pomoĆ oko izbora dedicate servera

Treba mi dedicate server do 100 e mjesečno ali da je menaged jer neznam puno oko programiranja znam u plesku i treba mi plesk uz server i treba mi 20 sajtova da prebacim na njega znaci treba mi domaca ili strana firma koja to moze odradit i da me sve izadje 100 e mjesecno molim pomoc oko izbora

zasto dedicated? Za tak malo sajteva ti je anjbolje Cliud Server.

Moja sljedeca destinacija je upcloud.com. No nije managet trebas si nac nekog da ti ga managira.

A za dedicated imas www.servermania.com ali isto unmanaget, ali andjes nekog da ti ga managira za 20$ mjesecno ispadne te 120$ i imas pilu koja trga stola. Samo moras imat neke aplikacije skripte ili ogromne siteve s jako puno posjeta.

Ako ne onda odi radje na ovaj upcloud jer mislim da imaju najbolje performanse.

Ja sam trenutno na digitaloceanu, dobri su, ali ovi upcloud imaju te brze diskove…

nista bez dedicate vps su napucani serveri ali padaju ko kruske prilikom napada

LOL… ajd malo proguglaj razliku izmedju dedicated servera i cloud servera.

Nevi ispadalo da je cloud server s 4 jezgri i 8gb rama skuplji od 4 jezgri i 8GB rama

A napadi ovise o tome kako je tvoj server podesen…

Tak da mozes ti uzeti najveci moguci dedicated ako je u banani padat ce ko trsnja na proljetnom vjetricu…

P.S. ja kad kazem mislim na prave VPS servere, ne ona jeftina sranja koja se zele progurat pod VPS… znam obecane su brda i doline… pa mozda ti razgovaras o tim VPSima, ja to ne smatram VPSOm, to je za mene kontenjer… za smece…

Drug vec koristim server4you.net i imam i vps i dedi najaci vps ne moze podnijet ljudi ko srednji dedicate. Na vps ti dobijas samo dio masine na drugi dio moze stavit sta hoce dok je dedicate cijela masina tvoja

da, eto nisam na vrijeme napisao ovo P.S. u prijasnjem topicu. I da bas sam o takvim ponudacima i mislio.

I ne nemas ti VPS. To na server4you je kontenjer za smece. Jeftini shared hosting na kojem ti obecavaju 100Gb rama i 200 jezgri za 20$… To moze nasjest samo naivac…

I opet ti kazem da nisi u pravu. Moras si zgooglat, razlika dedicated server VPS i Cloud.

Dedicated server se koristi vecinom kada je veliki stress, odnosno kada ti je potrebna cijela snaga mashine. Znaci neke zajhtjevne skripte, neke zahtjevne aplikacije, gaming serveri ili nesto zahtjevno sto treba CPU i memoriju non stop.

Ako ne trebas, a predpostavljam da netrebas jer onak iz iskustva predpostavljam da imas WP siteve i to njih 20. (ako i nemas, imas neki php site) onda ti je cloud za tebe i tvoje korisnike najbolji. Imat ces najbolje performanse s najvise posjetitelja. I da na VPS podrzaumjevam pravi VPS a ne Kontenjer kao sto je server 4 you, i vec sam pisao i non stop pisem nemojte kupovat server na domenama s brojokom 4. Prije ili kasnije cete pozaliti.

Već sam pozalio zato sad i trazim novo da kupim al da me ne jebu 3 dana dok dobijem server

ajd samo napisi kako dugo si bio kod njih, Bas me zanima kako dugo se moze biti na tom kontenjerskom smecu.

Vidi druze iz pocetka su bili ok i bio sam prezadovoljan jer je lahko instalirat taj server preko panela i plesk i ostalo ali onda je podrka postala uzas pojacao sam i pakete i sve i nista bio sam godinu dana i danas sam im oderao sve odreda

Napisi kakve stranice imas i koliko posjeta ukupno i dali ima masovnih spikeva.

Pod stranice nmislim da napsies jesu wordpress, tematike: entertainent, nema nekih aplikacija? inetrakcija rpvelikih?

napisao si mi gore ovaj jedan sajt vidim imaju hybrid servere u cemu je njihova razlika od dedija i vps

i de ako imas skype daj

servermania preporucam samo dedicated bare metal servere, njih sam probao, za druge nemogu nista reci. Trenutno koristim i napravio sam cuda s digitalocean serverima. Jako su dobri ti cloud serveri. Jedan lik je takodjer psovao sve zivo i mrtvo na server4you koji je placao 50$, ja sam mu podesio optimizaciju na digitalocean serveru od 20$ i sve stranice plus jos druge mu rade na tom serveru bez problema.

de skype ako imas

Moj ti je prijedlog da uzmes server kod Hetzner Online za samo 39 eura : https://www.hetzner.de/ot/hosting/produkte_rootserver/ex41ssd (stavis da si iz BiH ili neke drzave koja nije u EU)

Onda kontaktiras serverlab.hr i oni ti podese server, i svremena na vrijeme ih cimnes za odrzavanje i miran si.

vjerujem ti druze al treba 20 sajtova prebacit i podignut to sve ja nisam strucnjak toliki

jel imas skype

Kontaktiraj ovu firmu i oni ce ti sve srediti http://www.serverlab.hr
Moje misljenje da su veoma profesionalni i nisu skupi.

I mene zanima dali ce na ovom hetzneru koji je kupio raditi. A zasto bi kupovao hjetzner server pa kontaktirao njih, onda bolje da je odmah kupio kod njih server.

malo su skuplji ali imaju managet servere i njihovi serveri su barem serveri a ne stolna racunala.

http://www.serverlab.hr/dedicated-serveri/#dellcijene

Ja imam oko 15 sajtova na DigitalOcean, paket od 10 dolara, i za sada sljaka perfektno. Placam 10 dolara mesecno Dadaas-u da mi managira server, on mi je prebacio sajtove, podesio je server i sve radi kao svajcarski sat.