Pomoć oko PHP-a i SQL-a - Hitno!

Imam skriptu koja broji broj klikova na neki link,ugl. nesto u ovom dijelu koda mi ne valja pa ako netko mozda zna u cemu je greska bio bi mi od velike pomoći.

<?php mysql_connect("localhost","ime","lozinka"); mysql_select_db("baza") or die(""); $sql = "SELECT * FROM clickcounter1 ORDER BY id DESC"; $id = $_GET['id']; // You´ll call some id in the table through the '$id' variable. if (isset($id)){ // Increment the count field value of the requested id. $update = mysql_query("UPDATE clickcounter SET count = count + 1 WHERE id='$id'"); // Select the requested id on the database.. $result = mysql_query("SELECT url FROM clickcounter WHERE id='$id'"); // Retrieve the data(url) of url field. $row = mysql_fetch_array($result); $url = $row[url]; // Redirect to the url and close the database. header("Location: $url"); } mysql_close(); ?>

Pa što ti javlja php kao error? Pogledaj u error log na serveru…

ne javlja mi nikakav error,nesto ne funkcionira kako treba prema svemu sudeci u ovoj datoteci tj. ovaj kod gore,nenam u ceu je problem,ostale datoteke su ok one trebaju prikazat samo broj klikova iz baze,znaci da je ovdje neki problem ispo

Vidim da koristiš Get. Pa jesi siguran da odbivaš id za ovo preko url-a? $id = $_GET[‘id’];
Jer ako si pristupio to url-u direktno bez prosljeđene Get vrijednosti ništa ti neće raditi. Moraš provjeriti gdje je error…

Ne znam ovako, ako koristiš mysqli dodaj u kod nešto kao:

$error = "Greška u SQL upitu: " . mysqli_error($conn);

<?php if ($error) {     echo '

' . $error . '

';} else { echo ' sve je super'; } Ili ako koristiš mysql dodaj na kraj koda nešto kao echo mysql_error (); Pa vidiš što ti kaže server

kaze “sve je super”, a kako cu rjesit taj get,ima li ikakva solucija?
$id=$row[‘id’]; ?

Ne, Get[ ] hvata zadani atribut iz url-a.

Ako imaš Get[id] onda bi trebao imat nekakav url tipa www.tvojweb.com/tvojaphpskripta.php?id=20

i onda bi taj GET[id] uhvatio ovo na kraju url-a “20” i onda bi i varijabla $id dobila tu vrijednost itd, pa bi sve ostalo valjda proradilo.

ej izvini, rjesio sam problem,krivi url je bio gdje dođe id

Eto :slight_smile: znao sam da je to jer ostalo u kodu izgleda kolko tolko čisto.

Inače kad imaš takav problem ubuduće dobro je kod svake mysql akcije dodat provjeru da li je obavljena, pa ako je tek onda nastavit…