Pomoć oko pozadine stranice

Mučim se sa slikovnom pozadinom stranice.
Koliko slika mora biti velika da bude idealna kao pozadina, a opet da se ne učitava tri dana?

Ne bih stavljao one pozadine kao pločice što postoje, kao da se ne vidi kad se ponavlja.
Stavio bih baš sliku, no da svi korisnici i s 17, 19, 22… inči monitorom vide sasvim ok stranicu.

Trenutno stranica izgleda ovako: Hororvizija.net - Horor filmovi, Top recenzije, Najave, Traileri i sviđa mi se taj pozadinski uzorak, no vidio sam da se par puta ponavlja.

Hvala unaprijed :slight_smile:

Ja bih na tvom mjestu pustio ovako, super mi izgleda!

Samo naprijed sa stranicom.

I ja sam htio baš isto to reći, ne diraj :wink:

pozadina je fora :slight_smile: nemoj mjenjati :slight_smile: ja na 1920x1080 vidim sasvim normalno :slight_smile:

background-size: cover;
Tako ce ti se prosirit na cijelu stranicu, tj. bit ce svima iste velicine :slight_smile:

Ok hvala ljudi, onda neka ostane ta pozadina jer se i meni sviđa :slight_smile:
Nije klasična, već sam ju izvukao s jednog horor postera.

Pozadina je extra a i stranica mi se sviđa :slight_smile:

Baci pogled još na Perfect Full Page Background Image | CSS-Tricks gdje se detaljno razglaba o “Perfect Full Page Background Image”.
BTW za background-size već dulje vrijeme nisu potrebni vendor prefiksi.

Ljudi dajte molim vas pogledajte sada stranicu : Hororvizija.net - Horor filmovi, Top recenzije, Najave, Traileri
I napišite mi jel vidite sve okej i kojom rezolucijom monitora gledate?
Znači ne bi trebalo biti s lijeve i desne strane bijele površine i da ne bi trebali skrollati lijevo-desno.

Ja sam sad uskladio sve da radi na 1024 x …, ali i na 1280 x …, oni koji imaju 22 inči ni oni ne bi trebali imati bijele rubove, eventualno dolje.

Ja ti kod takvih stvari stisnem Ctrl i scrollam sa mišem prema dolje :wink:
Na najvećem zoomu kojeg sam mogao dobiti, pozadina potpuno pokriva lijevu i desnu stranu.

Sad, da se riješiš te bijele boje na dnu, možeš je pretvoriti u sivu, ili staviti repeat-y, kako ti draže, ali po meni, jedno od ta dva rješenja bih svakako stavio.

23 inča here i nema smetnji, izgleda super.

Meni se i dalje više sviđa rješenje kao na Full Page Background Image | CSS #1 gdje, kad se simulira veća rezolucija sa Ctlr i -, slika u pozadini se ne smanjuje i nema praznog prostora.

Koliko vidim koristiš Joomlu, pa bih ti preporučio ovo.
Podržava resize, povećanje i smanjivanje ovisno o rezoluciji (sve podešavaš u module parametrima).
Što se tiče veličine slika, ja sam obično koristio 16001080, tako da ako se rastegne na 1920 ne primjeti se u kvaliteti, isto tako ako se smanjuje sve ok. Nakon što editiraš sliku u PS ili bilo kojem drugom programu, prilikom snimanja slike na komp ponudi ti kvalitetu koju zelis, malo smanji sa max, i onda slika velicine 16001080 bude oko 200kb.

Tnx :slight_smile:

Probao sam ovo s CSS-Tricks i ne izgleda mi dobro, kao da mi previše zumira sliku, a i sama pozadina se miče kad se skrolla mišem.

Ako vidite dobro na različitim rezolucijama onda je okej :slight_smile:

Nathan, nadam se da se nećeš ljutit ako koristim tvoju temu ta svoje pitanje…

Usput scroll lako središ sa: “background-attachment: fixed” ili ako koristiš shorthand na kraju samo staviš “fixed”… Pohvale za dizajn stranice…

Moje pitanje je koliko je pametno napravit sljedeće: Imam neku “ajmo reć” fotografiju za pozadinu, problem je što ona ima skoro megabajt, a nesmijem joj smanjiti dimenzije ni kvalitetu…Navukao sam oko 900 Kb, ne mogu manje…Želim tu pozadinu, ne mogu je se odreći :D…E pa napravio sam da nakon što se stranica učita bez pozadine i nakon što je moguće u potpunosti koristit, tek onda jQuery učitava pozadinu…nakon što je pozadina učitana, prikazuje se i cachira na 6 mjeseci, tako da se svaki sljedeći put učitava iz cachea…na localhostu radi, al neznam kako se to ponaša u praksi na serveru, pa ako netko ima iskustva…

Ja bih to ovako…

html {
background: url(/putanja_do_slike/naziv_slike.jpg) no-repeat center center fixed;
-webkit-background-size: cover;
-moz-background-size: cover;
-o-background-size: cover;
background-size: cover;
}

EDIT: Sad sam vidio da je već postavljen link na ovo što sam napisao. :frowning:

Opet ja :smiley:
Do koje težine se može ići s pozadinom, a da nema nikakvih problema kod učitavanja stranice (da se dugo ne čeka)?
Trenutno mi pozadinska slika teži 460 kB, jel to jako puno?

Inače htio bi napraviti samo jednu sliku da stoji u sredini kao fiksirana, ali da je sredina prazna, a slika bude samo s lijeve i desne margine, jel to moguće tako?

Nema pravila, za moderne DSL konekcije 460KB je Ok, “stara škola” će ti reć da nisi normalan i da je sve preko 100KB previše. Osobno ne vidim problem sa 460KB i ako ti ta slika paše na stranicu stavi ju.

Prilikom exporta slike iz photoshopa se igraj malo sa jpeg kompresijom, nekad mali gubitak kvalitete donosi velike gubitke na veličini (mp3 > WAV) :stuck_out_tongue:

Hvala, probam baš sad to s kompresijom, ako ne neka ostane tih 460 kB.

Veličina stranice mi ide ona minimalna 960px, e sad oni s rezolucijom preko 1024px vide te stupce lijevo i desno. Tu mi je sad ta slikovna pozadina za koju sam stavio da se ponavlja, jer ima i onih s 22 inčnim monitorom.
No, htio bi napraviti pozadinu tako da mi tih 960px bude prazno jer se ionako ne vidi ni na jednoj pozadini, a lijevo i desno da stavim slike. Vidio sam to na nekim stranicama.

I imam još jedno pitanje, jel bolje stranicu praviti 960px (tako da oni s 1024 rezolucijom vide male margine lijevo i desno) ili je bolje praviti punih 1024, pa je stranica onima s većom rezolucijom značajno veća, a oni koji gledaju s 1024 vide “punu stranicu bez margina”

Trenutno mi je na 980px, kao zlatna sredina :smiley:

Evo ga nekako sam sredio to s pozadinom.
Napravio sam da mi je slika centrirana bez ponavljanja, uz to koristio sam sliku veliku 1900x1500 piksella što pokriva skoro pa sve rezolucije. Dok sam napravio pozadinu tamo gdje je stranica nema slike ispod (već je slika samo na marginama) i teži svega 250 kB :slight_smile:

Molio bih one voljne da kliknu Hororvizija.net - Horor filmovi, Top recenzije, Najave, Traileri , i kažu mi jel sve okej ovako s ovom pozadinom i kojom rezolucijom gledaju stranicu. Unaprijed se zahvaljujem.