Pomoć oko loga

eto potpuno se slažem s mrcinom, nisam se ni mislio više javljat ovdje, ali još jučer mi je jomi poslo privatnu poruku istog sadržaja kao i njegov post ovdje, nisam želio reagirat tu nego sam mu odgovorio na privatnu poruku koja, može i on potvrditi, počinje sa

:vozac:

Malo sam crtko u mom omiljenom Coreldraw-u pa na kraju totalno pojednostavio ono što sam mislio da bi bilo dobro u startu (neki objekat linijski prikazan- opcija izrade za malo više vremena i normalno lovu) .
Krenio sam od toga da u projektiranju i crtanju projektne dokumentacije osnovna stvar je linija i to skup različitih vrsta linija. Malo nagnutosti napred sa slovima(pogled u napred, razmišljamo unaprijed, blaa), dio slova linija dio obajan s slojlem ispod za sjenku za progurati ideju (od ideje do projekta) i to je to od mene

http://www.lavanda.mokricki.info/logo_projekti3.jpg

Ovaj tvoj logo je kompliciran, a ne jednostavan.
Logotip mora bit čitljiv, kad se smanji mora dolazit do izražaja.

Ove linije i crte ako već moraš, onda napravi jednu liniju s kojom češ dat do znanja o čemu se radi,
i naravno neki bolji font odabrat bez sjene.

tenks jochy na kritakama jel sugestije sigurno nisu. Nego ajde ti napravi nešto džabe , jednostavno pa postaj da vidim tvoj odgovor na ovaj jednostavan zadatak.
Pokaži svoj stil i umjeće pored komentiranja.
Svakako se još jednom zahvaljujem na komentaru.
ps. odabir boja zbog dokumentacije koja uglavnom završi u crnobjelom ispisu.

Vrlo rado, no jedva da dođem na forum i napišem nešto :slight_smile:
Nemam toliko slobodnog vremena.

Evo pa vadi inspiraciju
http://logopond.com/

i sorry što si se uvrijedio :slight_smile:

‘dont tel mi maj bejbi iz agli’ šalim se, sve stoji što si reko s tvojeg stanovišta, ne vređam se dapače drago mi je da je više ovakvih tema u kojima se raspravlja o dizajnu s neke više točke gledišta. Kao i u ‘kodiranju’ programiranju, u dizajnu također postoje neka određena pravila o tome šta i kako nešto postaviti, a naručito u vezi logotipa.
jel ima koji tvoj logo na toj stranici koju si linkao, interesira me tvoj stil rada?

[quote=“Zmaj”]Btw, malo drugačiji pristup bi mogao imati potpuno drugačiji efekt; recimo, netko tebi napravi logo, a ti njega reklamiraš 2 tj na svom sajtu ili neka slična kombinacija…

Uopće se ne radi o materijalizmu ili lovi, mislim da je ovo ipak više stvar principa, shvaćaš?[/quote]

Lijepo receno.

I ne samo stvar principa. Ljudi kod nas misle da mogu sve radit, a to se narocito odnosi na web. Pa tako se u struci zna vidit svakakvih radova (cak i neki sta lijepo izgledaju imaju greske koje se ne vide na prvi pogled, ali dizajner sa zavrsenom skolom ih vidi), sta naravno utjece i na ove sta znaju radit. Mislim da to nije OK i nije fer prema ljudima koji studiraju 5 godina da bi se bavili s time.

2000 - 4000 kn za dizajn (odlicnog!) logo-a mislim da ne bi trebao biti problem izdvojiti niti jednoj firmi. Ipak je to vizualna prezentacija firme koja na koncu donosi nove klijente i posao!

ok, rasprave o izradi logo-a nisam našao na ovom forumu, niti išta konkretno kojih smjernica se držati. Opet da malo karikiram Gospodo dizajneri dajte malo smjernica tipa deset pravila što ne treba raditi pri izradi logoa ili slično.
Što se tiče tema vezanih za web bez dizajna toga ima podosta i o tome većina ima vremena naširoko pisat. Kod dizajna mislim da bi trebalo malo ‘slikovito’ početi raspravljati o nečem što se jednostavno teško može riječima opisat.

