Pomoc oko integracije korisnika na chat!

ne radi ni sa jednim primjerom bruka…

md5:Your unique Private Key: Do not share your Private Key with anyone.

Znam šta je md5, nego nije mi jasno što hash-aš korisničko ime…

Ne kontam ništa, jednostavno trebaš upisati varijablu koja u PHP-u ispisuje korisničko ime iz baze podataka, ako ti uopše ti kodovi valjaju.

Probaj ovako

i ovako

Tebi jednostavno treba iz baze podataka da izvućeš korisničko ime ako je korisnik logiran. Provjeri da si na toj stranici konektovan sa bazom podataka. AKo je custom php.

kodovi valjaju jer logiranje na sajt radi odlicno,i php je costom…

probao sam i ovo zadnje al ne radi

login.php ne razumijem zasto nece

<?PHP session_start(); include("cont/cont2/connect.php"); include("cont/lang.en.inc"); if($_SESSION['user_id']=='') { echo " \n"; echo $varlang['username'].": \n"; echo " \n"; echo $varlang['password'].": \n"; echo " \n"; echo "<input type='submit' value='".$varlang['login']."' \n"; echo "
".$varlang['register']."

"; echo " \n"; echo " "; } else { $user=mysql_fetch_array(mysql_query("Select * from ib_user where id_user=".$_SESSION['user_id'])); echo $varlang['logged-in']." ".$user['name']." "; echo "
} ?>

ovo izbacuje

Posting failed. You do not have permission to post on this Cbox. The Cbox may be misconfigured.

Daj mi link da vidim sajt.
Šta ti ova varijabla radi <span class="syntaxdefault">$varlang</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'logged-in'</span><span class="syntaxkeyword">]&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>

Umjesto <span class="syntaxdefault">$user</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'username'</span><span class="syntaxkeyword">]&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> stavi <span class="syntaxdefault">$user</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'name'</span><span class="syntaxkeyword">]&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>

e ne znam brate,tako mi je napravio ovaj sto je pravio sajt :slight_smile: ako ne moze da se rijesi sto mogu neka se direktno reg na chat…

tebi hvala u svakom slucaju

Ništa, tu sam uvijek ako treba šta :slight_smile: