vidi

iframe width="600px" scrolling="no" height="290px" frameborder="no" align="right" name="frame1" style="margin-top: -260px;" src="http://www.youtube-mp3.org/"
iframe

Možda jesam no <iframe style=“css kod” …> ili <iframe class=“mojIframe”…>

je potpuno isto poglede CSS koda to što ću ja nutra stavit je nebitno, al mi je kasnije puno lakše održavt i mjenjat neke stvari ako dođe do promjena CSS koda.

nek stavi i freme u div koji ima relativnu poziciju i overflow hiden ili scroll, a onda pozicionira unutar njega iframe kako mu paše sa dimenzijam kakve mu pašu.

Znam primitivno je riješenje nije možda elegantno no trebalo bi radit, jer sve se radi preko CSS-a

E, a kako bih ja mogao tako neku formu ubaciti u iframe, i onda da prepoznam da li je netko u tom frejmu stisnuo dugme (u ovom slučaju “Convert video”) ?

Možda neki skriveni div preko iframe-a ili ?

ps - ne radi se o nikakvoj blackhat metodi, jednostavno bih htio ograničiti korisnike da ne zloupotrebljavaju tu formu koju mislim koristiti…
npr, kad u ovom primjeru netko klikne “Convert video”, da se otvori neka druga stranica…

zahvaljujem CreatifCode

Evo ako će netko trebati
[HTML]

[/HTML]

[quote=“noorMomento”]Možda jesam no <iframe style=“css kod” …> ili <iframe class=“mojIframe”…>

je potpuno isto poglede CSS koda to što ću ja nutra stavit je nebitno, al mi je kasnije puno lakše održavt i mjenjat neke stvari ako dođe do promjena CSS koda.

nek stavi i freme u div koji ima relativnu poziciju i overflow hiden ili scroll, a onda pozicionira unutar njega iframe kako mu paše sa dimenzijam kakve mu pašu.

Znam primitivno je riješenje nije možda elegantno no trebalo bi radit, jer sve se radi preko CSS-a[/quote]
Opet nisi shvatio :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja