Pomoc oko odabira ideje za sajt

@drmrgood: pa 50k za 6 mj moze lako bit 200k za 2 god, ako ne zeznes s guglom :wink:

@mestro67: nice. Mi bi trebali linkice izmjenjat :slight_smile:

Svaka cast, mestro67, naravno da znam za bomba igre :slight_smile: . Poznata stranica na ovim prostorima kad su igre u pitanju.
nosf, nemam sta zeznuti, jer ne mislim nista vise kemijat, eventualno mozda promijenit izgled jednog dana i dodat nesto linkova, strukturu i tome slicne stvari necu mijenjat

Hmm a sta kazes recimo neka igra postoji u 3 il 4 nastavka i prema toj igri das ime domene i eto tocno ciljan keyword u domeni

@mestro67, ako smijem pitati, kolika je dnevna adsense zarada, zanima me cisto da vidim da li sam na dobrom putu sa ovom svojom stranicom. AKo ne zelis ovdje, moze i na PP.

fino vi mene potpucaste sa ovim brojkama da krenem u svijet igara :smiley: pa cu vam postaviti par pitanja da ne idem grlom u jagode *kako vec ide ta poslovica :smiley: *

koliko otprilike zaradjujete na adsense sa 50 k? a koliko sa 100k mjesecno posjeta? dobro bi dosli i odgovori onih koji imaju game sajtove sa 10 k, 20 k mjesecno… cisto da se orjentisem…

sto se tice igara, da li ih samo embedujete sa drugih sajtova ili postavljate na svoj sajt?

imao sam jos par stvari za pitati ali kasno sada pa sutra dok se sjetim :smiley: hvala vam svima na misljenjima, smjernicama i licnim iskustvima :slight_smile:

Sa nekih 4-5k mesecno imam oko 25-28e od adsense samo sto bukvalno nista nisam radio mesecima, smara me zestoko. Inace imam opciju i za embede i za direktan upload igrica pa sada kako mi dodje, mada sam vecinu igrica uploadovao.

Takodje imam skinuto na komp preko 2900 swf fajlova igrice pa po potrebi samo uploadujem i dodam opis i sliku.

Neznam kako ko - al ovima sto pitaju, predlozio bih da muvate na pvt.
Nije to nest o cem treba javno debatirat. Plus, pitanje je cak i mrvu neumjesno, IMHO.

@bodybih: eh, sad :slight_smile: To je vec ful jedan onako set silly pitanja. Gotovo da i nema webmastera koji zaradjuje istu kolicinu novaca na istom uzorku visita, buduci da to jako zavisi od niše, od izgleda sajta i slično…ali ako bih morao pogadjat, za RS, HR i BIH; 100k visita na mjesec je dovoljno da se ne brines oko osnovnih stvari u zivotu. Uzmite to s zrnom soli, zavisi kome su sto osnovne stvari, ja bi preskocio BMW u toj skupini :smiley:

Imam pitanje kad se radi sajt sa igricama jel bolje radit sve na jednu temu(stare igre, akcijske pucanje) ili tocno definirano recimo bubble trouble to ima dosta nastavaka pa onda takvu domenu uzet sta preporucujete

vidim ja da imam kolegu pocetnika sa igricama :smiley: sretno za sta se kod odlucis, ali ja idem sa svim igricama i pucam na visoko :smiley: bar 7 igara dnevno, gledano dugorocno, sto gore neko rece pokrice se dobar dio kategorija…

Ja sam imo to otvoreno jednom i dosta mi je super islo al nisam imo adsense pa mi se nije isplatilo drzat koristio sam phpbb i arcade mod i kad to sredis na konju si

Da, ali ti si bar 648. webmaster koji je napravio stranicu s igricama koja pokriva većinu kategorija.
U svakom slučaju treba imati plan, a i zrno znanja prilikom rada. Nije baš tako lako kao što se čini u teoriji.

Da, samo je pitanje kako ces kotirati za pojedinu kategoriju. Ja znam da sa ovom stranicom s kojom imam 1500 posjeta dnevno, nema sanse da ce me skinut netko kome ce, ajmo tako rec, naziv moje domene biti samo jedna kategorija na stranici. Mislim moze se to dogodit, ali je potrebno dosta truda, dosta backlinkanja, sheranja na fejsu i tome slicno.

Evo ja mogu peporucit da ko krece sa takvim portalom da si uzme phpbb i arcade mod iz principa sta se da preko .htaccesa napraviti da ti je pocetna stranica igre i vidis prva 3 clana koja su najbolja u igricama zatim vidis najigranije igre i to se da ljepo povezat sa forumom ko ovdje clanci i naravno poslje svake odigrane igre se bodovi zbrajaju ako to neko misli instalirat a potrebna mu je pomoc moze mi se javit

Sta ce ti to? Stavis si Arcade Script i rijesena stvar, kakav phpbb ?

Phpbb forum pa jos povezes community da se moze o svakoj igri raspravljat jel slicno je i na igre123 a prije svega free je i dosta kvalitetno

Imas forum i na Arcade Script. Ko se misli ozbiljno baviti ovim, moze Arcade Script i kupit, ne mora ju imat ilegalno, nije bas toliko skupo.

Sve se moze kupit to stoji ali bolje ako ima nesto free pa malo doradit nego kupit ak se bavis webovima steta je kupovat ak vec sam mozes slozit

Evo upravo sam sad gledo arcade scriptu i mogu ti rec da je slicna ovoj free phpbb arcade samo je malo drukcije rasporedeno i naravno ova placena je malo bolje al funkcije iste