pomoć oko izrade mape

pozdrav svima htjeo bi napravit mapu za savez od igre ikariam zamislio sam to ovako:
pošto kordinate idu po x do broja 99 i po y isto do 99 broja htjeo bi napravit onda tablicu sa 99 redova i 99 stupaca tako bi dobio mapu sa korinatama.
e sada pitanje kako da izvedem s phpom da mi on sam nacrta tablicu
i da svako polje u sebi sadrži svoje kordinate npr ako imam u bazipodataka grad1 i kordinate 40:49 i da mi znači na 40 redu i 49 stupcu ocrta drugom bojom polje il stavi tekst dali je to moguće napraviti?
krenio sam radit ručno ja tablicu u dw al npr ako bi za svako polje ručno pisao kordinate trebalo bi mi jako jako puno vremena a vjerujem da ima jednostavnije riješenje :smiley:

[quote=“BlackOne”]pozdrav svima htjeo bi napravit mapu za savez od igre ikariam zamislio sam to ovako:
pošto kordinate idu po x do broja 99 i po y isto do 99 broja htjeo bi napravit onda tablicu sa 99 redova i 99 stupaca tako bi dobio mapu sa korinatama.
i da svako polje u sebi sadrži svoje kordinate npr ako imam u bazipodataka grad1 i kordinate 40:49 i da mi znači na 40 redu i 49 stupcu ocrta drugom bojom polje il stavi tekst dali je to moguće napraviti?
krenio sam radit ručno ja tablicu u dw al npr ako bi za svako polje ručno pisao kordinate trebalo bi mi jako jako puno vremena a vjerujem da ima jednostavnije riješenje :D[/quote]

A sta da imas milijun polja po x i jos toliko po y? :strumpf:

hehehe bome neznam šta bi :smiley: ovako ručno bi morao dodati 9801 polja =) nadam se da postoji neko lakše riješenje jer sigurno m ise neće dati to radit :smiley:

Prouči for petlju. Ono što tebi treba su ugnježđene for petlje. Ako se uvijek radi o mapi u obliku kvadrata onda se to može riješit sa jednom for petljom.

Ovo bi bio pseudokod uz pretpostavku da je mapa u obliku kvadrata:

Nadam se da sam skužio problem?

A da uzmes X i Y kao polja u tablici? :wink:

[quote=“BlackOne”]pozdrav svima htjeo bi napravit mapu za savez od igre ikariam zamislio sam to ovako:
krenio sam radit ručno ja tablicu u dw al npr ako bi za svako polje ručno pisao kordinate trebalo bi mi jako jako puno vremena a vjerujem da ima jednostavnije riješenje :D[/quote]

mozda ovo pomogne

<?php

$redova = 99;
$stupaca = 99;

for($r=1;$r<=$redova;$r++){
echo ‘

’;
for($s=1;$s<=$stupaca;$s++){
if($_GET[‘x’] == $s && $_GET[‘y’] == $r) $c = ’ style=“background-color:red;”’;
else $c =’’;
echo ‘<td’.$c.’>’.$r.’-’.$s.’’;
if($s%$stupaca==0) echo ‘’;
}
}

?>

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja