* POMOC - Verzija PHP i Hosting

Pozdrav forumasi…
trebam pomoc oko hostinga i njegovog PHPa…

ovako, imam sajt koji je napravljen u PHP Version: 5.3.3 ,
i imam ovaj hosting http://www.hostgator.com/shared (Baby Plan) na kojerm je PHP version 5.4.38

kada prebacim sajt na taj hosting sajt mi ne radi u potpunosti ok…

Ako na hostingu prebacim verziju PHPa sa 5.4 na 5.3 sta ce se dogoditi sa ostalim stranicama koje imam na tom hostingu??

Malo mi je hitno pa se naam da ce uskoro netko vidjet post :smile:

Hvala unaprijed!

Probaj prebacit pa onda testat jel ti javlja kakav warning

Ne brini, sigurno ce se tu nac netko tko zna sve o “ostalim stranicama koje imas na tom hostingu”, i PHP funkcijama koje si koristio.

1 Like

hm, prebacio sam PHP verziju na 5.3
ostali sajtovi izgledaju ok… ali taj moj sajt opet javlja neke greske… ne kuzim sta bi moglo biti uzrok

prebacio sam ga na ovaj jeftini hosting https://ifastnet.com/portal/sharedhosting.php
i ovdje radi ok, osim sta taj hosting nema resursa, rama tj ima ali jako jako malo…
javi ovo:

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later. Apache Server at dodirnime.net Port 80

pa sajt cesto ne radi, ali kad radi sve je ok :slight_smile: uzas.

Kao i na ovaj hosting na isti nacin sam veb prebacim i na hostgatora i stranica javlja gresku… tj. da ne moze pronaci neke fajlove… (tu gresku javi prilikom registracije novih korisnika… sajt je nesto kao forum…)

neznam sta bi sve trebo provjeriti… ako netko ima ideju…

Napravio sam printscrin iz cpanela…

  • Na slici, lijevi stupac je od servera koji dok ima resursa stranica ok radi… ali stalno je na full.

  • desna slika je od servera koji ima dovoljno resursa ali mi na njemu javlja gresku prilikom registracije novih korisnika…

Jel se netko kuzi u te servere? Ako treba neki dodatni podatak javite pa cu nadodat…

Sta nitko se ne razumije u Hostig?
mozda @in4hr (vidio sam da imate servere)…

To sa resursima ti je jasno, a sto se tice novije verzije PHP, prosto su neke funkcije depresirane i ne rade na novijim verzijama pa je potrebno izmjeniti code na nacin da se te depresirane funkcije zamjene ekvivalentnim aktuelnim.

Pokusao sam prebaciti sajt na ovaj bolji hosting i stavio sam na staru verziju PHPa 5.3

tada mi javi da ne moze ucitat neke fajlove…

ne kuzim u cemu je fora… ista je verzija phpa a ne radi…
Dali bi jos nesto prebao provjeriti?

Pogledaj error logove od stranice, sto ti ispisuje. Mozda koristis neke extensione koji nisu ukljucni u php na novom hostingu. Usporedi phpinfo na starom hostingu s novim hostingom i vidi koje su razlike u konfiguraciji php-a.

Inace, hoster koji drzi do sigurnosti te nece ostavit na staroj verziji phpa zauvijek jer kad postane deprecated i ranjiva pa ce ti je lakse provalit web. No dobro. Preporucam da radije prilagodis kad tad taj web da radi sa php 5.4 :slight_smile:

Ne znam zasto se sve vrti oko verzije PHP-a. Vjerojatnost je da verzija uopce ne radi problem, i da svi koji odgovaraju pretpostavljaju da OP zna sta radi. Posto OP nije napisao koju uopce gresku dobije, i sta mu ne radi, problem moze bit bilo sta. Od permissiona na serveru, do toga da mu fali kakva PHP ekstenzija na novom serveru, ili da jednostavno lupa ko zna kakve limite svog ultra jeftinog shared hostinga.

Upravo tako, baš sam to htio napisati i prije nego sam došao do ovog zadnjeg posta (čitao sam od početka topica).

Most improvements in PHP 5.4.x have no impact on existing code.

…kažu na php.net/manual, a vrijedi čitati i dalje: Backward Incompatible Changes, pa malo pretražiti cijeli kod za te specifične naredbe (recimo sa Notepad++ kroz ‘Find in Files’ opciju)

Meni se ovako naslijepo čini da je taj sajt loše napisan i da verzija PHPa nema veze s problemima već da neka gadna funkcija jede te resurse.

Prilikom registracije na sajt javi ovaj error ili upozorenje…

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home2/nstrbac/public_html/dodirnime_net/internals/phpmailer/class.smtp.php on line 132

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to panel.bestgamesa.com:25 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /home2/nstrbac/public_html/dodirnime_net/internals/phpmailer/class.smtp.php on line 132
{exec: new Function("window.location.href = \"http:\\\/\\\/www.dodirnime.net\\\/member\\\/\";\n"), data: null}

Evo i slika na kojoj se visi sajt