Pomoć oko zadatka u SQL

Jako loše se razumem u SQL a imam dva zadatka koja moram odraditi do petka, jos pored drugih predmeta nemam vremena da proučim kako da uraidm ove zadatke tako da bi zamolio za vašu pomoć.
Postovaću samo jedan zadatak prvo da vidim dali ću razumeti pomoć koju pružite, puno hvala unapred.

Za bazu podataka preduzece, potrebno je napraviti tabelu radnik. Za svakog radnika treba zapamtiti njegov identifikacioni broj, ime, prezime, poziciju u firmi (označenu brojem).

Napraviti upit koji kreira ovu tabelu
Napraviti upit koji vrši unos radnika u tabelu
Napraviti upit koji emituje podatke za određenog radnika po identifikacionom broju

Zadatak treba predati u tekstualnom formatu (SQL upiti).

Kreiranje tablice

CREATE TABLE Radnik(
	[RadnikId] [bigint] IDENTITY(1,1) NOT NULL,
	[OIB] [nvarchar](64) NOT NULL,
	[Ime] [nvarchar](64) NOT NULL,
	[Prezime] [nvarchar](64) NOT NULL,
	[PozicijaId] INT NOT NULL,
 CONSTRAINT [PK_Djelatnik] PRIMARY KEY CLUSTERED 
(
	[DjelatnikId] ASC
)
) ON [PRIMARY]

Unos podataka

INSERT INTO Radnik( OIB, Ime, Prezime, PozicijaId)
VALUES ('10009222233', 'Pero', 'Perić', 1),
('100232442233', 'Hamzo', 'Držigaće', 3),
('14387'233', 'Stojan', 'Tvrtko', 2)

Upit za radnika

SELECT * FROM Radnik WHERE RadnikId = 1

Svi kodovi se odnose na MS SQL 2008 R2 server, ne vjerujem da je puno drugačije i za MySQL

Mnogo se zahvaljujem na pomoći kao što sam reko evo ga i drugi zadatak oko kog bi cenio pomoć, još jednom hvala.

Kreirati model baze podataka za bolnicu (dovoljan je samo jedan relacioni dijagram). Potrebno je da se u ovoj bazi pamte podaci o osoblju i pacijentima. Osoblje može biti sestra, doktor i sl. Svaki pacijent može biti vezan samo za jednog doktora. Jedan doktor može imati više pacijenata. Svaki pacijent poseduje karton u kome se pamte podaci o njegovom zdravstvenom stanju (eventualno, ovaj karton može sadržati i više od jedne bolesti, ali nije neophodno).

Nakon kreiranja modela baze napraviti SQL naredbe za kreiranje tabela baze (create table…)

Napraviti upite za unos i ažuriranje osoblja i pacijenata u bazi.

Rezultat dati u dva formata:

tekstualni format - za upite
slika ili PDF - za dijagram.

Meni treba pomoc oko resanja jednog roka iz baza podataka, mnogo sam slaba sa tim predmetom, a ostao mi je jos on da bi diplomirala :(((((((
Ako moze pomoc oko resenja ovih zadataka

Date su sledece tabele u bazi podataka:
VOZILO(IDVOZILA. TIPVOZILA)- podvuceno je IDVOZILA
LINIJA(IDLINIJE, POLAZNA_STANICA, DOLAZNA_STANICA)- podvuceni je IDLINIJE
STANICA(IDSTANICE, NAZIV_STANICE)- podvuceno je IDSTANICE
RUTA(IDLINIJE, IDSTANICE, RB)- podvuceno je sve iz zagrade
POLAZAK(IDVOZILA, IDLINIJE, DATUMVREME, STATUS)-podvuceno je sve osim STATUS …morala sam ovako da Vam napisem kljuceve jer nisam mogla da podvucem:(((

Dodatak:
TIPVOZILA in ( Autobus, tramvaj, Trolejbus)
STATUS IN (Uspesan, Otkazan, Kasnjenje)
Atribut RB u tabeli RUTA definise redosled stanica na liniji

  1. Napisati naredbu kojom se menja definicija VOZILO i POLAZAK, dodajuci ogranicenje/a spoljasnjeg kljuca koje/a postoje kod ove dve tabele kao i ogranicenja iz Dodatka (gore navedeno). (pretpostavimo da ove tabele vec postoje)

2.Napisati DDl za kreiranje tabela, LINIJA, STANICA i RUTA, sa ogranicenjima spoljasnjih kljuceva

3.napisati DDl za kreiranje tabele VOZILO i POLAZAK (bez ogranicenja)

  1. Prikazati sve linije kojima je Studentski trg druga stanica u ruti i nemaju Terazije u u ruti (ne staju na ovoj stanici)

  2. Prikazati stanice na kojima staje vise od 2 linije za linije ciji su brojevi veci od 500

  3. Prikazati sve vozila koja su saobracala na linijama kojima je dolazna stanica Studentski trg

HVALA VAM UNAPRED PUNO…

Poštovanje,
trebala bih pomoć oko par zadataka. Nadam se da ste voljni pomoći.

Posalji ovdje zadatak pa cemo rjesit ^^


Javlja mi neku grešku u ovom zadatku, može li mi neko pomoći gdje je?

Trebao mi neki zadatak, Početnik sam iz sql, a imam ispit danas. Da li mi bi neko mogao pomoći oko zadataka biblioteka u sql workbenchu.?
Hvala unaprijed.