Pomoć USB Wi-Fi molim vas

imam jedan problem koji bi ako neko moze da mi objasni kako da ga resim evo ovako imam jedan ruter koji nije konektovan na net pa sam uzeo wi fi USB da kradem od komsije ali on je daleko a ne zelim da korisim samo na kompjuteru net zelim i na android uredjaje da li je moguce da se nekako od te antene prespoji signal da ga ruter koji imam deli kroz moju kucu kako bih imao internet na telefonima jer sada imam samo na kompjuteru molim vas ako neko zna neka napise odgovor

Nadam se da će komšija zaštititi svoju wifi mrežu.

Proguglaj: repeater mode

A sta ruter nema antenu, neznam sto ce ti WIFI USB…, odnosno mozes taj WIFI usb koristiti da se spojis na svoj ruter kojeg moras povezati sa susjedovim, no s obzirom da postavljas ovakva pitanja mislim da ti to sam ences uspjeti napraviti nikako, jer trebao bi uci u postavke rutera od komsije pa tamo podesiti bridge mode an tvoj ruter. Kasnije onda sa svog rutera lako dijelis vezu u svojoj kuci sa ostalim aparatima.

No druga solucija ti je da se sa svim aparatima spajas na nejgov ruter, ali kako je ruter daleko to nema smisla, zato trebas svoj ruter s custom made antenom koja lovi DALEKO!

ovo je samo primjer https://www.amazon.com/Alfa-802-11b-Wireless-Original-9dBi/dp/B001O9X9EU uzmes najacu od ove vrste, alfa naravno.

Sada kako da dijelis neznam, nikada nisam to radio. Uglavnom pitaj na nekom vecem forumu, ali ne spominji da krades nego da ti je susjed dao da se spojis na njega!

1 Like

moj ruter ima samo antenu za deljenje wi fi nema ni port za drugu antenu zbog toga sam uzeo usb wi fi

on mi je rekao sifru nego sam se ja samo tako izrazio

Ahh gle najbolje ti ej napisat koji ruter imas, bez toga nemozemo nista reci.

on mi je sam rekao sifru ja sam se samo tako izrazio

model je tp link WR740N

Imam takav doma i radio mi je dobre 3 godine u bridge modu.

Takod a se na njega moze sloziti bridge mode, e sad ako ti je taj komsija dao sve podatke ond alako sredis bridge mode.

ali ja nemgou da pristupim toj stranici za podesavanje rutera jer ruter nije konektovan na internet

Ni ne mora biti na internet connectovan, trebas podatke od komsijinog rutera, pogledaj koje sve u goglu i onda tako podesis svoj ruter. A na njega se spojis kablom ili WIFI s laptopom, znaci ti se spojis na svoj ruter i u njemu postavljas bridge mode na komsijij ruter.