Pomoć oko upload skripte za slike =)

Pozdrav imam par pitanja i 1 problem oko upload skripte što sam radio…

  1. problem.
    Na FF savršeno uploda sliku smanji mi je na veličinu koju mi odgovara i veliku sliku obriše. Na IE mi javlja poruku da nemože uplodat sliku jer nije u dobrom jpg ili gif formatu. Istu sliku znači ff hoče uplodat dok IE neće.

  2. Kako da još sada u svom kodu napravim da veličina slike nesmije biti veća od 1024 kb?

  3. ova trenutna skripta mi omogućava da uplodam mali avatar za korisnike kako bi je mogao doradit da mi sprema 2 slike tj da mi risajza obje slike jednu npr želim na širinu 800 px a drugu kao i što sad radi na 208 px širine?

hvala i evo koda.

Mozda ti ovo moze pomoci :slight_smile:

http://phpeasystep.com/phptu/3.html

Tj, pogledaj taj kod, mozes ga iskoristit za to sto ti treba, a ako ne bude radilo, ili ako ne uspijes napravit, javi, kad budem imao vremena, odradit cu ti skriptu.

Pozdrav

Hvala na odgovoru pomogao mi je puno!
Uspio sam riješit za veličinu slike da mi sada neprelazi 1mb.
Jel zna netko možda kako riješit ostale probleme?
=)

Da bi mogao u IE uploadati moraš još dodati pjpeg za jpeg sliku

Sada mi radi i preko ie-a dio skripte tj spremi u bazu sve što treba ali sliku neuploda na server, a piše kako je uspješno prebacio sliku :frowning: , na FF radi savršeno sad ću još testirati i na cromu i operi da vidim tamo. jel mi može entko pomoći da napravim da radi i za IE? il preporučit neki drugačiji kod? hvala =)

evo riješio sam problem, ako nekom zatreba kod evo u nastavku:

upload_slike.php

i upload_image.php