ovo sam preveo s neta (nemam pojma više gdje sam našao)
1.Logo mora biti fleksibilan i primenjljiv na sve dimenzije. Nikad neznamo gdje će ga klijent primjeniti možda na objektu veličine novčića a možda dimenzija velikih i nekoliko metara.
2.Font u logo-u je duša i život logo-a. Moramo dobro promisliti u odabiru fonta za logo.
Pravi font za logo je reflektor logoa a krivi može biti poguban. Prvo što moramo po meni odraditi u kreiranju logo-a jeste odabrati pravi font font. Za mene font postavlja scenu, atmosferu, emocije.
3.Sa gradientima moramo biti krajnje oprezni i bolje je da ih izbjegavamo u početničkim izradama logoa. Gradient je uglavno lijepo za vidjeti ali kod smanjenja logoa on jednostavno “ispari”. Također kod ispisa gradijenti znaju praviti probleme.
4.Kod početka kreiranja logoa (osnovne ideje) treba krenuti sa jednostavnim stvarima, sa crno bjelom tehnikom. Kad stvorimo osnovnu ideju poslije je lako kreirati ostale detalje i dodati boju. To će nam pomoći da kreiramo brojne verzije logo-a npr od crnobijelog ili bijelo crnog do logo-a s više boja i u više boja.
5.Netreba koristiti klip art jer to je pregazilo vrijeme a i neko je već to koristio. Klip art treba koristiti samo za inspiraciju. Logo koji se kreira također više neće biti jedinstven.
6.Logo treba kreirati u vektorskom obliku osim za web. Kreirati u vektorskom obliku je daleko lakše od rasterskog oblika. Također vektorski crteži su lakši za ispis.
7.Suzdržavati se oko korištenja linija oko slova ili logo bazirati na tim linijama ili oko njih.
To je uglavnom problematično pa se preporučuje korištenje samo ispune u objektima dok linije oko ispuna ne bi trebalo koristiti.
8.Izbjegavati koristiti rastersku sliku kao glavni element logo-a (da se zasniva logo na fotki) osim ako to nisu specifične smjernice klijenta mada čak i tada trebamo upozoriti klijenta da to nije prihvatljivo. Fotografija kao temelj logo-a se teško može prilagoditi na druge medije i utjecaće na fleksibilnost i prilagodljivost logo-a.
9.Trebamo se upoznati s mogućnostima tiska i printanja na raznim medijima, treba provjeriti kako taj logo izgleda kad je isprintan. Treba voditi računa za čega je logo jer logo za web i logo za tisak su sasvim različite stvari. Treba se dobro informirati o mediju za koji je logo inače se možemo naći u dubokim g… .

Da se vratim na prvobitnu temu i zahvalim na kritici g. ivan skugor-a doduše krajnje indirektnoj i suptilnoj (kad postanem maher na forumu počet ću i ja koristiti citate o neznam čemu).
Tip koji je tražio pomoć u vezi logoa je dao šture informacije. Niti je rekao dimenzije sastavnice i mjesta gdje bi uglavio logo niti je rekao da mu treba reprezentativni logo za prezentaciju firme putem panoa 2x2m, weba, reklamne table dimenzija bla, A5 format ili drugo.
Naveo je da mu treba za projektnu dokumentaciju ok.
S tim slučajem sam se susreo puno puta i znam da je problem kod ispisa ili ide preko fotokopir A3 formata crnobjele tehnike ili je ploter u pitanju i format nacrta A0 ,A1,A2.
U sastavnicama tehničkih crteža uglavnom malo firmi imaju svoje logo-e, znam iz iskustva ili je bar tako kod nas. Susretao sam se sa teh. crtežima poznatih firmi, koje su bile bez urednog zaglavlja a kamoli logo-a u njemu. Takvi su tehničari baš ih briga za dizajn.
ps. možda sam mogao malo bolje koristi riječi npr. LOGO. Seo optimizacija je zanimljiva i neophodna stvar pogotovo kad tražiš nešto što već postoji al nemož nać.

