Pomoć oko php-a za AS 3.0

Pozdrav!Potrebna mi je pomoć oko php fajla koji treba da primi i upiše dvije varijable u xml.Stvar radi na principu da Flash(AS 3) treba poslati php skripti dvije varijable koje onda php sprema u xml kao novi čvor:

Poslana prva varijabla

Poslana druga varijabla

Neznam gdje griješim jer nisam stručnjak za php.Ovo je moj php kod:

<?php $phpvar1 = $_POST['prvi']; $phpvar2 = $_POST['drugi']; $file ="rezultati.xml"; $fp = fopen($file, "rw") or die("cannot open file"); $str = fread($fp, filesize($file)); $xml = new DOMDocument(); $xml->formatOutput = true; $xml->preserveWhiteSpace = false; $xml->loadXML($str) or die("Error"); echo "OLD:\n". $xml->saveXML() .""; $root = $xml->documentElement; $fnode = $root; $ori = $fnode->childNodes->item(0); $ime= $xml->createElement("ime"); $imeText = $xml->createTextNode($phpvar2); $ime->appendChild($imeText); $rezultat=$xml->createElement("rezultat"); $rezultatText = $xml->createTextNode($phpvar1); $rezultat->appendChild($rezultatText); $igrac = $xml->createElement("igrac"); $igrac->appendChild($ime); $igrac->appendChild($rezultat); $fnode->insertBefore($igrac,$ori); echo "NEW:\n". $xml->saveXML() .""; $XML->save('rezultati.xml'); ?>

Jeli do php-a ili ipak nisam to pravilno poslao iz AS-a?Ako treba zalijepit ću i AS kod…Inače ovo mi je potrebno za jednu Flash igricu a sa Actionscriptom nemogu upisivati u eksterni file…

ja imam neku funkciju koju sam našel na netu, predam joj xml, a ona mi vrati array

tvoj array bi izgledal ovak onda:
Array(
[igrac] => Array(
[ime] => ‘Poslana prva varijabla’
[rezultat] => ‘Poslana druga varijabla’
)
)

to rješava problem koji možda imaš sa čitanjem xml-a, ali i olakšava pisanje drugog

ak ti to treba i pomaže, javi mi se da ti pošljem funkciju i upute, malo je duža, pa nebi htel spamat tu u temi

Pa zar ti nije lakše samo urediti XML koji već imaš tako da izmjeniš podatke i spremiš. DOMDocument ima sve potrebne funkcije za to. Idem sada spavat a sutra ujutro ti napišem kako bih ja to sredio :slight_smile:

Evo napravio sam malu skripticu. Ona će raditi pod uvjetom da ti je XML formatiran na način koji si zadao gore.

Recimo da je početni XML bio ovakav.

[HTML]<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

Ime
1.0

[/HTML]

Skripta koja ga mijenja je ovakva.

Sada ako pokrenemo skriptu dobijemo ovakav rezultat.

[HTML]<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

Novo ime
2.0

[/HTML]

Vidiš da su ime i rezultat promijenjeni :slight_smile:

Nigdje ne spremaš te podatke podatke na disk.
Jel ti flash otvori stranicu na koju šalješ podatke?
Ako ne otvori ne vidim kako bi mogao očitati promjene.

Flash pošalje post zahtjev na stranicu koja se ne otvara a koristiš echo da ispišeš rezulate. Mislim da je u tome problem.
Vjerovatno sve radi kak spada.
Probaj podatke spremiti na disk, pa ćeš vidjeti jel radi ili ne.

Pa jel ih ne spremi ovdje

<span class="syntaxdefault">$XML</span><span class="syntaxkeyword">-></span><span class="syntaxdefault">save</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'rezultati.xml'</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> :slight_smile:

[quote=“3D-Zlikavac”]Pa jel ih ne spremi ovdje

Iskreno nisam znao za mogučnost da DOMDocument sprema na disk ali je vidiljivo iz njegovog koda da podatke nigdje ne sprema na disk:vozac:

[quote=“gorrc”]Iskreno nisam znao za mogučnost da DOMDocument sprema na disk ali je vidiljivo iz njegovog koda da podatke nigdje ne sprema na disk:vozac:

Da, vidiš nisam obratio pozornost na to da se razlikuju u veličini slova varijable :slight_smile:

Lijepi pozdrav!Oprostite na mome ne-odgovaranju na Vaše postove.Nisam bio u mogućnosti da budem na net-u ovih dana.Hvala svima na odgovorima.Sada će mi trebati malo vremena da proanaliziram sve vaše solucije pa vam javim kako je prošlo…
pozz

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja