Pomoc pri odabiru domena?

Pozdrav,

Dvoumim se oko izbora domena za amazon sajt.
Koja opcija je bolja po vama?

kljucnarijecreviews.com je zauzet i prodaje se za 3500 $ - ne pitam za nju :slight_smile:

slobodne su: kljucnarijecreview.com i kljucnarijec-reviews.com

kljucnarijecreview.com Ja bi izabrao onda

1 Like

krc.seo …

Ja bih izabrao bez crtice, sa crticama mi je nekakk spammy. Jedno pitanje, a zasto mora da bude kw+review? Neki micro niche sajt je u pitanju?

Vec sam uzeo domen bez crtice.

Da micro niche sajt je u pitanju. Malo vas pratim, citam i eto “nalozim se” da se i ja okusam u tim vodama. Svjestan sam svog problema - losiji engleski, ali kupovacu clanke, tako da se nadam da ce to sve biti ok.

Danima sam kontao koju niche-u da uzmem i sasvim slucajno supruga nesto gledala na netu i eto…

Uglavnom sve niche koje sam mislio imale su kw+reviews sa vise varijanti, net/com/info, sa crtom i bez… Ova nema koliko sam upratio ni jedan sajt, osim na generalnim stranicama koje imaju reviewe za sve i svasta.

kw+reviews.com kao sto sam napisao u prvom postu zauzeta ali nema nista na njoj
kw.com zauzeta ali nema nista takodjer

A znas da nije 2012 da KW+review daje prednost :slight_smile: EMD domene ne igraju nikakvu ulogu vise za eng sajtove. Cak izgledaju spammy malo. Micro nicha + guide, world ili sta ti ja znam je daleko bolje,lepse,profesionalnije nego review/s, best itd

Iskreno po meni je world vise spammy nego review, guide je vec druga prica, ali mi nije palo na pamet…
A nisam kazem u tome, pa ne znam sta je aktuelno u 2020. Zbog toga sam bio i postavio pitanje, ali kako niko nije odgovarao, ja bio nestrpljiv i zakupim je prije vasih odgovora :slight_smile:

Mada evo sada gledam sa kw+guide je takodjer 3300$

Kako sada stvari stoje meni je izgleda najbolje da tu udjem na vrijeme, prije nego neko pocne raditi na ovim premium domenama. Imam jos dosta nepoznanica, necu zuriti…

Nista zi tu nisi zabrzao, da si duze cekao, imao bi 5 razlicitih odgovora. Meni je domen sa crticom uvijek drazi, a reviews ne bi stavljala nikako u ime domena. A ni guide.
U biti nista nisi pogrijesio, sretno!

1 Like

Da ne otvaram novu temu…

Na prvu naisao sam na zanimljiv slobodan domen i uzeo ga.
Nisam pravio nikakvu analizu, uzeo sam samo jer mi je djelovao zanimljivo za jedan amazon sajt…

domen je rijecbuys.ekstenzija, sada vidim da je slobodna i domena rijecbuying.ekstenzija

Sta je po vama bolje? Sta je pravilnije?
buys ili buying ?

Toooooooo spammyyyyyy ako pitas mene. Nikad ne bih pravio ozbiljan sajt sa ovakvim imenom.

Sve moze. Moze i sbbkbb.ekstenzija
Pitanje ukusa. Ali slazem se s @Jeronimo034, ja ne bih ni buys ni buying, ali ne znaci da sam u pravu. Ne znam sta ce ti to buying uopste? Ne vjerujem da postoji ista sto se prodaje na amazonu, ili van amazona, da za “KW + buy” pretragu mozes biti na prvom mjestu. Gugl ce, sasvim logicno, staviti shopove.

uzeo sam je jer za isti domen**.com** pise da je premium na namecheap i cijena 3500+ $

a varijanta buying**.com** je registrovana 2006 i nema cijene…

ekstenzija je zapravo kw (zbog toga nece nikada imati cijenu kao ta gore, jer domen iznad moze prodavati sve… a ovaj moj je ekstenzijom usmjeren na tu jednu oblast)

da li je onda po vama i bestbuy.com spam domen ?

ps. kod mene prva rijc nije best

edit: da ne pogadjamo… prva rijec je usa

Ne zvuci prefinjeno, ali nije spam, jer je to Best Buy, koji zaradjuje 39,4 Mrd. godisnje i ima 125 000 zaposlenih. Moze mu se.

Sad se sjetih bliznakinja kojima su roditelji dali ime Britni i Bionsi :grin:

Meni je npr taj “njuskalo” tako cool ime. Bolje nego “kupi-prodaj”.
Ono je najbolje imati brand, ali posto se ne zanosim mislju da cu imati epohalan sajt, KW u domeni mislim da je dobar izbor, ako moze da se izvde a da ne izgleda prenatrpano.

ma znam da ne vaze ista pravila za velike i nas obicne smrtnike, ali mi se ucinilo kao dobar i kratak domen… pitanje se vise odnosilo na to sta je pravilnije i da provjerim da rijec buys nije mozda cisti promasaj u gramatickom smislu uz ovu rijec usa??

buying znam da je pravilno, pa mi sada glupo zbog 5$ da nastavim dalje sa buys ako to mozda nije ispravn termin…

Po toj logici o crticama ispade cijela Njemacka, Austrija, Belgija, Luksemburg i Svicarska spammy.

1 Like

@Balkaniaaa Imam li pravo na misljenje?

@3wNet bestbuy je shop, a ti pravis content sajt.

1 Like

A zasto mora da budy kw u domeni nije mi jasno, ako imas dobru nishu, istrazi tematiku. Npr. ako su nisha ribice i akvariji ne mora da bude ribicerew.com moze da bude gupy.com kao najpoznaitja akvarijska ribica i slicno. Neki od najuspjesnijih sajtova koje znam su izgraili brend. Npr. zamisli da se google zvao serchweb.com sta ti bolje zvuci. Ne zelim da pametujem, i ja imam nekoliko sajtova sa kw ali kad vraitim film ne bi ih tako regao, ustvar uglavnom se radi o starim domenama koje sam kupio a drugi regali. Sada za projekat radio direktorija s 50k stranica koristt cu dome durudu.com jer posjeca na ritam, glup je i pamtljic i cita se i pise isto na engleskom :smiley: ne kazem da ce porjekat bitiuspjesan asli vi konkurenti su tipa radiostationdirectory.bla ne bi nikad platio (novi domen bez jake historije i dr) velike pare kad imas more mogucnosti. Da sumriam, istrazi nishu, izbaci si 5 najacih pojmova/proizvoda ili cega vec, i nadji si domen /brnad iz snova. Ako prodajes vrata ne mora biti vrata.com moze i brava.com ili kvaka.com kljuc.com prag.com itd itd

2 Likeova

prodajem domenu apps-max.com, što se nudi?

Da je makar stari neki domen na kojem je bio sajt i uzeo bi :smiley:Sretno s prodajom

1 Like

pokusavam pronaci jedan dobar domen za nisu… top kw u svim nekim normalnim varijantama je zauzet…

ovo su slobodne opcije, pa me zanima kako vam zvuce:

guide je zauzet ispred/iza, tips takodjer (sajtova nema, ali su domene od 800 pa do 2000 dolara)