Postoje pravila kako dizajna, tako i izrade logo-a. Ako znas nekog sa grafickog faksa, pitaj ga da te uputi malo te kopiraj pokoju skriptu od njega sta se toga tice.

Nemrem doć u Zg crko’ mi traktor.

Ovim putem sve zahvale mikebmu na trudu, shvatio je poantu, zelju onoga što mi treba, neki mali znakič koji će uljepšati tehničku dokumentaciju moje firme. Ne radi se tu o logu 2x2m kako su neki pisali niti ce to meni donjeti nove klijente pa samim time ni zaradu, vjerujte. Nasa firma radi većinom obiteljske kućice te je marketing ovdje prakticno nepotreban. Meni se jednostavno pokazala zelja da malo uljepšam crteže nekim znakom firme i to je to. Hvala mikebm na trudu. Ako neko ima želju može napraviti još neki model, Hvala unaprjed.

Djate ljudi neki logo

Probat cu ja da ti napravim nesto pa ti javim

Dakle, hvala mikibm na logu, ali meni se ne sviđa, i ipak tražim nešto bolje? :ludjak:

Meni tako izgledaju zadnja tvoja dva komentara.

Ne kažem da je ovo što je mikimb napravio savršeno i da ga moraš koristit, ali to si tražio. Tražio si nešto što će neko napravit u 15-20 minuta, i što će bit tek toliko da nešto bude (jer kao što kažeš, to ne mora bit nešto “perverzno” dobro, i to ne treba donijet nove poslove).

Po meni bi samo mini promjena loga od mikimba služila onome što si tražio.

[quote=“mrcina”]Dakle, hvala mikibm na logu, ali meni se ne sviđa, i ipak tražim nešto bolje? :ludjak:

Meni tako izgledaju zadnja tvoja dva komentara.

Ne kažem da je ovo što je mikimb napravio savršeno i da ga moraš koristit, ali to si tražio. Tražio si nešto što će neko napravit u 15-20 minuta, i što će bit tek toliko da nešto bude (jer kao što kažeš, to ne mora bit nešto “perverzno” dobro, i to ne treba donijet nove poslove).

Po meni bi samo mini promjena loga od mikimba služila onome što si tražio.[/quote]

sljedeći komentar:
daj neko napravi mini promjenu loga :smiley: dečko puno uzimaš, a ništ ne daješ, u tome je caka, a od dobre volje se ne živi, sad si na kraju posr.al i mikibm-a koji ti je i previše išao na ruku, evo ja ću sad biti dobar i napraviti ti još jedan logo, imaš u privitku, eto sad možeš birat!

ljudi sve što sam rekao u prijašnjim postovima u vezi ove teme povlačim.
@kečko još jednom izvinjenje jer ste očigledno bili u pravu.

Čitam malo ovu temi i nekako mi se čini kako bi čovjek trebao imati kreditnu karticu kraj sebe dok koristi ovaj forum :smiley:

@jomi
Vidim da si i ovdje došao tražiti pomoć. Sad imaš dva logotipa.
Ako ti se niti jedan ne sviđa onda ti nema druge nego pokušati na
http://dizajniraj.com
.
Imaš i cjenik
http://dizajniraj.com/cjenik
ili nađi negdje na webu firmu koja se bavi time. :neznam: :zbogom:

[quote=“IvanM”]Čitam malo ovu temi i nekako mi se čini kako bi čovjek trebao imati kreditnu karticu kraj sebe dok koristi ovaj forum :smiley:

@jomi
Vidim da si i ovdje došao tražiti pomoć. Sad imaš dva logotipa.
Ako ti se niti jedan ne sviđa onda ti nema druge nego pokušati na
http://dizajniraj.com
.
Imaš i cjenik
http://dizajniraj.com/cjenik
ili nađi negdje na webu firmu koja se bavi time. :neznam: :zbogom:[/quote]

On uopće nije došao tražiti pomoć, već besplatnu uslugu izrade logotipa, a sad kad je dobio logo, sad mu to nije dovoljno dobro… Svašta…