Pomoć s generiranjem datuma

Pozdrav, trebao bih izgenerirati datume i vrijeme (timestamp) u nizu od 15.01.2011 do 15.4.2011 u razmacima po jedan sat ili cesce (cca 30/dan). ima li tko kakav prijedlog a da ne zadirem puno u programiranje (eventualno neka php skripta). podatke trebam upisati u bazu, ali mogu mi posluziti i u excelu, no najbitniji mi je automatizam, da ne upisujem nekoliko tisuca datuma u razmacima od jednog sata

hvala

[quote=“ariob”]Pozdrav, trebao bih izgenerirati datume i vrijeme (timestamp) u nizu od 15.01.2011 do 15.4.2011 u razmacima po jedan sat ili cesce (cca 30/dan). ima li tko kakav prijedlog a da ne zadirem puno u programiranje (eventualno neka php skripta). podatke trebam upisati u bazu, ali mogu mi posluziti i u excelu, no najbitniji mi je automatizam, da ne upisujem nekoliko tisuca datuma u razmacima od jednog sata

hvala[/quote]

meni je trebalo generiranje datuma od 2000.god do 2020. godine.
to sam riješio sa procedurom na firebird bazi, upisao podatke u bazu, stavio na view i preko ems sql managera direktno u excel.s time da sam imao redni broj mjeseca, dana, kvartala i još neke druge stvari i pazio sam na prijestupne godine.s time da su mi ulazni parametri bili početni datum i 0 za običnu godinu, 1 za prijestupnu.
za tvoj rpoblem: ulazni parametri dva datuma, i dvije while petlje, jedna za dane, druga za sate (za svaki dan ) i to ti je cijela mudrost.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja