Pomoc oko playera na web stranici

lijepo molim ako neko ima neku ideju ili rjesenje oko postavljanja visible ili invisle playera u web stranicu.sviranje mp3-a prilikom ucitavanja iste s audio kontrolama ako je vidljiv.primjer nesto na
http://www.saloon.hr/

unaprijed hvala

Ajoj nije to sam stavit player moraš ga izvadit i van toka stranice ako oš da ti stalno svira, jer prilom loadanja drugih stranica refresha ti se i player. A dolazi i drugi potencijalni problem SEO. Ako koristiš HTML5 problem je lagan imaš tag za audio i to rješavaš preko njega samo ti treba dupli source jer svi browseri ne prepoznaju sve audio formate MP3 i OGG su ti dovoljni.

Ako ne koristiš HTML5 onda je to drugi par rukavica moš prek Flasha, mislim da sam negdje vidio i jQuery MP3 player. Samo definitivno stavi opciju da korisnik može ubit glazbu jer neke znaju bit fakat iritantne. Što se tiće dotićne stranice tam je to napravljeno prek flesha.

[quote=“noorMomento”]Ajoj nije to sam stavit player moraš ga izvadit i van toka stranice ako oš da ti stalno svira, jer prilom loadanja drugih stranica refresha ti se i player. A dolazi i drugi potencijalni problem SEO. Ako koristiš HTML5 problem je lagan imaš tag za audio i to rješavaš preko njega samo ti treba dupli source jer svi browseri ne prepoznaju sve audio formate MP3 i OGG su ti dovoljni.

Ako ne koristiš HTML5 onda je to drugi par rukavica moš prek Flasha, mislim da sam negdje vidio i jQuery MP3 player. Samo definitivno stavi opciju da korisnik može ubit glazbu jer neke znaju bit fakat iritantne. Što se tiće dotićne stranice tam je to napravljeno prek flesha.[/quote]

sve preko javascripta treba izvesti, jer HTML 5 je sirok pojam, vise se ne provjerava browser i tip html-a vec jel browser ima tu funkciju za html. pa tako je i za dio html-a veza za glazbu… sve se izvede u javascriptu, znaci ako ima tu html mogucnost samo s innerHTML insertiras kod u neki div, ako nema onda trazis soluciju…

sam si mi u pm dobar link naveo:
http://www.w3schools.com/html/html_sounds.asp

tu sve mozes naci, ako zatrebas laksu implementaciju kroz javascript ovoga da budes siguran da bas svatko cuje tu glazbu bez obzira koji browser ima reci pa ti pomognem…

noormomento:ma nema potrebe da ga stavljam van toka stranice kad je zahtjev da prilikom otvaranja svake od nekoliko rubrika svira druga stvar tak da nije problem…hvala svejedno…
zerocoolos:o tome sam razmisljao…dal će u nekom browseru zaštekati

ma kakvi, zasto bi im stekalo, mozda jedino ako im je komp uzasno prespor pa i sam browser steka… remote lokacija za player i glazbu koju pusta je cak i pozeljnija od one na kojoj je i stranica, razlog je jednostavan: ako se pozivas s jedne to je vise requestova za apache web server i sporije ce korisnik dobiti sadrzaj…

ne mora ti svaki puta glazba stati, imas vise rijesenja za to, prvi je ajax za dinamican sadrzaj bez refresha stranice, a drugi je html frame… mozda ima jos koje ali ova dva mi se namecu kao logicna

Probaj ovo:

<object id=“MediaPlayer1” CLASSID=“CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95” codebase=“http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=5,1,52,701

standby=“Loading Microsoft Windows® Media Player components…” type=“application/x-oleobject” width=“320” height=“240”>

Evo našao sam jedan ok player na w3schools-u.
Zna li itko napraviti integraciju istog da svira automatski učitavanjem stranice,da bude van iste tj svira bez prekida tj učitavanja novog linka i da radi u firefox-u(kad ga dignem online najprije s epokaže no kasnije se sakrije u pretvori u neki x znak).
Također jel to moguće napraviti ko u onom mojem datom primjeru bez da me browser pita za odobrenje akcija ili ne…pomozite koliko možete.
Za css stručnjake…molim transparent background playera.
Hvala

Evo kod

P.S u IE-u radi bez greške

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja